Покров Понедельник 06.12.21, 16:58
Сайт

Информация о нашем городе


флаг города Орджоникидзе        герб города Орджоникидзе

Статус Город областного значения
Страна Украина
Область Днепропетровская
Дата основания 1886
Город с 1956
Площадь 26,0 км²
Высота над уровнем моря Наивысшая 167м. низшая 67м.
Географические координаты 47°39′22″ с. ш. 34°06′10″ в. д.
Население 43 700 чел.
Время UTC +2 поясн. / +3 летн. 
Телефонный код +380 5667
Почтовый индекс 53300
Городской голова Цупров Иван Иванович
Орган власти Орджоникидзевский горсовет
Пригород: 

Чертомлык, Перевийские, Хутора, Горняк,Рудник, Александровка, Подгорная, Катериновка

Достопримечательности Профилакторий, зона отдыха, церковь, дендропарк с детской площадкой 
Печатные издания «Козацька вежа», «За марганець», «Міські новини»
Экономика Основное предприятие: Орджоникидзевский горнообогатительный комбинат,занимается добычей марганцевой руды открытым способом. Также в городе работают: Procter & Gamble (химический комбинат) производит стиральные порошки под торговыми марками Gala, Dax, Tide и Ariel, мыло Shandy, Safeguard и др., средства для мытья посуды Gala, чистящие средства, шампуни; Орджоникидзевский рудоремонтный завод.
. .
 
Місто Орджонікідзе розташоване на півдні Дніпропетровської області в 150 км. від обласного центру у степовій зоні, в басейні річок Базавлук, Солона та Каховського водосховища. Займає територію 2,6 тис. га.. Має статус міста обласного значення, є членом Асоціації міст України. До адміністративних меж міста входять селища:  Гірницьке, Чортомлик, Перевізькі Хутори, Руднік, Олександрівка. В Орджонікідзе мешкає близько 44 тис. осіб.
      Орджонікідзе славне своєю історією. Відомий археолог Б. Мозолевський  у  1971 році на території міста Орджонікідзе розкопав курган „Товста могила”, в якому знайдено знамениту золоту скіфську Пектораль – шедевр  світової античної культури древньої  майстерності.
     Неподалік від міста, на території Каховського водосховища, по старому руслу Дніпра  у VІІІ-ХІ ст.ст. проходив знаменитий торговий шлях  „Із варяг у греки”.
     Не менш славна й подальша історія краю. Орджонікідзе знаходиться на  колишній території земель козацького Війська Запорозького. Саме тут понад триста років тому знаходилися Базавлуцька та Чортомлицька Січі, героїчним символом яких через віки сяє ім’я славетного кошового отамана Івана Дмитровича  Сірка.
    Виникнення міста пов’язане з тим, що у 1883 році інженер-геолог  В. Догмер  у басейні річки Солона відкрив багаті родовища марганцевої руди. З’явилися перші шахтарські селища. Одному з них – Причепилівці (нині  Гірницьке) уже більше 125 років. У 1886 році створюються Покровські копальні та розпочинається промислова розробка марганцевої руди. Офіційною датою народження міста є 1956 рік, коли були об’єднані кілька робітничих селищ, що виросли поблизу марганцевого рудника імені Орджонікідзе.
    10% мешканців міста це діти та підлітки, а 22% — молоді люди віком до 35 років. Для них створено і постійно розширюються умови для отримання загальної та професійної освіти, всебічного культурного, естетичного, патріотичного та фізичного розвитку. Вихованці школи мистецтв,  музичної школи, буднику  творчості дітей та юнацтва, спортивної школи та спортивних клубів щорічно займають призові місця в обласних, державних та міжнародних фестивалях, конкурсах і змаганнях.  
     Тільки за два останні роки місто виховало чотирьох майстрів спорту міжнародного класу, заслуженого майстра спорту, сорок підлітків стали кандидатами в майстри спорту. Це в п’ять разів більше ніж за роки незалежності. Для малечі в місті відкрито три сучасних ігрових дитячих майданчика.
     Третина мешканців – це пенсіонери та інваліди, соціальний захист та покращення умов життя яких є приоритетним напрямком  діяльності місцевої влади.
     66% зайнятого населення працює в промисловості, 22% — в бюджетній, 6% — в комунальній сфері.
     Промисловість міста в основному складається з добувної та хімічної галузей. Їх обсяги реалізації продукції складають 96% загальноміського обсягу.
     ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» — один із найбільших в світі підприємств з видобутку та переробки марганцевої руди. Комбінат – містоутворююче підприємство.
     ТОВ з іноземними інвестиціями «Проктер енд Гембл Менюфекчурінг Україна» виробляє продукцію побутової хімії, марки яких всесвітньо відомі.
     Крім цього в місті працюють підприємства легкої, харчової та машинобудівної промисловості, три тисячі юридичних та фізичних  осіб — підприємців.
     Мережа закладів освіти включає 10 загальноосвітніх шкіл та 11 дошкільних закладів, Будинок творчості дітей та юнацтва, ДЮСШ, Професійно – технічне училище. Заклади охорони здоров’я та культури мають високі рейтингові показники серед аналогічних міст області та країни.
     Орджонікідзе – місто славних патріотичних, культурно-просвітницьких, духовних і національних традицій. Місто є батьківщиною   єдиних на пострадянському просторі  міжнародний фестивалів афганської пісні «Перевал», яких відбулося вже 17. Саме в Орджонікідзе народився фестиваль народної творчості «Вишиванковий вернісаж», а свято випускників перетворилося на міське сімейне свято. Орджонікідзе – єдине місто в області в якому  до сих пір урочисто, всім містом випроводжають до служби в лави збройних сил і кожні пів року підводять підсумок на звання «Кращий музей Бойової та Трудової Слави».  Неповторними масовими та щирими є міські заходи щодо вшанування ветеранів війни та праці, пам’яті загиблих захисників, а міський фестиваль молодих талантів та обдарованої молоді давно став улюбленим заходом городян. Свідченням любові до рідного міста є традиційні орджонікідзевські змагання на кубок міського голови «Туристичне сузір’я», «Симфонія золотої пекторалі» та інші.
     Орджонікідзе – інвестиційно привабливе місто. Забезпечено енергетичними, трудовими ресурсами, розвиненою інфраструктурою, вільними від забудови земельними ділянками та вже збудованими об’єктами, придатними для впровадження виробничої діяльності.
     Девіз громади «Зберегти та примножити»