Покров Понедельник 29.04.24, 12:24
Сайт
Главная » 2012 » Май » 15 » На Дніпропетровщині контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунту
12:17
На Дніпропетровщині контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунту
На Дніпропетровщині контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунтуДля забезпечення врожаю 2012 року на Дніпропетровщині за завданням Олександра Вілкула контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунту. Про це йшлося під час виїзної наради щодо завершення в області весняно-польових робіт, яку губернатор Олександр Вілкул провів на базі ТОВ «ДАК» у Солонянському районі.
«Завдання влади – разом із сільгоспвиробниками і науковцями забезпечити необхідний обсяг врожаю, що дозволить забезпечити стабільні ціни на хліб і сільськогосподарську продукцію. Для цього на Дніпропетровщині застосовуються необхідні заходи. Зокрема, обласна влада створює умови для розвитку кластеру сільського господарства нашого регіону. А це, перш за все, контроль за дотриманням науково обґрунтованої структури посівних площ і впровадження нових технологій виробництва», – сказав Олександр Вілкул.
Під урожай 2012 року агроформування області посіяли озимі культури на площі 676 тис га. Проте внаслідок складних погодних умов, які спостерігалися протягом кінця літа та осені 2011 року у вигляді посухи та відсутності опадів, сходи були отримані на площі 441 тис га, (66 %), в тому числі зернових колосових – 402 тис га (65 %), ріпаку – 39 тис га (66 %). У зимовий період внаслідок низьких температур з отриманих сходів загинуло ще 34,5 тис га (8 %), у тому числі колосових – 11,8 тис га (3%), ріпаку – 22,7 тис га (58%). 
Наразі озимі залишилися на площі 406,5 тис га (60,1 % до посіяних восени 2011 року). У тому числі озимих колосових – 390,2 тис га (68,5 %) та ріпаку – 16,3 тис га (28%). З озимих колосових збереглось озимої пшениці 349,8 тис га (68,5 %), озимого жита – 1,8 тис га (72%), озимого ячменю – 38,6 тис га (37,3%).
З метою надолуження втрачених посівів озимини та покращення показників врожаю 2012 року губернатор Олександр Вілкул поставив завдання у 2012 році збільшити у порівнянні з минулим роком посів площ ярих культур на 14% або на 173 тис га – до 1 млн 411 тис га. 
За завданням губернатора наразі посіяно 96,8% або 1 млн 365 тис га ярих культур. У тому числі ранніх зернових та зернобобових – 313,3 тис га (100%), кукурудзи на зерно – 434 (91%), гречки – 6,6 тис га (66%), соняшнику – 457 тис га (100%), картоплі – 49,3 тис га (100%), цукрового буряку – 1,9 тис га (100%), овочів відкритого ґрунту – 29 тис га (88,3%). 
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович доповів Олександру Вілкулу, що роботи з посіву ярих культур будуть завершені завтра 16 травня.
«Головний інструмент, який забезпечить підвищення врожайності і родючості сільськогогосподарських земель нашого регіону, – це дотримання господарствами науково обґрунтованого використання посівних площ та впровадження новітніх технологій обробітку ґрунту. Тож цього року я поставив завдання, аби в структурі посівних площ на Дніпропетровщині зернові культури займали не менше 60%, а посіви соняшника – не більше 23%», – сказав Олександр Вілкул. Це дозволить зменшити виснаження сільськогосподарських ґрунтів і закласти надійну основу під майбутні врожаї в умовах степової кліматичної зони та ймовірних посух.
У ході наради її учасникам були продемонстровані переваги науково обґрунтованої сівозміни на прикладі посівів на ланах ТОВ «ДАК» Солонянського району. Зокрема, були продемонстровані три види посівів озимої пшениці. Перший – це посів на полі, яке минулого року було незасіяне і перебувало під паром. Другий – це посів на полі, яке торік було засіяне горохом. Третє – на полі, яке торік було засіяне соняшником. У результаті біологічні показники пшениці на майбутню врожайність були значно вищі у посівів перших двох видів. 
«Тож в рамках розвитку кластеру сільського господарства в агроформуваннях області необхідно збільшувати парові площі, особливо це важливо для тих ґрунтів, на яких вирощується соняшник. Збільшення пару – це один з ефективних методів боротьби з посухами, особливо з посухами у весняний період. Крім того, це дбайливе використання землі, підтримка її родючості. А це згідно з чинним законодавством прямий обов’язок агроформувань, які взяли землю в оренду і повинні дбати про її раціональне використання. Це питання перебуває на моєму особистому контролі», - сказав губернатор.
Також на базі господарства ТОВ «ДАК» було продемонстровано ефективність так званої системи нульового обробітку землі – No-Till (дослівно з англійської «не орати») в кліматичних умовах степової зони Дніпропетровської області. 
Ця технологія у розрахунку на один засіяний гектар дозволяє економити понад 40% витрат на пальне. Її суть полягає в тому, що ґрунт не ореться, а поверхня землі вкривається шаром спеціально подрібнених залишків рослин — мульчею. Оскільки верхній шар ґрунту не пошкоджується, то така система землеробства запобігає водній та вітровій ерозії ґрунтів, а також значно краще зберігає воду. Тому в Україні нульовий обробіток застосовується насамперед у посушливих місцевостях степової зони. У світі ця технологія найбільш поширена в Канаді, Бразилії та Аргентині. Вона потребує спеціальної техніки, добрив і дотримання спеціальних технологій. Зокрема посів за нульовим обробітком ґрунту здійснюється за допомогою спеціальних сівалок, які пневматично вводять зерно у ґрунт. Наразі технологію нульового обробітку ґрунту використовують близько третини господарств Дніпропетровщини. 
Категория: Область | Просмотров: 764 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar