Покров Суббота 23.11.24, 14:12
Сайт
Главная » 2013 » Май » 30 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
09:17
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформуєГромадяни після досягнення пенсійного віку звільняються від сплати земельного податку 
Громадяни–власники земельних ділянок, які вийшли на пенсію не за віком (пенсія призначена за вислугу років, по інвалідності тощо), після досягнення пенсійного віку мають право на користування пільгою щодо сплати земельного податку. Пільга громадянам по земельному податку надається за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.
Для отримання пільги громадянин має подати до територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, тощо).
Нагадаємо, від сплати земельного податку звільняються: пенсіонери (за віком); інваліди першої і другої групи; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.
Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах не більш як 0,25 гектара, в селищах – 0,15 гектара; в містах – 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як 0,01 гектара;
для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара;
для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари.
Водночас, право на пільгу щодо сплати земельного податку мають ті фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. 
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначено ст.281 розд. ХШ  Податкового кодексу України.

Філія підприємства не може самостійно перейти на сплату єдиного податку
Юридична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. При переході на сплату єдиного податку такий суб’єкт господарювання подає до відповідного територіального органу Міндоходів України заяву. При цьому, у такій заяві зазначається інформація щодо усіх філій юридичної особи. Перелік філій, у свою чергу, зазначається у свідоцтві платника єдиного податку. 
У разі, якщо юридична особа не може бути платником єдиного податку, то, відповідно, її представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи не можуть бути платниками єдиного податку.
Нагадаємо, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами, вони наділяються майном особи, що її створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначений Розділом XIV Податкового кодексу України.

Чи можна виправити арифметичні помилки, допущені в податковій накладній?
Арифметичні помилки, допущені в податковій накладній  виправленню не підлягають. Податкова накладна з помилками, включаючи і арифметичні не розцінюється як документ і не може бути підставою для формування податкового кредиту. 
Внесення змін або коригування показників податкової накладної здійснюється у випадку коригування податкових зобов’язань платника відповідно до ст.192 Податкового кодексу України. А саме, якщо після постачання товарів чи послуг змінюється сума компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів чи послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів чи послуг. 
Також, звертаємо увагу, що у разі порушення продавцем порядку заповнення податкової накладної або порядку її реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів чи послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів чи послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів чи послуг.
Порядок заповнення податкової накладної визначений ст.201 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України
від 01.11.11 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної». 

Розрахунок суми збору за першу реєстрацію ТЗ подається в десятиденний термін
Після першої реєстрації в Україні транспортних засобів юридичним особам необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається до відповідного територіального органу Міндоходів України за місцезнаходженням юридичної особи та за місцем реєстрації транспортного засобу. Форма, за якою необхідно подавати  звітність, затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2012 № 1405 «Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів».   
Слід звернути увагу на те, що до розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив реєстрацію ТЗ. 
Водночас, від сплати збору за першу реєстрацію звільняються транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів. 
До переліку включаються також легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів  двигуна до 1500 см3, придбані за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам. У разі зміни власника транспортних засобів з вищезазначених організацій на будь-якого іншого, їх нові власники зобов’язані сплатити збір у порядку та на умовах, передбачених Розділом VII Податкового кодексу України.   

У який термін необхідно сплатити податкове зобов’язання, якщо несвоєчасно подано звітність? 
Платник податків і зборів зобов’язаний подавати податкову звітність у встановлений законодавством строк. Якщо платник подав звітність з порушенням цих строків, але до закінчення граничного терміну сплати (останнього дня сплати) податкового зобов’язання, то суму зазначену у такій  декларації, він повинен сплатити не пізніше останнього дня сплати. 
Нагадаємо, термін сплати настає протягом 10 календарних днів за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. 
Якщо платник подає звітність з порушенням строків її подання та після граничного терміну сплати, суму податкового зобов’язання він повинен сплатити до того, як подасть цю звітність, оскільки граничний термін сплати вже минув. 
Також, нагадаємо, податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається своєчасно не сплаченим. 
Питання строку сплати податку та збору та строку сплати податкового зобов’язання визначено статтями 31 та 57 Податкового кодексу України. 

Повідомляйте про об’єкти оподаткування
Платники податків незалежно від обраної ними системи оподаткування мають повідомляти про всі об’єкти оподаткування пов’язані з його діяльністю. А саме, протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта необхідно повідомити про нього до органу Міндоходів, за встановленою формою. 
Форма звітності №20-ОПП «ПОВІДОМЛЕННЯ про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів». 
Неподання у строки повідомлення про об’єкти оподаткування тягне за собою накладення штрафу: 
на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень; 
на юридичних осіб - 510 гривень. 
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу: 
на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень; 
на юридичних осіб - 1020 гривень. 
Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована ст.117 ПКУ. 

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями дає право на реалізацію таких товарів тільки кінцевим споживачам 
Суб’єкт господарювання, який торгує алкогольними напоями на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі, повинен реалізовувати такі напої лише громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. 
У разі якщо алкогольні напої були придбані суб’єктом господарювання який має таку саму ліцензію, як і продавець, то ці напої повинні бути використані особисто і не підлягають подальшій реалізації. 
Якщо, все ж таки, продавець реалізував алкогольні напої іншому суб’єкту господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі, і при цьому оформив документи, як при відвантаженні алкогольних напоїв для подальшої реалізації (оформлено видаткові накладні, податкові накладні, а також товарно-транспортної накладні), то до нього будуть застосовані штрафні санкції (200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень). У даному випадку здійснюється оптова торгівля алкогольними напоями, тому необхідно мати відповідну ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями. 
Дане питання регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями. 

Міндоходів попереджає: власників РРО які не перейшли з 1.07.2013 року на електронну форму звітності чекає нарахування щоденних штрафних санкцій
З 1 липня 2013 року вступають в силу норми закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Норми законодавства змінюють старий порядок подання звітності власниками РРО, розроблений Національним банком України по дротових і бездротових каналах зв'язку. У власників РРО, що не відповідають новим вимогам законодавства, є час привести у відповідність із законодавчими нормами реєстратори розрахункових операцій.
Для суб'єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства: це придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. Або доопрацювання існуючих РРО та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації. Подача звітності за формою ЗВР-1 на паперових носіях до 15-го числа кожного місяця залишається для тих видів діяльності, де проводяться розрахункові операції без застосування РРО.
З сертифікованими моделями реєстраторів розрахункових операцій можна ознайомитись в сервісних центрах або на Інтернет сайті Міндоходів minrd.gov.ua.

За 4 місяці за участі Нікопольської ОДПІ погашено 268,4 тис.грн. заборгованості зарплати.
В зв’язку з чим бюджет отримав 154,9 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. 
Таким результатів вдалося досягти за рахунок заслуховування керівників підприємств – боржників на спеціальних комісіях з виплат зарплат за участі працівників Нікопольської податкової інспекції.
186 суб”єктів господарювання, які виплачували зарплати менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці, внаслідок чого бюджет отримав додатково 64,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.
Порушення трудового законодавства зустрічаються у 93 відсотках підприємств та фізичних осіб - підприємців, які перевіряються. З початку року за результатами перевірок до бюджету донараховано майже 56 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій. Виявлено 76 найманців, які працювали без оформлення трудових відносин. За результатами перевірок яких до бюджету додатково донараховано 13,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

У мережі з’явилося офіційне Інтернет-представництво
Міндоходів
Розпочав роботу офіційний сайт Міністерства доходів і зборів. Відтепер вся інформація про роботу відомства оприлюднюватиметься на Інтернет – майданчику, розміщеному за адресою minrd.gov.ua.
Звертаємо увагу платників податків та інших користувачів офіційних веб-ресурсів міністерства, що сайти Державної податкової та митної служб більше не оновлюватимуться.
Новий сайт має низку переваг: зручна навігація та панель керування, оптимізовані алгоритми пошуку необхідної інформації, мультимедійна галерея, підписання на новини, інтеграція з соціальними мережами тощо. На сайті також розміщено діюче податкове і митне законодавство, нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відвідувачі зможуть завантажити електронні форми всіх документів та отримати рекомендації щодо оформлення звітності.
Для зручності користувачів законодавство та нормативна документація представлені за категоріями платників – "Фізичним особам”, "Юридичним особам”, "Самозайнятим особам”, "Великим платникам”. Крім того, додано календар, що інформує про дату подання звітності та сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).
Банер "Митне оформлення” надасть корисну інформацію громадянам та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, що перетинають кордон України.
Для якісного обслуговування платників на сайті Міндоходів функціонують чимало електронних сервісів "Реєстр платників ПДВ”, "Митна статистика”, "Дізнайся більше про свого бізнес партнера”, "Електронна митниця”, "Акредитований центр сертифікації ключів”, "Пульс”, "Анульовані свідоцтва платників ПДВ”, "Адреси масової реєстрації”, "Електронна звітність”, "перевірка свідоцтва платника єдиного податку”, "База знань”, "декларування он-лайн”.
Сайт містить також повну інформацію про становлення та діяльність Міністерства доходів і зборів України, структуру та напрями його роботи, відомості про керівництво.
Найближчим часом офіційний сайт Міндоходів об’єднає в собі 28 веб-сторінок територіальних органів відомства.

Категория: Город | Просмотров: 995 | Добавил: admin | Теги: Нікопольська, інформує, державна, інспекція, об'єднана, Податкова
Всего комментариев: 0
avatar