Покров Суббота 30.11.24, 11:20
Сайт
Главная » 2012 » Декабрь » 6 » На Дніпропетровщині пройшла Міжнародна конференція із запровадження гендерного аналізу в діяльність влади
15:57
На Дніпропетровщині пройшла Міжнародна конференція із запровадження гендерного аналізу в діяльність влади
На Дніпропетровщині пройшла Міжнародна конференція із запровадження гендерного аналізу в діяльність влади. У роботі конференції взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки, молоді і спорту АР Крим, Дніпропетровської, Львівської, Запорізької, Закарпатської обласних державних адміністрацій, а також канадські експерти з питань гендерної рівності. На заході обговорено актуальні питання впровадження принципів гендерної рівності в усі сфери життєдіяльності, в тому числі в державні та регіональні програми. Гостям та учасникам заходу було презентовано нову редакцію «Гендерного портрету Дніпропетровської області». Результати конференції були обговорені на зустрічі заступника голови облдержадміністрації Марії Пустової з експертами з питань гендерної рівності.
«На Дніпропетровщині щорічно проводяться сотні культурних, розважальних, наукових, освітніх та спортивних заходів, реалізуються проекти та програми. У них враховується гендерний аспект, тобто рівність прав жінок та чоловіків, в тому числі їх участі у цих заходах. Такий підхід передбачено регіональною Програмою розвитку сімейної та гендерної політики, що реалізується під керівництвом губернатора Олександра Вілкула. Також у рамках цієї Програми розроблено «Гендерний портрет області», який було презентовано на Конференції», – сказала Марія Пустова.
Формат гендерного портрету максимально конкретизує інформацію щодо демографічних показників. Зокрема, йдеться про статистику зайнятості чоловіків і жінок, їх участі в суспільному житті, освітній рівень, розподіл чоловіків і жінок за галузями регіональної економіки, сферами життєдіяльності. Отримані дані будуть ретельно проаналізовані для їх системного врахування в регіональних програмах розвитку. 
Гендерний портрет розроблено на основі гендерної статистики, підготовленої Головним управлінням статистики у Дніпропетровській області, а також результатів поглибленого аналітичного гендерного дослідження, яке проходило в регіоні з березня по вересень 2011 року. Завдяки отриманим даним будуть визначені основні причини гендерних дисбалансів та визначені шляхи їх подолання.  
Під час конференції канадські експерти з Міністерства праці й імміграції та Міністерства з питань підприємництва, навчання й торгівлі провінції Манітоба поділилися досвідом включення гендерного аналізу та компоненту гендерної  рівності в процес розробки державних та регіональних програм в їхній країні.
Керівник проекту PRISM в Україні Сергій Котенко подякував обласній владі за співпрацю та високу організацію конференції: «Конференція із запровадження гендерного аналізу, що пройшла в Дніпропетровську, показала, що і в Дніпропетровській облдержадміністрації, і в містах та районах регіону, є багата кількість людей, які хочуть вчитися, розвиватися, працювати та готові брати участь у подібних заходах. Дуже важливо, що обласна влада надає всебічну підтримку в реалізації наших спільних проектів з гендерних питань. Сподіваємося на подальшу співпрацю».
Представники Дніпропетровської облдержадміністрації презентували роботу обласної Координаційної ради «Жінки Придніпров'я». Вона створена навесні 2012 року за підтримки губернатора Олександра Вілкула. 
До складу жіночого руху увійшли 62 активістки, якими стали державні службовці, депутати, керівники навчальних закладів, підприємств, громадських організацій, благодійних фондів, матері-виховательки дитячих будинків сімейного типу, приватні підприємці, видатні спортсменки. Діяльність Координаційної ради «Жінки Придніпров'я» розподіляється на низку секцій, в тому числі з питань гендерної рівності.
За результатами практичної конференції було розроблено низку пропозицій. Зокрема, забезпечити науковий супровід регіональної Програми «Про розвиток сімейної та гендерної політики у Дніпропетровській області», щорічно розробляти гендерний портрет області, актуалізувати тематику науково-дослідних, магістерських, кандидатських та докторських робіт з метою спрямування їх на вирішення нагальних питань гендерної рівності, розробити та запровадити в навчальний процес в школах області факультативу з гендерної політики тощо.

На Дніпропетровщині пройшла Міжнародна конференція із запровадження гендерного аналізу в діяльність влади

На Дніпропетровщині пройшла Міжнародна конференція із запровадження гендерного аналізу в діяльність влади
Категория: Область | Просмотров: 718 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar