Покров Суббота 23.11.24, 17:14
Сайт
Главная » 2013 » Сентябрь » 4 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
08:29
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформуєЯк оподатковується дохід від продажу автомобіля фізичною особою
Дохід, отриманий фізичною особою — платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
У разі продажу протягом року двох і більше об’єктів такого майна отриманий платником дохід підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 Податкового кодексу України ( 5%).
Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче ніж середньоринкова вартість відповідного транспортного засобу або не нижче ніж його оціночна вартість, визначена згідно із законом (за вибором платника податку).
Зауважимо, з 11 червня 2013 року набрала чинності постанова КМУ від 10.04.2013 р. № 403, якою затверджено Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів.
Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна регламентований ст.173 ПКУ (із змінами і доповненнями).

Кількість клієнтів зростає
З початку створення АЦСК ІДД Міндоходів надано послуги електронного цифрового підпису майже 533 тис. клієнтам та сформовано близько 827 тис. посилених сертифікатів, у тому числі з початку 2013 року надано послуги 384,8 тис. клієнтам та сформовано майже 567 тис. посилених сертифікатів.
Найбільшим попитом електронний сервіс, як і раніше, користується у фізичних осіб (399,3 тис. осіб, що становить 75 % від загальної кількості клієнтів АЦСК ІДД Міндоходів).
Нагадуємо, що АЦСК ІДД Міндоходів безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам.
Цінуючи та поважаючи наших клієнтів запевняємо, що послуги АЦСК ІДД Міндоходів залишаться для них і в подальшому безкоштовними.

Які адміністративні послуги надаються Міністерством доходів і зборів України?
На сьогодні Міндоходів та його територіальні органи надають близько 100 адміністративних послуг, з яких на регіональному рівні - 32, на місцевому – 25. 
Інформація про адміністративні послуги, що надаються Міністерством доходів і зборів України та його територіальними органами знаходиться на веб-порталі Міндоходів України www.minrd.gov.ua.

Податок на додану вартість
Міндоходів України повідомляє, що день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем її реєстрації як платника ПДВ та останнім днем, коли такий платник має визначити податкові зобов’язання з цього податку, а отже, в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ вона має право виписувати податкові накладні. (Лист від 02.07.13 №5976/6/99-99-19-04-02-15).

Єдиний внесок
Зміни до форм звітності
З 09.08.2013 р. набрала чинності постанова правління Пенсійного фонду України, якою затверджено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого власною постановою від 08.10.10 №22-2.
Удосконалено норму щодо порядку подання звіту особами, які не належать до платників єдиного внеску. Установлено, що таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку (звіт щодо сум нарахованої з/п та єдиного внеску) подається страхувальником також у разі, якщо протягом звітного періоду особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тощо.
Змінено таблиці 1,4,5 додатка 4 та додатки 5 і 6. (Постанова від 22.07.13 №12-1).

Критерії автоматичного відшкодування ПДВ
Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ з 7 листопада 2011 року здійснюється органами ДПС відповідно до вимог Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерство фінансів України від 21.09.2011 №1178 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.10.2011 за №1172/19910 (далі – Порядок №1178).
Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.
Порядком №1178 визначено, що для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум ПДВ платник податку повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним п. 200.19 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, а саме:
1. не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;
2. юридичні особи та фізичні особи - підприємці включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про:
а)   відсутність підтвердження відомостей; 
б)   відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання); 
в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; 
г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи; 
ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; 
3. здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів));
4. загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами та податковими зобов’язаннями його контрагентів, в частині постачання таких товарів/послуг, за даними податкових накладних, що виникла протягом трьох попередніх звітних періодів (кварталу), не перевищує 10 відсотків заявленої платником податків суми бюджетного відшкодування;
5. у яких середня заробітна плата не менше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом IV Податкового кодексу України; 
6. мають один з наступних критеріїв:
а) або чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 20 осіб у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом IV Податкового кодексу України; 
б) або має основні фонди для ведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців;
в) або рівень визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток до сплати до бюджету (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів) є вищим від середнього по галузі в кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом III Податкового кодексу України;
7. не мають податкового боргу.

Де можна отримати картку платника податків іноземцям?
Видача картки платника податків як фізичним особам – іноземцям, так і особам без громадянства здійснюється ГУ Міндоходів області щотижнево у вівторок та четвер з 09 год. 15 хв. до 18 години з обідньою перервою з 13 до 13 – 45 за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, буд. 17 А, окремий вхід до адміністративної будівлі.

Переліки товарів (послуг), які тимчасово звільнено від ПДВ
З 15.08.13 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою відповідно до абзацу третього п.28 підроздіу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України затверджено переліки товарів (крім підакцизних товарів і товарів груп 1-24 згідно з УКТ ЗЕД) та послуг, операції з постачання/надання яких на митній території України тимчасово звільняються від обкладання ПДВ, якщо такі товари оплачуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до ініціативи країн Великої вісімки «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», а також порядок їх постачання та надання. (Постанова від 12.06.2013 р. №516).

Облік доходів, отриманих від діяльності, що підлягає патентуванню
Міндоходів України повідомлено, що згідно з п.152.2 ст.152 Податкового кодексу України платник податку, який займається діяльністю, що підлягає патентуванню, зобов’язаний окремо визначити податок від кожного виду такої діяльності й окремо – від іншої діяльності. З цією метою ведеться окремий облік доходів, отриманих від діяльності, що підлягає патентуванню, та витрат, пов’язаних із здійсненням діяльності, з урахуванням від’ємного значення як результату розрахунку об’єкта оподаткування.
При цьому сума податку на прибуток від інших видів діяльності повинна сплачуватися до бюджету незалежно від того, наскільки прибутковою або збитковою виявилася діяльність, або підлягає патентуванню.
Отже загальна сума податку, яку необхідно сплатити до бюджету, має складатися з окремих сум податку прибуток від кожного виду діяльності, що підлягає патентуванню, і від інших видів діяльності, що не патентується. (Лист від 10.06.2013 р. №348/4/99-99-19-03-01-13).

РРО – подання електронної звітності
Міндоходів України повідомлено, що норму щодо обов’язкового подання суб’єктами господарювання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО до Міндоходів України дротовими або бездротовими каналами зв’язку введено в дію з 01.01.2013 р.
Зауважується, що обов’язок подання електронної звітності не спростовано у зв’язку з набранням чинності Законом України від 21.06.2013 р. №357-VIІ, яким відстрочено настання відповідальності за неподання електронної звітності з 01.07.2013 р. на 01.01.2014 р. (Лист від 17.07.2013 р. №12036/7/99-99-22-01-03-17/800).

Індустріальні парки. Пільги щодо оподаткування митом.
Кабінет Міністрів України відповідно до частини шостої ст..287 Митного кодексу України затвердив Порядок затвердження переліків устаткування, обладнання та комплектувальних виробів, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами, ввозяться на митну територію України ініціаторами створення індустріальних (промислових) парків – суб’єктами господарювання, керуючими компаніями таких парків для їх облаштування та учасниками індустріальних (промислових) парків для провадження господарської діяльності у межах зазначених парків і які звільняються від оподаткуванням митом. (Постанова від 19.06.2013 р. №558).

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами
З 09.08.213 р. набрала чинності постанова правління Пенсійного фонду України, якою затверджено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5.
Установлено процедуру нарахування і сплати єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. (Постанова від 17.07.2013 р. №11-1).

Ліцензування експорту та імпорту товарів
Міндоходів України повідомлено про внесення змін до Переліку товарів (озоноруйнівних речовин), експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2013 році, та Переліку товарів, що можуть містити озоноруйнівні речовини, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2013 році (крім товарів, що перевозяться у контейнерах з особистим майном).
Змінами, внесеними у примітки до Переліку товарів, що можуть містити озоноруйнівні речовини, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2013 році (крім товарів, що перевозяться у контейнерах з особистим майном), встановлено, що ліцензії видаються на підсаві ствердження про наявність озоноруйнівних речовин і доцільність їх ввезення або вивезення, що надається Мін природи України. У разі встановлення відсутності озоноруйнівних речовин у товарах, наведених у переліку (підтверджується відповідним листом), митне оформлення здійснюється без ліцензії.
Зауважується, що оскільки законами України не передбачено подання митним органом листа Мінприроди України про відсутність озоноруйнівних речовин у товарах, законодавчі підстави щодо контролю митними органами зазначеного листа при митному оформленні товарів, перелік яких наведено у додатку 4 до цієї постанови, відсутні.

Дніпропетровщина звітує про зменшення кількості перевірок малого бізнесу та донарахування до бюджету більш як 200 млн. гривень
Перевірочні заходи підрозділів податкового аудиту ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області спрямовані на ті підприємства, які свідомо не сплачують, або сплачують не в повному обсязі платежі до бюджету, використовуючи схеми ухилення від оподаткування.
Водночас, переорієнтація контролю на виключно ризикові підприємства не вплинула на основні показники, а сума донарахованих коштів за перевірками недобросовісних суб’єктів господарювання протягом січня - липня 2013 року становить 202,5 млн. гривень.
Крім того, вже стягнуто до бюджету 189,2 млн.гривень донарахованих сум, що на 13,9 млн.грн. більше проти аналогічного періоду 2012 року.
Тож, перевірки контролюючих органів не заважають веденню сумлінному бізнесу, а розумний компроміс між необхідністю перевіряти і обмежуванням втручання у господарську діяльність направлені й надалі на зменшення фіскального тиску на сумлінних платників податків.

З Днем підприємця!
Шановні підприємці!
Кожної першої неділі вересня ми відмічаємо День підприємця, Ваше професійне свято. Співробітники Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області завжди з шаною та повагою ставляться до Вас. Адже ви своїми руками, думками, енергією створюєте матеріальні блага для себе і своїх близьких, а також для кожного громадянина нашого суспільства.
Ви сплачуєте податки, які наповнюють державний бюджет, що формує національний достаток, створює фінансову основу цивілізованого суспільства в нашій країні. Податки спрямовані до місцевих бюджетів, дають можливість громаді створювати комфортну інфраструктуру міст та селищ, підтримувати культуру і духовність, фінансово забезпечувати найменш соціально захищені категорії населення.
Ми завжди пам’ятаємо, що День підприємця - це професійне свято найбільш активної, ділової частини нашого суспільства.
Бажаємо, щоб кожна Ваша ділова думка приносила прибуток вам особисто, вашим співробітникам, і, звичайно, бюджету області та держави.
Начальник ГУ Міндоходів
у Дніпропетровській області
Вадим Куслій 

Прес-конференція на тему: „Новації в податковому законодавстві”
Днями у приміщенні Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області відбулась прес-конференція заступника начальника Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Куришко Л.А. з представниками засобів масової інформації на тему: „Новації в податковому законодавстві”.
Дізнатися про нове у законодавстві та отримати кваліфіковані коментарі щодо практичного застосування норм Податкового та Митного кодексів України мали можливість присутні на прес-конференції.
Під час прес-конференції Лілія Куришко розповіла присутнім, що новації у  податковому законодавстві принесли чимало змін для суб’єктів господарювання, але всі вони спрямовані на поліпшення та спрощення адміністрування податків. Так, сьогодні кардинально змінено порядок подання та сплати податку на прибуток: більшість платників подають декларацію з податку на прибуток лише один раз за підсумками року; платники податків, у яких доходи за минулий рік перевищили 10 млн. грн. щомісяця сплачують авансові внески; передбачені пільгові ставки податку на прибуток, зокрема, 5% для підприємств, що працюють в індустрії програмної продукції, що свідчать про зниження податкового навантаження та зближення податкового та бухгалтерського обліку та дозволяє зміцнити зсередини малий та середній бізнес.
Лілія Куришко нагадала, що з 1 вересня 2013 року усі алкогольні напої та тютюнові вироби будуть маркуватися акцизними марками нового зразка, що забезпечить більш дієву систему боротьби з фальсифікатом і підробками підакцизної продукції та захисту населення від споживання неякісної продукції. Марки акцизного податку нового зразка відрізняються графічним дизайном та кольоровою гамою. Кожна марка має графічний захисний елемент, якій містить інформацію в закодованому вигляді. Таким чином, обґрунтованим є збільшення вартості однієї пляшки алкогольного напою на 0,167 грн., однієї пачки тютюнових виробів - на 0,087 грн.
Заступник начальника Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області не оминула увагою і внесені Законом України від 04 липня 2013 року №407-VII зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів, зауваживши , що платники податку на додану вартість до  1 січня 2014 року мають можливість відшкодовувати з бюджету суми ПДВ шляхом отримання фінансових казначейських векселів за умови подання ними заяви про обрання такого способу відшкодування сум ПДВ.
Такі фінансові казначейські векселі мають строк обігу до 5 років з дохідністю на рівні 5% річних.
Видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника ПДВ. Таким векселем платник ПДВ може здійснювати сплату будь-якого узгодженого грошового зобов’язання перед бюджетом.
Також вона визначила, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про визначення пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється переміщення підакцизних товарів, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» знято багато обмежень і спрощено умови переміщення підакцизних товарів через державний кордон України, що вже забезпечило мобілізацію до бюджету 46,5 млн. гривень. Так, із ввезених в Україну підакцизних товарів до державного бюджету надійшло 27,4 млн. гривень, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшено на 3,3 млн. гривень або в 1,1 рази.
Прийняття зазначеної постанови схвально сприйнято не тільки бізнесом в Україні, а й за кордоном.
Лілія Куришко нагадала присутнім, що завершилась інтеграція податкової та митної служб. Тепер це єдиний орган – Міністерство доходів і зборів України з його територіальними органами в регіонах.
Так. Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області та Дніпропетровська митниця Міндоходів – це не просто дві складові частини, це єдина ефективна команда фахівців - однодумців з єдиними цілями, єдиним завданням та єдиною відповідальністю.
Всі ми працюємо на повну потужність в об’єднаному форматі. І як завжди переконливим аргументом ефективності об’єднання є результати діяльності територіального органу в частині наповнення державної скарбниці.
Так за сім місяців 2013 року до Зведеного бюджету України Головним управління Міндоходів області направлено більше 12 мільярдів 260 мільйонів гривень податкових та митних платежів. З них до Державного бюджету надійшло більше 7 мільярдів 880 мільйонів гривень.
До місцевого бюджету в цьому році спрямовано понад 4 мільярди 381 мільйони гривень, що майже на 878 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період 2012 року. Основними складовими місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб — більше 2 мільярдів 822 мільйонів гривень; плата за землю — майже 892 мільйона гривень; єдиний податок  суб’єктів малого підприємництва —247 мільйонів гривень. Позитивна динаміка зростання надходжень є наслідком підвищення податкової культури платників податків.
Закінчуючи прес-конференцію, заступник начальника Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Лілія Куришко акцентувала увагу присутніх на важливості об’єднання зусиль бізнесу та територіальних органів Міндоходів задля протидії тіньовій економіці, виплаті заробітної плати в «конвертах», контрабанді та митним правопорушенням.

На Дніпропетровщині "феміда" ставить крапки над "і" та наповнює бюджет майже на 400 млн. гривень
Традиційно, юридичний обов’язок розглядається, як відповідальність громадян, посадових осіб і організацій перед Державою. Фінансові ж санкції застосовуються лише щодо юридичних або фізичних осіб - керівників бізнесу.
Так, впродовж 7 місяців 2013 року за позовними заявами ДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області судами розглянуто 2434 справи. На користь органів Міндоходів задоволено майже 100% розглянутих справ на суму 385,5 млн.гривень.
Тож, чіткий вектор роботи в напрямку наповнення бюджету, спрямований вірно. Працюючи в рамках визначеної стратегії Міндоходів, на Дніпропетровській області спрямовано всі зусилля тільки на кращий результат.

На Дніпропетровщині вилучено контрабандних сигарет на 364 тис. грн.
В рамках проведення комплексу широкомасштабних заходів з виявлення та руйнування протиправних схем і припинення діяльності злочинних угрупувань викрито незаконе виготовлення, контрабанду та обіг на внутрішньому ринку тютюнових виробів на суму 364 тис. гривень.
Так, під час такого заходу, під умовною назвою «Тютюн-Контрафакт 2013», співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області виявлено 16 порушень та вилучено 50 тис. пачок тютюнових виробів контрабандного походження. Уся продукція конфіскована.

28.08.13 відбулась «гаряча» телефонна лінія на тему: «Загальна система оподаткування для фізичних осіб-підприємців»
Загальна система оподаткування для фізичних осіб – підприємців має найбільш складну систему ведення бізнесу з точки зору обліку та звітності. Проте вона дозволяє займатися будь-яким видом діяльності та немає інших обмежень, що притаманні спрощеній системі оподаткування. Звісно, що в порівнянні з спрощеною системою оподаткування має місце посилений контроль з боку податкових органів за підприємцями на загальній системі, адже розмір податку з доходів фізичних осіб напряму залежить від результатів господарської діяльності.
У якому періоді слід відображати витрати ФОП на загальній системі оподаткування, у разі якщо вони фактично понесені в одному періоді, а оплата витрат здійснена в наступному?
Згідно з п.177.2 ст.177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом п.177.4 ст.177 Податкового кодексу. Згідно з пп.3.10 п.3 Порядку ведення Книги обліку доходів та витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 №1025, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.12.10 за №1425/18720, графа 12 «Чистий дохід» Книги обліку доходів та витрат розраховується як різниця між доходом від здійснення діяльності та документально підтвердженими витратами, пов’язаними із отриманням доходу.
Отже, при розрахунку чистого доходу фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування включаються тільки документально підтверджені витрати, тому якщо оплата витрат поточного періоду відбувається в наступному періоді, то такі витрати будуть враховані в розрахунку чистого оподатковуваного доходу в такому наступному податковому періоді.
Чи можуть підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів?
Фізичні особи–підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу. Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно до зменшення суми зазначеного доходу.
Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа – підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до територіального органу Міндоходів заяву у довільній формі. Водночас, така заява повинна містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету – по  25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до  15 листопада). Відповідна норма визначена пп.177.5.1 п.177.5 ст.177 Податкового кодексу України.
Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування враховувати суми витрат понесені ним під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?
Податковим кодексом України передбачено, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формах) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Відповідно до норм Податкового законодавства до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності відповідно до норм Податкового кодексу.
Таким чином, оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи – підприємця, що застосовує загальну систему оподаткування, формуються при отриманні доходу, то такий підприємець має право врахувати суму витрат, безпосередньо пов’язану з отриманням доходу, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.
Чи потрібно при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну звітувати за результатами кварталу, в якому відбувся такий перехід?
Фізичні особи-підприємці, які:
- зареєстровані протягом року в установленому законом порядку;
- перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну;
- сплачували фіксований податок до набрання чинності Податковим кодексом,
подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід за загальну систему оподаткування.
Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації. Декларації подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Платник повинен самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у такій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку її подання.
Для відображення результатів діяльності фізичні особи-підприємці заповнюють додаток 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності» до податкової декларації наступним чином:
 у частині І «Доходи від провадження господарської діяльності» зазначається сума одержаного доходу, витрати, пов’язані з господарською діяльністю, сума чистого оподатковуваного доходу;
- у частині ІІ «Розрахунок податкових зобов`язань» - сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету за результатами кварталу. Крім цього, фізична особа самостійно розраховує та зазначає суму авансових  платежів на підставі очікуваного чистого доходу.
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування регулюється положеннями ст.177 Податкового кодексу України.
Які Ви можете назвати переваги загальної системи оподаткування?
Всі, хто обирає для своєї діяльності загальну систему оподаткування, отримує деякі переваги в роботі, зокрема, це відсутність обмежень:
- по виду діяльності, можна обирати будь-який вид діяльності, не заборонений чинним законодавством;
- за сумою доходу;
- по кількості найманих працівників тощо.
Під час проведення «гарячої лінії» Робцер Н.В. детально розповіла про порядок подання звітності до державних органів для підприємців, що використовують загальну систему оподаткування, не мають найманих працівників та нагадала, що приватний підприємець законодавчо зобов’язаний вести книгу обліку доходів і витрат, у якій в хронологічній послідовності має відображати господарські операції на підставі підтверджуючих документів та заповнювати всі графи книги.

Внаслідок викриття схем "нетипової" оренди власного майна донараховано 1 млн. гривень
Комплексний підхід підрозділів ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до організації перевірок підприємств дозволив зруйнувати схему ухилення від сплати податків та поповнити бюджет на 1 млн. гривень.
Так, за перевіркою працівників податкового аудиту, організатором схем мінімізації ухилення від сплати податків виявився "КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД" Дніпропетровщини, який декларував дохід лише від надання в оренду власного майна, як платник єдиного податку та не являючись платником ПДВ.
За результатами перевірки встановлено, що власне майно надано в оренду приватним підприємцям – фізичним особам, які, одночасно, є працівниками цього ж комбікормового заводу.
Очевидно, що на цьому підприємстві здійснювалось перенесення бази оподаткування на платників єдиного податку шляхом переробки сільгосппродукції та її реалізації через приватних підприємців.
За результатами перевірки "КОМБІКОРМОВОГО ЗАВОДУ" зруйновано позазаконну фінансову вигоду від цих операцій, підприємство переведено на загальну систему оподаткування та за результатами донарахувань сплачено податки на суму 1 млн. гривен.

Інформаційно – комунікаційний сектор
Категория: Город | Просмотров: 950 | Добавил: admin | Теги: Податкова, об'єднана, інспекція, державна, інформує, Нікопольська
Всего комментариев: 0
avatar