Покров Среда 27.11.24, 09:01
Сайт
Главная » 2013 » Апрель » 15 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
22:56
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформуєПодатківці Нікопольщини провели виїзний "круглий стіл” на тему "Кампанія Декларування – 2013” на ПАТ "Нікопольський завод феросплавів”
З початку року до податкової служби м. Нікополя вже подано 1612 декларацій про доходи, задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 482,5 тис. грн. по 736 громадянам, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, становить 725,5 тис. грн. по 876 громадянам.
Свідоме декларування своїх доходів та сплата податків українцями – правильний шлях до побудови європейського суспільства. На даний час триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році. 
Наприкінці березня податківці м. Нікополя організували та провели виїзний "круглий стіл” на тему декларування доходів, отриманих у 2012 році, працівниками ПАТ "Нікопольський завод феросплавів”. Основна мета заходу – це інформування працівників заводу в зручний для них час (без відриву від виробництва) про умови декларування доходів та майнового стану, а також терміни подання декларацій. Під час заходу податківці роз’яснювали питання щодо декларування громадянами своїх доходів, можливості та випадки отримання податкової знижки, а також, можливість подання декларації через Інтернет.
Відрадно, що громадяни, з якими провели агітаційні перемови податківці, відреагували позитивно. Сподобався їм і такий незвичайний та креативний спосіб привернути увагу до важливості та необхідності декларування доходів. Взагалі, захід, проведений під егідою державної податкової служби, вкотре дозволив впевнитися, якщо застосовувати нестандартні методи у роботі податкового просвітництва, досягається більший ефект та кращий результат.

Підприємець може відшкодовувати витрати
на відрядження найманому працівнику
Якщо фізична особа – підприємець відряджає найманого працівника для виконання роботи, пов’язаної з господарською діяльністю, такий підприємець може відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику. 
Водночас, працівники мають право на відшкодування витрат та отримання інших компенсацій у зв’язку із службовим відрядженням. Це передбачено ст.121 Кодексу законів про працю України.
Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати звіт про витрачені грошові кошти, в тому числі і особисті кошти, які він витратив на службове відрядження, пов’язане саме з господарською діяльністю підприємця, а не за власними потребами працівника.
Умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат, в т.ч. квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо.
Витрати, що не підтверджені документально, або зовсім не підлягають відшкодуванню і включенню до валових витрат підприємця, можуть бути відшкодовані працівнику за рахунок коштів підприємця з подальшими податковими наслідками. Тобто, такі витрати є додатковими благами відрядженого працівника та підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб згідно з пп. «г» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України.
Надання коштів на відрядження врегульовано пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 ПКУ та наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 "Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон” (із змінами і доповненнями).

19 квітня закінчується строк сплати авансових внесків платниками єдиного податку І та ІІ груп за квітень 2013 року

Авансові внески для фізичних осіб–підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп нараховуються органами державної податкової служби. Підставою для нарахування авансових внесків є заява платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заява щодо періоду щорічної відпустки та/або заява щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тобто, строк сплати авансових внесків з єдиного податку такими платниками за квітень 2013 року закінчується 19 квітня.
Нагадуємо, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом України не передбачено перенесення термінів сплати.
Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси платника.
Водночас, платники єдиного податку зазначених груп можуть сплатити єдиний податок авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року (п.295.1 ст.295 ПКУ).

Органи ДПС до 15 квітня 2013 року отримають інформацію
про об’єкти житлової нерухомості

Нагадаємо, органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані до 15 квітня  2013 року подавати органам ДПС відомості, необхідні для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відомості подаються за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу. 
У подальшому, тобто у наступні роки, відомості подаватимуться щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу (п.п. 265.7.4 п. 265.7 ст.265 Податкового кодексу  України). 
Зокрема, Укрдержреєстр подає ДПС інформацію про об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у тому числі нерезидентів. В інформації зазначаються: 
прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи; 
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті); 
 адреса і тип нерухомого майна, його реєстраційний номер, загальна та житлова площа нерухомого майна; 
вид спільної власності (у разі, коли таке майно належить на праві спільної власності); 
розмір частки у праві спільної власності (у разі, коли таке майно належить на праві спільної часткової власності); 
 підстави виникнення права власності і дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно. 
Передача зазначеної інформації здійснюється на центральному рівні між Укрдержреєстром і ДПС в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку. 
Відомості, що подаються органам ДПС, вносяться до інформаційної бази даних. 
Порядок подання відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 476.  

Оподаткування доходів від продажу власної сільгосппродукції
Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку. Власна сільгосппродукція, це та, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках для ведення: 
садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) або для індивідуального дачного будівництва; 
особистого селянського господарства або земельні частки (паї), виділені в натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. 
Водночас,  якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, доход від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 
Оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції визначено підпунктом 165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового Кодексу України.

Визначення граничного строку подання податкової декларації
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.
Так, наприклад, для платників ПДВ, які звітують щомісячно, останнім днем подання податкової декларації за березень 2013 року буде 22 квітня 2013 року, а останнім днем сплати податкового зобов’язання – 30 квітня 2013 року.
Відповідна норма передбачена ст.49 та ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Порядок заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність
Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, ведуть  облік своєї діяльності шляхом заповнення Книги обліку доходів і витрат. 
Заповнення Книги здійснюється у наступному порядку: 
У графі 1 вказується дата заповнення. 
У графах 2 та 11 відображається сума нереалізованих товарних запасів, сировини, матеріалів тощо на початок та на кінець звітного податкового періоду (року), яка виводиться в грошовій формі, виходячи із ціни їх придбання. 
У графі 3 щоденно відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал або рік. У разі реєстрації нової Книги протягом звітного року записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи.
До графи 4 вносяться реквізити документа, який підтверджує витрати, пов’язані з придбанням товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), виконанням робіт та наданням послуг (номер, дата і назва документа). Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи. 
У графі 5 вказується загальна вартість придбаних ТМЦ. 
У графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу. 
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, графи 7 та 8 не заповнюють.   
У графі 9 відображаються витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату, понесені у звітному місяці. 
У графі 10 вноситься сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 9, включаючи вартість оплачених виконаних робіт та наданих послуг. 
Графа 12 розраховується як різниця між доходом від здійснення діяльності та документально підтвердженими витратами, пов’язаними із отриманням доходу шомісячно.
Нагадуємо, що порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка проводить незалежну професійну діяльність, визначений ст. 178 
розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

Дачники, які є членами садівницького товариства
сплачують земельний податок
У випадку, якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує його право на земельну ділянку, такі громадяни є платниками земельного податку. 
При цьому, від сплати земельного податку звільняються: 
інваліди першої і другої групи; 
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; 
пенсіонери (за віком); 
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 
фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 
Водночас, якщо члени садівничого товариства не оформили право на свою земельну ділянку, то платником земельного податку є садівниче товариство. При цьому, земельні ділянки загального користування також підлягають оподаткуванню. 
Нарахування сум земельного податку фізичним особам проводиться органами державної податкової служби, які до 1 липня поточного року видають платникові податкове повідомлення-рішення. Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення-рішення. 
Плата за землю регламентована розділом XIII Податкового Кодексу України. 

Сума матеріальних збитків, відшкодована громадянину за пошкоджений автомобіль, обкладається податком на доходи
Якщо підприємство добровільно відшкодовує фізичній особі матеріальні збитки за пошкоджений автомобіль, така сума відшкодування підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 
У цьому випадку таке підприємство виступає податковим агентом, утримує податок із суми такого доходу. Податок на доходи фізичних осіб утримується за ставкою 15 (17)% залежно від суми нарахованого (виплаченого) доходу. Якщо оподатковуваний дохід платника податку в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2013 р. – 11470 грн.), до суми перевищення застосовується ставка 17 відсотків. 
Таким чином, суми матеріальних збитків, які суб’єкт господарювання добровільно відшкодовує громадянину внаслідок заподіяння шкоди його майну, обкладаються податком на доходи фізичних осіб. 
Водночас, це не стосується випадків, коли за рішенням суду суми компенсації спрямовуються на відшкодування збитків, завданих фізичній особі внаслідок заподіяної їй матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю (абз. «а»   п.п. 164.2.14 п.164.2 ст.164  Податкового кодексу України). 
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV ПКУ. 

Списання безнадійного податкового боргу
Для списання безнадійного податкового боргу платнику податків необхідно звернутися до органу ДПС за місцем обліку з письмовою заявою, у якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню. 
До заяви обов’язково додаються документи, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним. 
Нагадаємо, що під терміном «безнадійний» податковий борг слід розуміти: 
- податковий борг платника податків, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв’язку з недостатністю майна банкрута; 
- податковий борг фізичної особи, яка: 
- визнана у судовому порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення; 
- померла, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення; 
- понад 720 днів перебуває у розшуку; 
- податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності; 
- податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин); 
- податковий борг платника податків, державна реєстрація якого припинена на підставі рішення суду, у зв’язку з чим до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено відповідний запис. 
Крім того, безнадійним вважається борг, що залишився непогашеним після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством. Порядок списання такого податкового боргу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1231. 
Списання безнадійного податкового боргу платників податків регламентовано Порядком, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.12.2012 № 1329.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Категория: Город | Просмотров: 828 | Добавил: admin | Теги: Податкова, об'єднана, інспекція, державна, інформує, Нікопольська
Всего комментариев: 0
avatar