Покров Среда 27.11.24, 02:34
Сайт
Главная » 2012 » Октябрь » 10 » Дніпропетровський обласний центр екстреної медичної допомоги оснащений надсучасними реанімобілями з високотехнологічним обладнанням
14:09
Дніпропетровський обласний центр екстреної медичної допомоги оснащений надсучасними реанімобілями з високотехнологічним обладнанням
На Дніпропетровщині в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича одним з пріоритетних напрямків розвитку медичної галузі є підвищення якості надання екстреної медичної допомоги. Зокрема таку допомогу в регіоні надає Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що координує дії всіх станцій швидкої медичної допомоги області. 
Надання екстреної та швидкої медичної допомоги населенню Дніпропетровщини здійснюється Обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і          7 станціями швидкої медичної допомоги, які з 1 січня 2012 року фінансуються з обласного бюджету.
Центр має сучасний автомобільний парк, що оснащений за останнім словом техніки.  За підтримки губернатора Олександра Вілкула протягом 2010-2012 років медичний заклад отримав 3 сучасні реанімобілі  (в тому числі неонатологічний для перевезення новонароджених).  Це дозволило ліквідувати поняття «нетранспортабельності» пацієнта, зокрема перевозити в належних умовах новонароджених вагою від 500 грамів. Це є складовою єдиної системи перинатальної допомоги, створеної на Дніпропетровщині.
«На Дніпропетровщині підвищення ефективності роботи служби швидкої медичної допомоги є одним із пріоритетних напрямків у розвитку медицини. В області вже зроблені системні кроки у цьому напрямку. Збільшена кількість бригад лікарів «швидкої» та місць їх базування, закуплено 67 нових автомобілів «швидкої». Продовжується оновлення матеріально-технічної бази станцій швидкої медичної допомоги. Зокрема Дніпропетровський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оснащений надсучасними реанімобілями з високотехнологічним обладнанням. Вони дозволяють лікарям надавати допомогу у найскладніших випадках та надзвичайних ситуаціях, як дорослим пацієнтам, так і дітям, у тому числі новонародженим. Наразі на Дніпропетровщині триває процес вдосконалення роботи служби швидкої медичної допомоги. Зокрема до кінця року автопарк станцій швидкої медичної допомоги області поповниться ще 22 сучасними каретами «швидкої», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Наразі в автопарк Центру входить 20 автомобілів типу «С» (реанімаційні), у тому числі        2 неонатологічних (для транспортування новонароджених). Всі автомобілі оснащені найсучаснішим реанімаційним та іммобілізаційним* обладнанням, обладнанням, що відслідковує діяльність серцево-судинної системи, а також GPS-навігацією. Крім того, у центрі наявні 2 реанімобілі марки «Мерседес» та «Фольксваген Крафтер», що дозволяють одночасно перевозити 3-4 постраждалих. Дніпропетровський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надає допомогу пацієнтам районних та міських медичних закладів при їх транспортуванні у найскладніших випадках. 
У складі центру працює 186 співробітників. Кожен з них атестований Центральною міжвідомчою атестаційною комісією та має посвідчення рятувальника. Сформовано п’ять спеціалізованих штатних бригад постійної готовності: анестезіологічна доросла, анестезіологічна дитяча, хірургічна, нейрохірургічна та травматологічна. Співробітники Центру щорічно беруть участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях бригад швидкої медичної допомоги. 
Центр пройшов атестацію і державну реєстрацію як аварійно-рятувальна служба. На базі медичного закладу функціонує учбово-тренувальний центр підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях. Наразі тут пройшли навчання 472 лікаря. З них 458 - лікарі служби швидкої медичної допомоги області, 9 - лікарі служби медицини катастроф, 5 - лікарі-викладачі Криворізького медичного училища підвищення кваліфікації. Також навчання пройшли 12 представників медичної служби СБУ. Окрім цього, в учбово-тренувальному центрі підготовлено 1156 середніх медичних працівників бригад швидкої медичної допомоги. Із травня цього року розпочато навчання водіїв швидкої медичної допомоги за програмами, затвердженими МОЗ України.

Довідка.
*Іммобілізація - метод знерухомлення з метою забезпечення спокою ураженої ділянки тіла при ушкодженнях і захворюваннях. Без надійної іммобілізації неможливе транспортування постраждалого. 
 На Дніпропетровщині робляться системні кроки щодо підвищення якості надання швидкої медичної допомоги.
Розширюється автопарк станцій швидкої медичної допомоги: протягом 2011-2012 років станції отримали 67 сучасних автомобілів «швидкої» марки «Пежо» та «Форд». До кінця року очікується поставка ще 22 нових карет «швидкої».
Крім того, оновлюється матеріально-технічна база відділень швидкої медичної допомоги. Так, усі карети «швидкої» оснащенні GPS-навігаторами, у відділеннях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови, що записують звернення громадян в «швидку». Всі бригади «швидкої» забезпечені засобами радіо- та мобільного зв`язку.
За останні два роки в області додатково створено 22 бригади швидкої допомоги, здійснюється підготовка та підвищення кваліфікації фахівців бригад швидкої медичної допомоги на базі тренінгового центру при обласному Центрі екстреної медицини та медицини катастроф. 
Протягом 2011-2012 років відбулося збільшення місць базування бригад з 91 до 136.
У 2012 році фінансування одного виклику швидкої медичної допомоги збільшено у               8 разів - із 3 грн до 25 грн.
З початку 2012 року на Дніпропетровщині діє єдина система роботи швидкої допомоги, яка передбачає принцип екстериторіальності. Раніше «швидка», яка знаходилась, наприклад,  у Кривому Розі на кордоні з Криворізьким чи Широківським районами,  не могла виїхати на виклик до пацієнтів цих районів, тому що була закріплена за іншою  адміністративною територією та фінансувалася з бюджету міста, а не району. Тепер фінансування швидкої медичної допомоги відбувається з обласного бюджету і на виклик приїжджає та карета «швидкої», яка знаходиться найближче до пацієнта. 
 На виконання Національного проекту Президента України Віктора Януковича «Вчасна допомога» за підтримки губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині створюється Єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба швидкої медичної допомоги. 



ної допомоги оснащений надсучасними реанімобілями з високотехнологічним обладнанням

Категория: Область | Просмотров: 864 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar