Покров Среда 27.11.24, 05:44
Сайт
Главная » 2012 » Декабрь » 24 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
12:25
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформуєЗ 1 січня 2013 року вступає в дію податок на нерухоме майно
З 1 січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до цієї норми, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі не резиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.
Житлова нерухомість оподатковується відповідно до ставки податку, яка встановлюється сільською, селищною або міською радою. Для квартир, житлова площа, яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків – 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7 відсотка.
Обчислення суми податку здійснює податкова служба за місцем знаходження об’єкта житлової нерухомості.
При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік і до одного об’єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності): 
для квартир до 120 кв. метрів 
для жилих будинків до 250 кв. метрів 
тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує, ці показники.
До 1 липня звітного року органи державної податкової служби надсилають платникам податків – фізичним особам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення питань щодо суми податку, платники мають право звертатися до податкової для звірки даних і врегулювання відповідних питань.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до лютого цього ж року подають до органу податкової служби декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.
Податкове зобов’язання, згідно повідомлення-рішення необхідно сплатити:
фізичним особам протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 
юридичним особам – авансовими внесками щокварталу до 30 числа, що наступає за звітним кварталом, які відображається в річній податковій декларації. 
Водночас, не оподатковується житлова нерухомість, яка: 
перебуває у власності держави або територіальних громадах (їх спільній власності); 
розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення; 
є будівлею дитячих будинків сімейного типу; 
є садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку; 
належить багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.

Пільги із сплати податку на нерухоме майно
З 1 січня 2013 року вводиться новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запровадження такого податку в Україні – це певний крок до справедливого оподаткування.  
Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно є власники об’єктів житлової нерухомості фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Податком на нерухоме майно обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості. 
Законодавцем передбачено деякі пільги із сплати податку на нерухоме майно. Так, база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності  фізичної особи – платника податку, зменшується: 
для квартири - на 120 кв. метрів; 
для житлового будинку – на 250 кв.метрів. 
Таке зменшення надаватиметься один раз за базовий податковий (звітний) період - календарний рік і застосовуватиметься до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. 
Cтавки податку встановлюються  сільською, селищною або міською радою за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості у таких розмірах: 
для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; 
для квартир та житлових будинків, житлова площа яких перевищує зазначені розміри (відповідно) ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати. 
Порядок  обчислення і сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  регулюється статтею 265 Податкового кодексу України, якою визначені об’єкти та база оподаткування, ставки та строки сплати податку, а також пільги та умови їх надання. 

Відповіді на питання щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Ни один другой налог не вызвал столько слухов и споров, как налог на недвижимость. Изначально его собирались вводить еще с января 2012 года. Затем -- по техническим причинам -- внедрение этого налога оптимистично перенесли на 1 июля. Потом -- на начало 2013 года... И вот сейчас все операторы рынка, и в первую очередь -- налоговая служба -- активно готовятся к администрированию этого нового для страны налога. 
С какой именно недвижимости он будет взиматься? Кто, как и когда 
будет его платить? Какие льготы предусмотрены по его уплате? Все 
эти вопросы мы переадресовали директору департамента 
налогообложения физических лиц Государственной налоговой службы 
Украины Вячеславу Бусареву. 
-- Вячеслав Валентинович, это уже решено окончательно, что налог на недвижимость введут с 1 января? 
-- Нынешняя редакция Налогового кодекса предусматривает именно 
такие сроки -- внедрение налога на недвижимость начнется с 1 января 2013 года. 
  -- Если его введут с 2013 года, то когда его нужно платить? Уже в январе? Раз в году или чаще? 
  -- Отмечу, что все нюансы уплаты налога на недвижимость регулируются статьей 265 Налогового кодекса Украины. В частности, ею предусмотрено, что налоговый период равняется одному календарному году. 
-- И что это значит? 
-- Это значит, что платить налог на недвижимость нужно один раз в году. При этом, поскольку соответствующая статья вступает в силу с 1 января 2013 года, то до 1 июля 2013 году все физические лица - владельцы недвижимости, которая подпадает под налогообложение, получат от налоговой службы уведомление-решение, в котором будет указана сумма налога, подлежащая оплате в бюджет. 
-- То есть, сумму налога на недвижимость будет рассчитывать 
налоговая служба? 
-- Именно так. Но в то же время, налогоплательщик имеет право обратиться в органы налоговой службы для сверки данных по объекту налогообложения на основании документов, которые подтверждают право собственности на недвижимость. 
-- Ну, это если человек не согласен с расчетами налоговой. А если согласен -- нужно ли будет предоставлять какие-то дополнительные документы? Или, может, людям  нужно будет подавать декларации? 
-- Подача деклараций действительно предусмотрена, но для юридических лиц – плательщиков данного налога, а для физического лица главное – это уплатить во время налог в бюджет. 
-- Теперь о главном: откуда, собственно налоговая будет брать сведенья о том, у кого какая недвижимость находится во владении? 
-- Налоговой службе ведомости, необходимые для расчета налога на недвижимость предоставляют органы госрегистрации прав на недвижимое имущество. 
-- Продолжим: какая недвижимость подпадает под налогообложение? Кому готовится к получению таких уведомлений? 
-- Налогом на недвижимость облагается жилая площадь объектов жилой недвижимости, то есть, жилые дома, квартиры, коттеджи, комнаты в многосемейках. 
При этом сразу отмечу, что закон предоставил значительные льготы по его уплате. В частности, жилая недвижимость, которая 
находится в собственности физического лица, не облагается  налогом в определенных пределах. Для квартир это 120 квадратных метров, для жилых домов --  250 квадратных метров. 
-- Сразу уточню: если у человека есть во владении квартира 150 
квадратных метров, значит ли это, что она вообще не подпадает под льготы, поскольку она формально больше 120 квадратных метров? Или же на 120 квадратных метров ему предоставят льготу, а с "лишних" 30 метров ему нужно будет платить налог? 
-- Льгота распространяется на объекты недвижимости, независимо от их площади. В данном случае налог будет начислен на, как вы сказали, "лишние" 30 квадратных метров. 
В то же время, такое уменьшение налога предоставляется один раз в году и по одному объекту недвижимости, где плательщик зарегистрирован, или по выбору плательщика такое уменьшение применяется к какому-либо другому объекту недвижимости, который находится в его собственности. Например, если человек владеет двумя квартирами, квартирой и жилым домом, то льгота ему будет предоставлена только на один из таких объектов за его выбором. 
-- Вот об этом мы поговорим подробнее! Что касается квартир. 
Допустим, у человека есть две квартиры во владении. Льгота будет предоставляться на ту из них, в которой человек прописан? Или можно будет выбрать? А то ведь многие зарегистрированы в квартирах, которыми не владеют... 
-- Как я уже сказал, закон разрешает плательщику выбирать объект, на который он хочет получить льготу. 
-- А если жилым домом 300 квадратных метров владеет два человека? Одному принадлежит 100 квадратных метров, а второму -- 200-ти... 
-- Если у них больше в собственности нет другой недвижимости: то они оба имеют право на льготу по уплате налога. Даже несмотря на то, что общая площадь дома больше льготной. Ведь льгота предоставляется конкретному человеку на те жилые метры, которыми он владеет. 
-- Тогда такая ситуация. У человека во владении две квартиры: 40 и 60 квадратных метров. В сумме получается всего 100 квадратных метров -- это меньше, чем "льготные" 120 квадратов. Он может не платить налог с обеих квартир? 
-- Как я уже сказал, льгота предоставляется только на один объект недвижимости. В данном случае ему будет выгодно воспользоваться льготой на квартиру большей площади -- 60 квадратных метров. 
  -- Кстати, а есть ли льготы на дачные и садовые дома? Ведь 
практически для всех это -- второй объект недвижимости! 
  -- Налоговым кодексом предусмотрено, что садовый или дачный домик не облагается налогом на недвижимость, но только если в собственности плательщика имеется не больше одного такого объекта недвижимости. 
    -- Еще один очень важный вопрос: при подсчете квадратных метров, на которые полагаются льготы, учитывается жилая площадь? Или общая? 
  -- В Налоговом кодексе отмечено, что объектом налогообложения 
является именно жилая площадь. 
  -- Тогда еще один важный вопрос: какой орган и каким образом будет определять ту площадь недвижимости, с которой следует платить налог? 
  -- Как я уже говорил предоставлять информацию необходимую для исчисления налога на недвижимость, налоговым органам будут органы государственной регистрации прав на недвижимое имущество. В том числе и данные о жилой площади объектов жилой недвижимости.  
  -- Вернемся к техническим моментам: какова ставка налога? 
  -- Это четко прописано в Налоговом кодексе. За каждый квадратный метр сверх льготной площади для квартир жилой площадью от 120 до 240 квадратных метров и жилых домов жилой площадью от 250 до 500 квадратных метров - 1 процент минимальной зарплаты, установленной на 1 января текущего года. Для квартир жилой площадью более 240 квадратных метров и жилых домов жилой площадью более 500 квадратных метров определена ставка в размере 2,7 процента минимальной зарплаты. 
  -- Сколько это в гривнах? 
  -- Пока еще бюджет на 2013 год не утвержден и размер минимальной зарплаты точно не установлен. Поэтому я могу оперировать только приблизительными цифрами. С 1 декабря 2012 года минимальная зарплата увеличится до 1134 гривны. Соответственно, 1 процент от нее составит 11 гривен 34 копейки, а 2,7 процента -- 30 гривен 62 копейки. 
  Таким образом, если человек владеет квартирой площадью 150 
квадратных метров, тогда с учетом льгот ему нужно будет заплатить за "лишние" 30 квадратных метров 340 гривен 20 копеек. 
  Мы все понимаем, что налог этот для нашей страны новый. Его администрирование должно пройти стадию апробации, у людей возникнет множество вопросов, с ним связанных. Поэтому я напоминаю, что при налоговой службе открыта специальная телефонная консультационная линия 0800501007, позвонив на которую можно будет уточнить все нюансы уплаты данного налога.

Податкова не буде штрафувати платників податків за несвоєчасну заміну КВЕДа
Нікопольська ОДПІ наголошує, що платникам не обов’язково через скасування з 31 грудня 2012 року класифікатору КВЕД-2005 терміново вносити зміни до своїх документів. Нагадаємо, що з 1 січня 2012 року почав діяти новий класифікатор видів економічної діяльності – КВЕД-2010. Оскільки класифікатор використовується для аналізу статистичної, фінансової, податкової та іншої економічної інформації перехід до КВЕД-2010 здійснюється поступово. Для зручності платників протягом усього 2012 року діяв і класифікатор 2005. Однак з 31 грудня 2012 року його дія скасовується. 
Доступний он лайн-сервіс для платників податків !
Згідно постанови Кабінету Міністрів України №1007-р від 05.12.12 з 1 січня 2013 р. запроваджується електронний сервіс "Електронний кабінет платника податків"  що сприятиме правильному і зручному обчисленню та своєчасній сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів).
Електронний сервіс створюється з метою надання платникам податків можливості працювати з органами державної податкової служби у режимі реального часу з використанням електронного цифрового підпису на безоплатній основі. Робота з електронним сервісом здійснюється з персонального комп'ютера платника податків, підключеного до Інтернету, шляхом автентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника.
Електронний сервіс забезпечить доступ платника податків до його особового рахунку, зокрема до інформації про заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів),  індивідуального податкового календаря з метою інформування про строки подання податкової звітності та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), відомостей, сформованих на підставі податкової звітності, інформації про перелік та обсяг податкових пільг, наданих відповідно до законодавства, документів, виданих органами державної податкової служби (довідок, торгових патентів, свідоцтв, посвідчень тощо), повідомлень щодо оподаткування, зокрема розбіжностей у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних з даними контрагентів, і допущених помилок у податковій звітності з метою їх самостійного виправлення (без накладення штрафних санкцій) з використанням електронного сервісу (компонент "Інформаційний блок");
Скориставшись послугами електронного сервісу дасть змогу платникам податків :
- забезпечити своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у повному обсязі;
- запобігти помилкам у податковій звітності та платіжних документах щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також зменшити кількість випадків нарахування пені та штрафних санкцій;
- удосконалити механізм взаємодії органів державної податкової служби та платників податків.

Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання 
дитячих святкових подарунків.
Законом передбачено, що звільняються від ПДВ операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій. При цьому суми ПДВ, сплачені виробниками дитячих святкових подарунків за придбання сировини та матеріалів для їх виробництва, відносяться до складу валових витрат і до податкового кредиту не включаються.

Шановні платники податків!
Нікопольська ОДПІ запрошує всіх бажаючих
на наступні семінари в січні 2013 року!

15 січня 2013 року – на тему:
"Новації оподаткування фізичних осіб в умовах дії Податкового кодексу України:
- запровадження нових підходів в адмініструванні податку на доходи фізичних осіб;
- щодо нового сервісу "Тиждень тематичних консультацій” на офіційному веб – порталі ДПС України. Звітність в електронній формі. Легалізація заробітної плати. «Пульс податкової» - антикорупційний проект під егідою Голови ДПС України Клименка О.В.
РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.”

22 січня 2013 року – на тему:
"Новації оподаткування фізичних та юридичних осіб в умовах дії Податкового кодексу України:
- запровадження нових підходів в адмініструванні єдиного податку ;
- щодо нового сервісу "Тиждень тематичних консультацій” на офіційному веб – порталі ДПС України.
Звітність в електронній формі. Легалізація заробітної плати. «Пульс податкової» - антикорупційний проект під егідою Голови ДПС України Клименка О.В.
РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.”

29 січня 2013 року – на тему:
"Підприємницька діяльність. Оподаткування доходів СГ - фізичних осіб в Податковому кодексу України. Щодо нового сервісу "Тиждень тематичних консультацій” на офіційному веб – порталі ДПС України. Звітність в електронній формі. Легалізація заробітної плати. «Пульс податкової» - антикорупційний проект під егідою Голови ДПС України Клименка О.В.
РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.”

Семінари проводять фахівці Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції. Початок семінарів о 10-00 год., реєстрація з 9-45 год. в залі засідань Нікопольської об’єднаної державної податкової інспекції, пр Трубників 27.
Детальна інформація за телефоном 2 – 13 – 41

Нікопольські податківці навчатимуть підприємців працювати із електронною касовою стрічкою.
Фахівці Нікопольської податкової служби проведуть низку навчальних семінарів із електронного звітування за допомогою касової техніки. На ці заходи будуть запрошені підприємці, які використовують реєстратори розрахункових операцій у своїй роботі.
Нагадуємо, що з 1 січня 2013 року впроваджується електронна контрольна стрічка реєстраторів розрахункових операцій. На цій стрічці в пам”яті касового апарату або модему, який до нього приєднаний, формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС.
За оцінками фахівців податкової служби, такий формат моніторингу призведе до значного скорочення податковх перевірок – розбіжності між поданою звітністю та первинною документацією виявлятимуть дистанційно та заздалегідь.
Самі ж первинні документи відтепер зберігатимуться в електронному вигляді, а не на паперовій стрічці, що знімає з платників клопоти зі зберігання цих відомостей.
Зустрічі з підприємцями триватимуть два тижні, і всі аспекти нових правил, що турбують підприємців, будуть детально обговорені.
Крім того, у податковій запевнили, що платникам дадуть півроку на адаптацію до нових вимог законодавства – протягом першого півріччя 2013 року ДПС України не буде застосувати штрафні санкції до користувачів касових апаратів за неподання такої звітності в електронній формі.

Запровадження електронної касової стрічки.
Все частіше ми переконуємося в тому, що прогрес не стоїть на одному місці, так само і контролюючі органи намагаються не відставати та йти "в ногу” з прогресом. Так, починаючи з 1 січня 2013 року набере чинності певна низка змін до Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якими передбачено створення реєстраторами розрахункових операцій контрольних стрічок в електронному вигляді.
Контрольна стрічка в електронному вигляді є аналогом електронних карток платників податків та передбачає передачу розрахункових документів і фіскальних звітніх чеків в електронному вигляді до податкових органів засобами Інтернет. Це значно спростить роботу, оскільки не буде необхідності дублювати інформацію на паперових носіях та зберігати її протягом трьох років. Також, зникне необхідність щомісяця звітувати про використання РРО до податкової інспекції.

Робота зі зверненнями громадян – пріоритетний напрям діяльності  Нікопольської ОДПІ Дніпропетровської області Державної податкової служби
Право громадян на звернення гарантується нормами  Закону України «Про звернення громадян», що забезпечує можливість кожного з українців не лише відстоювати свої права, а й брати безпосередньо участь в управлінні державними й громадськими справами,  впливати на поліпшення органів державної влади і місцевого самоврядування.
У Нікопольській ОДПІ питанню розгляду звернень громадян приділяється особливо посилена увага. Так, кожне звернення підлягає ретельному аналітичному розгляду.
Організація та контроль за роботою зі зверненнями громадян є одним із пріоритетних напрямків роботи Нікопольської ОДПІ. В зв’язку з набранням чинності Податкового кодексу України, положення якого потребують детального роз’яснення, у 2012 році в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась кількість звернень громадян на 31 звернення.
Загалом, зменшення письмових звернень громадян  свідчить про підвищення якості  проведених заходів щодо організації роботи з платниками податків по роз’ясненню  податкового законодавства, покращення масово-роз’яснювальної роботи серед платників податків (збільшення кількості семінарів, «круглих столів», проведення «гарячих ліній»,  постійне інформування платників податків через ЗМІ, розповсюдження власної друкованої продукції).
У січні - грудні поточного року на розгляд податківців Нікопольської ОДПІ надійшло 57 письмових звернень громадян, з них 53 заяви та 4 скарги. Всі питання, що надійшли у зверненнях,  вирішені по сутті та відповідно до чинного законодавства заявникам надані письмові та усні роз’яснення.
Особистий прийом громадян посадовими особами Нікопольської ОДПІ здійснюється через громадську приймальню згідно затверджених графіків прийому громадян. Протягом січня - грудня 2012 року посадові особи Нікопольської ОДПІ здійснили 4 прийоми громадян. На всі звернення громадян були надані фахові роз'яснення без порушення терміну та згідно чинного законодавства.

Авансові внески з податку на прибуток у січні – лютому 2013 року.
Починаючи з 1 січня 2013 року платники податку на прибуток з доходом більше 10 млн.грн.. у січні та лютому 2013 року протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток. Такі авансові внески розраховуються у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев”ять місяців 2012 року.
Відповідна норма передбачена абз.2 п.2 підр.4 р.ХХ "Перехідні положення” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями).

Декларацію про майновий стан та доходи громадяни зможуть відправити "електронкою”.
З 1 січня 2013 року відповідно до Податкового кодексу України розпочинається кампанія декларування доходів за 2012 рік. Для зручності й покращення обслуговування підприємців та громадян Державна податкова служба України запроваджує сервіс "Заповнення декларації про майновий стан і доходи”, який дозволятиме заповнювати декларацію на веб – порталі Державної податкової служби України (http://sts.gov.ua).
Створивши електронну версію Декларації про майновий стан і доходи, користувач сервісу зможе роздрукувати її та подати до Нікопольської ОДПІ у паперовому вигляді, а також надіслати її до податкового органу в електронному вигляді.
Щоб надіслати Декларацію через Інтернет, необхідно буде отримати безкоштовний електронний ключ в Центрі сертифікації електронних ключів при ДПС у Дніпропетровській області. Зразки заяв для отримання посилених сертифікатів відкритих ключів можна завантажити на єдиному веб – порталі ДПС України (Банер "Акредитований центр сертифікації ключів”/розділ "Форми документів”).
Нагадаємо, на теперішній час діє акредитований центр сертифікації електронних ключів у приміщенні ДПС в Дніпропетровській області за адресою м.Дніпропетровськ, вул.Сімферопольська, 17-а, І поверх "Центр сертифікації ключів”, тел. (056)-374-31-52. Режим роботи центру: понеділок – четвер з 9.00 до 16.45, п”ятниця з 9.00 до 16.00, перерва з 13.00 до 13.45. З - поміж іншого, Центр сертифікації електронних ключів при ДПС у Дніпропетровській області передбачає можливість попереднього запису на прийом до центру.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

Категория: Город | Просмотров: 1217 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar