Покров Суббота 27.04.24, 20:12
Сайт
Главная » 2021 » Май » 17 » ГУ ДПС у Дніпропетровській області
13:46
ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Олексій Любченко: Вирішальним є не ставки податків, а їх адміністрування

В Україні потрібно вирівняти податковий ландшафт та створити рівні умови для сплати податків. Про це заявив Голова ДПС України Олексій Любченко під час VIII Міжнародного податкового форуму - 2021.

За його словами, мова йде, перш за все, про оподаткування тих структур, стосовно яких були створені преференційні умови ведення бізнесу протягом 30-ти років існування держави.

Так, зокрема, на IV групі спрощеної системи оподаткування працюють більше 52 суб’єктів підприємництва з мільярдним обсягом доходів, які здійснюють діяльність у сфері рослинництва та тваринництва. При цьому вони сплачують єдиний податок та в десятки разів менше сплачують податку на додану вартість.

«Спрощена система – це, у першу чергу, підтримка малого та середнього бізнесу. Якраз мільярдери у цій класифікації менше за всіх сплачують податки. Вони навчилися ухилятися від оподаткування через різні механізми, починаючи від виводу коштів, преференційних режимів, заниження податку на прибуток тощо. При цьому малий бізнес сплачує в 10 разів більше, перебуваючи на тій же спрощеній системі. Оце і є викривлення податкового ландшафту», – розповів Олексій Любченко.

На його думку, таку ситуацію необхідно змінювати і важливим є, зокрема, відкриття персональних даних.

«Я як Голова ДПС докладу максиму зусиль для того, щоб відкрити персональні дані українців щодо сплачених податків. Мова йде не про отримані доходи, а саме про сплачені податки. Тоді ми дійсно вирівняємо податковий ландшафт», – підкреслив Олексій Любченко.

Він також відзначив, що бізнес краще сплачуватиме податки, коли буде чіткою та зрозумілою позиція стосовно ефективності витрачання бюджетних коштів. Це своєрідний мотиваційний елемент і при цьому дуже вагомий.

«Я особисто прихильник тієї думки, що вирішальним не є ставки податків. Я категорично не підтримую ідею збільшення ставок податків. Нам необхідна стабільність у цьому.  Всі питання полягають саме в адмініструванні. Яскравим прикладом є податок на додану вартість. Ставка ПДВ не змінилася, але бізнес сплатив майже в 1,6 раза більше за 4 місяці цього року, ніж у минулому», – наголосив Олексій Любченко.

Очільник ДПС також розповів, що в податковій активно працюють над спрощенням звітності, розвитку сервісів для бізнесу.

 

Протягом поточного року платниками Дніпропетровського регіону сплачено 185,7 млн грн акцизного податку

У Дніпропетровській області станом на 01.05.2021 обліковується 6 071 платників акцизного податку, у тому числі:

- 5 625 суб’єктів господарювання – платників акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів;

- 339 суб’єктів господарювання – платників акцизного податку з пального;

- 74 суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на виробництво електроенергії;

- 33 суб’єкти господарювання – виробники та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

«У січні – квітні 2021 року платниками Дніпропетровщини сплачено до бюджетів 185,7 млн грн акцизного податку, у тому числі акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів – 4,2 млн грн; акцизного податку з ввезених в Україну підакцизних товарів – 7,3 млн грн; акцизного податку з роздрібної реалізації  174,2 млн гривень», – зазначила в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ольга Мазур.

З інформацією про видані, призупинені та анульовані ліцензії можна ознайомитися на субсайті «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» вебпорталу ДПС за посиланням https://dp.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

 

Платники податків сплатили до бюджетів усіх рівнів 926,6 млн.грн. податків і зборів

За підсумками 4 місяців 2021 року спрямовано до бюджетів усіх рівнів 926,6 млн. грн., що на 144,6 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав 118,5 відсотків, відмітив начальник Нікопольського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Володимир Джавун.

Згідно з розподілом до державного бюджету надійшло 345,8 млн. грн., до місцевих бюджетів – 580,8 млн. грн..

Системна сплата податків до державного та місцевих бюджетів у першу чергу є результатом продуктивної діяльності соціально відповідального бізнесу Нікопольського регіону, який незважаючи на коронавірусні втрати займає активну позицію у здійсненні виробничої діяльності та наданні послуг.

 

На розвиток місцевих громад Нікопольського регіону

надійшло 580,8 млн. гривень податків й зборів

За січень-квітень 2021 року територіальні громади Нікопольського регіону отримали у своє розпорядження 580,8 мільйона гривень податкових платежів, що перевищує рівень надходжень минулого року на 83,6 мільйонів гривень.

Бюджетоформуючим тут традиційно залишається податок на доходи фізичних осіб. Завдяки задекларованій праці жителів краю сума сплаченого ПДФО досягла 383,2 мільйона гривень, що на 42,1 мільйонів гривень перевищує результат січня-квітня 2020 року, повідомив начальник Нікопольського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Володимир Малиновський.

Друге місце по наповненню місцевих бюджетів належить платі за землю – 96,8 млн грн.

На третьому місці – єдиний податок – 54,1 млн грн.

Володимир Малиновський висловлює платникам податків свою повагу за наполегливу працю, громадянську позицію та зусилля, які спрямовані на зміцнення економіки країни.

 

Місцеві бюджети Нікопольського регіону отримали від малого бізнесу 54,1 мільйонів гривень єдиного податку

Начальник Нікопольського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Володимир Малиновський повідомив, що за 4 місяці 2021 року підприємці та фермери, які використовують спрощену систему оподаткування, направили до місцевих громад 54,1 мільйонів гривень єдиного податку, це на 3,3 мільйонів або на 6,4 відсотка більше, ніж за 4 місяці 2020 року.

Завдяки сумлінним платникам Нікольського регіону надходження до бюджету збільшуються. Висловлюю слова вдячності усім платникам податків в регіоні і вірю в значний потенціал кожного представника підприємництва краю – відзначив Володимир Малиновський.

 

До місцевих бюджетів м. Нікополя та Нікопольського регіону надійшло 96,8 мільйона гривень плати за землю

З початку року до місцевих бюджетів регіону надійшло 96,8 мільйона гривень земельного податку та орендної плати за землю. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 24,7 млн. грн. або на 34,3 відсотка. Як повідомила начальник Нікопольського відділу податків і зборів з юридичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ольга Карнаух, власники земельних ділянок і землекористувачі – юридичні особи спрямували до скарбниць 93,7 мільйона гривень плати за землю, фізичні особи – 4,1 мільйона гривень.

 

Терміни отримання довідку про доходи під час карантину

Якщо громадянам необхідно отримати довідку про доходи, можна звернутися до податкової служби за місцем проживання, отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування.

Зараз, в умовах карантинних обмежень, ця послуга надається в он-лайн режимі.

Про це на днях йшлося на зустрічі державного інспектора Марганецької ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Володимира Мазно та відвідувачів Центру обслуговування платників Марганецької ДПІ.

Мазно Володимир розповів про те, що на веб-порталі Державної податкової служби працює «Електронний кабінет» платника, за допомогою якого фізичні особи можуть отримати в електронному вигляді довідку про доходи (про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків).

Вхід в «Електронний кабінет» платника здійснюється з використанням ключа електронного цифрового підпису (ЕЦП). За його допомогою громадяни в декілька кроків мають змогу отримати відомості про свої доходи за окремі календарні квартали. Це дозволить значно зекономити свій час та убезпечити від небажаних контактів з іншими відвідувачами.

В межах нового електронного сервісу фізична особа – платник податків засобами Електронного кабінету, у відповідь на запит може отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, в електронному вигляді, засвідчені кваліфікованою електронною печаткою ДПС.

Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків може бути сформований, за будь-які п’ять років (запит формується поквартально, у зв’язку з чим загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів).

Електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.

Інструкція щодо дій користувача для отримання такого електронного документа знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС за адресою: http://tax.gov.ua у приватній частині Електронного кабінету в розділі: Допомога → ЕК для громадян → Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

 

Надходження акцизного податку за січень-квітень 2021 року склали майже 22,4 млрд гривень

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.

За січень – квітень 2021 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України товарів на суму майже 22,4 млрд гривень. Це забезпечило виконання індикативного показника на 101,6 відс., додатково надійшло 354,1 млн гривень.

Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 10,9 відс, або на 2,2 млрд гривень.

На виконання індикативного показника суттєво вплинули надходження акцизного податку з ввезених на митну територію України тютюнових виробів, зокрема, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням.

Так, незважаючи на те, що з 1 січня поточного року ставку акцизного податку на ТВЕНи збільшено у 4,2 раза до 1 456,33 грн за 1000 штук (до рівня ставок на сигарети з фільтром та без фільтру), у січні-квітні 2021 року обсяги реалізації марок акцизного податку для ввезених на митну територію України ТВЕНів склали 121,5 млн штук.

Це на 34,2 млн штук, або 39,1 відс. більше ніж за відповідний період минулого року. Відповідно надходження акцизного податку з ввезених на митну територію України тютюнових виробів у січні-квітні 2021 року склали 3,5 млрд грн, що в 4 рази більше ніж у січні-квітні 2020 року.

За квітень 2021 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України товарів у сумі майже 7,2 млрд грн. Виконання індикативного показника склало 111,9 відс., додатково надійшло 763,7 млн гривень. Порівняно з квітнем минулого року надходження збільшилися на 14,2 відс., або на 894,6 млн гривень.

До спеціального фонду Державного бюджету України у січні-квітні 2021 року зібрано майже 3,9 млрд грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), що становить 130,2 відс. від доведеного індикативного показника, до бюджету додатково надійшло 900,6 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 19,7 відс., або на 640,6 млн гривень.

У квітні 2021 року до спеціального фонду державного бюджету зібрано 987,0 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), що становить 124,1 відс. від доведеного індикативного показника, до бюджету додатково надійшло 191,8 млн гривень. Порівняно з квітнем минулого року надходження зросли на 2,9 відс., або на 27,9 млн гривень.

 

Центрами обслуговування платників Дніпропетровщини за чотири місяця 2021 року надано 95,7 тис. адміністративних послуг

При державних податкових інспекціях Головного управління ДПС у Дніпропетровській області функціонують 35 центрів обслуговування платників (ЦОП) та мобільний ЦОП, де платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних.

ЦОПами забезпечується надання 75 видів адміністративних послуг, 49 з яких надаються безкоштовно.

«Загалом протягом січня – квітня 2021 року опрацьовано понад 97,6 тис. звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг. В електронному вигляді надійшло 26,3 тис. звернень, що на 11,0 тис. звернень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року», – повідомила начальник управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Алла Свірська.

Впродовж чотирьох місяців 2021 року платники отримали 95,7 тис. адміністративних послуг, з яких 25,1 тис. – в електронному вигляді, що на 11,2 тис. послуг більше аналогічного періоду 2020 року.

З переліком адміністративних послуг, що надаються Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області та Інформаційними картками адміністративних послуг можна ознайомитись на офіційному субсайті «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у розділі «Адміністративні послуги».

 

У ДПС обговорили плани подальшої співпраці з Податковою агенцією Швеції у рамках проєкту METS

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/467516.html повідомила, що у рамках проєкту «Шведсько-українського партнерства для сучасної та ефективної податкової служби – МЕТS» відбулася робоча зустріч директора Департаменту кадрового забезпечення та розвитку персоналу ДПС Лариси Ящук та працівників підрозділу з експертами Податкової агенції Швеції – довгостроковим експертом проєкту Арне Якобссоном, експертами з розвитку, лідерства та менеджменту Анікою Вінглер, Улою Бріт Йохансон, Хеленою до Фар.

Учасники зустрічі обговорили плани співпраці на 2021 рік, які, зокрема, включатимуть спільні заходи з розвитку лідерства, заохочення лідерів та агентів змін, формування системи цінностей, що націлена на досягнення місії ДПС та її стратегічних цілей.

Зокрема, наголошувалося на важливості проведення семінарів з питань лідерства, підготовці майбутніх тренерів зі складу Департаменту кадрового забезпечення та розвитку персоналу.

У ДПС подякували експертам проєкту МЕТS, рекомендації та методики яких допомагають професійному розвитку працівників служби.

У свою чергу експерти Податкової агенції Швеції заявили про готовність до подальшого співробітництва.

Свідченням цього є звернення Генерального директора Податкової агенції Швеції Катрін Вестлінг Палм до Голови ДПС Олексія Любченка, в якому, зокрема, зазначалося про налагоджену співпрацю за проєктом з розвитку потенціалу METS.

«Я розумію, що Україна має широкомасштабну Стратегію реформування системи управління державними фінансами, і я надзвичайно задоволена, що Ви вибрали спільну роботу з Податковою агенцією Швеції у рамках реалізації цієї реформи. З нетерпінням чекаю майбутніх можливостей співпраці для взаємної вигоди наших країн», – йдеться у зверненні.

 

Щоб вести справи в умовах карантину, бізнесу пропонується користуватися державними послугами та інформаційними ресурсами online

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома, що Єдиний портал державних послуг Дія пропонує реєстрацію фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) за 10 хвилин.

Так, за посиланням https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop здійснюється подання заяви для відкриття ФОП (протягом 10 хвилин), реєстрація ФОП – протягом 2 робочих днів, послуга надається безкоштовно.

Опис послуги: реєстрація ФОП, обрання загальної чи спрощеної системи оподаткування та подання заяви на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).

Для реєстрації необхідно:

1. Електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).

2. Зареєструватися чи авторизуватися (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина наdiia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

3. Заповнити онлайн-форму на отримання послуги.

4. Заповнену заяву на реєстрацію ФОП буде автоматично надіслано до реєстратора за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, що вказано в довідці переселенця.

5. Якщо обрано спрощену форму оподаткування, то відповідні відмітки проставляються у заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично передається до податкового органу за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, що вказано в довідці переселенця.

6. Якщо не обрано форму оподаткування, короткий тест, допоможе визначитися.

7. Зверніть увагу! Також ви можете подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ), якщо обрали загальну систему оподаткування.

 

Категория: Область | Просмотров: 119 | Добавил: odpi
Всего комментариев: 0
avatar