Покров Суббота 23.11.24, 14:27
Сайт
Главная » 2013 » Апрель » 27 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
11:15
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформуєДо 1 липня на Нікопольщині необхідно переобладнати 739 касових апаратів
На сьогодні в Нікопольській ОДПІ близько 660 суб’єктів господарювання використовують 818 реєстраторів розрахункових операцій. До системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій підключено вже 79 одиниць касової техніки. Ці касові апарати вже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби. Система працює у безперебійному режимі. До 1 липня 2013 року суб’єктам господарювання, що рахуються на обліку в Нікопольській ОДПІ, необхідно переобладнати ще 739 касових апаратів.
Державна податкова служба у місті Нікополі нагадує, що згідно зі змінами у законодавстві з 1 січня 2013 року суб’єктам господарювання необхідно подавати до органів податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків касових апаратів. До закінчення граничного терміну, коли податкова служба не застосовує  штрафні санкції за відсутність звітів електронної касової стрічки, залишилось менше трьох місяців, оскільки з 1 липня 2013 року за відсутність звітів електронної касової стрічки у суб’єктів господарювання настає відповідальність. Фінансова санкція складає 170 гривень.
Нагадаємо, для приєднання до електронної стрічки існує два шляхи. Перший – це придбати касові апарати нового покоління, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. Інший спосіб – доопрацювати існуючі касові апарати, а саме: придбати необхідні модеми під конкретні моделі РРО для підключення їх до мережі Інтернет. В обох випадках підприємцям необхідно звертатись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО.

Витрати підприємця для визначення об’єкта оподаткування визнаються на підставі первинних документів
Об’єктом оподаткування доходів фізичної особи-підприємця, який здійснює господарську діяльність та обрав загальну систему, є чистий оподатковуваний дохід. Тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.
Такі витрати визначаються на підставі первинних документів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.
Нагадаємо, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу України.
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, визначено у ст. 177 розд. IV ПКУ.

Перетин кордону з продуктами спеціального дитячого харчування
При поверненні із-за кордону громадяни з дітьми можуть ввозити з собою у ручній поклажі або в супроводжуваному чи несупроводжуваному багажі дитяче харчування.
Водночас, батьки (особи, які їх замінюють) або уповноважена ними особа, інші члени сім'ї та родичі можуть ввозити в Україну, маючи з собою відповідний рецепт, продукти спеціального дитячого харчування, які не виробляються (не реалізуються в Україні) в обмеженій кількості. Зокрема, для дітей, хворих на фенілкетонурію або інше захворювання, що потребує спеціального харчування, в таких обсягах:
- у кількості, що не перевищує п'яти упаковок (банок) кожного найменування на одну особу;
- у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на продукт (продукти) спеціального дитячого харчування, виданому на ім'я дитини та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я, за умови пред'явлення документів, що засвідчують родинні зв'язки з хворою дитиною, або іншого документа, який підтверджує повноваження особи на такі дії.
Міністерство доходів і зборів України звертає увагу, що відповідні норми передбачено статтею 370 Митного кодексу України та прописано у постанові Кабінету Міністрів України (Постанова КМУ № 458).

Основні реквізити первинних документів, що підтверджують витрати фізичної особи-підприємця
Фізична особа-підприємець, який обрав загальну систему оподаткування доходів від провадження господарської діяльності, має право враховувати витрати для визначення об’єкта оподаткування на підставі первинних документів, що підтверджують такі витрати.
При складанні первинних документів, слід дотримуватися загальних правил їх оформлення, передбачених для ведення бухгалтерського обліку в Україні.
Первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов’язкові реквізити:
назву документа (форми);
дату і місце складання;
назву фізичної особи - підприємця, від імені якого складено документ;
зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Такі вимоги до складання первинних документів передбачені частиною другою ст. 9 Закону України від 16.07.1999р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (із змінами та доповненнями).
Нагадаємо, первинний документ – це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності,  визначено ст. 177 розд. IV Податкового кодексу України.

Зміна видів економічної діяльності у свідоцтві платника єдиного податку
Юридична особа може вносити зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в частині видів господарської діяльності. Для цього їй необхідно подати відповідну заяву. Заява подається до органу ДПС за місцем реєстрації платника. Винятком є ситуація, коли планований вид діяльності не дає права юридичній особі застосовувати спрощену систему оподаткування та є підставою для анулювання свідоцтва платника єдиного податку.
Зміни, зокрема, щодо видів господарської діяльності, до свідоцтва платника єдиного податку вносяться органом ДПС в день подання заяви.
Водночас, за бажанням платника раніше видане свідоцтво може бути замінено та отримано нове, у разі наявності відповідних обставин (зміна найменування суб’єкта господарювання, податкової адреси, місця провадження діяльності або видів господарської діяльності).
Оригінал свідоцтва зберігається у платника податку. Копія свідоцтва повинна розміщуватися на робочому місці найманого працівника.
Нагадуємо, що форма заяви, що подається до органу ДПС для внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011р. № 1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік».

У випадку повернення покупцем придбаного у магазині товару, сума розрахунку за такий товар вказується у квитанції
Якщо покупець вирішив повернути придбаний у магазині товар для цього йому необхідно пред’явити документ, що встановлює особу покупця.
При здійсненні операції з видачі коштів у випадку повернення товару сума розрахунку вказується в корінці та у відривній частині розрахункової квитанції з математичним знаком «-» (мінус).
У разі, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці чи особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно вказати:
дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар;
відомості про товар;
суму виданих коштів;
номер розрахункової квитанції, що підтверджує купівлю товару.
Акти про видачу коштів передаються в бухгалтерію суб’єкта господарювання і зберігаються протягом трьох років. У випадку відсутності у такого суб’єкта господарювання бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги обліку розрахункових операцій. 
Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок затверджено наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 (із змінами і доповненнями).
Зазначимо, цей Порядок поширюється на книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки, що використовуються суб’єктами господарювання при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Дохід у вигляді вартості квартири, отриманої як подарунок від батьків, оподатковується за нульовою ставкою
Якщо громадянин дарує своїй дочці квартиру, яка є його приватною власністю, дохід у вигляді вартості цієї квартири оподатковується за нульовою ставкою.
Нагадаємо, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, які подаровані фізичній особі-платнику податку, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими для оподаткування спадщини.
Так, вартість власності, що отримується як подарунок членами сім’ї дарувальника першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровані, які отримали подарунок. Дохід у вигляді вартості подарованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім обдарованих, які отримали у подарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України).
Таким чином, дохід у вигляді вартості квартири, отриманої фізичною особою як подарунок від батьків, не оподатковується. У цьому випадку, подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим. Наприклад, обдарований не отримував у звітному році інших доходів, які підлягають декларуванню.
Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 ПКУ.

Термін зберігання електронних квитанцій - 3 роки
Платники податків, які звітують до органу ДПС в електронному вигляді, повинні подати декларацію не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає граничний термін подання звітності.
Нагадуємо, що органи ДПС приймають податкову звітність з 9.00 до 18.00 щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. При цьому, в останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі звітність приймається до останньої години. Тобто, до 24.00 дня, у якому спливає такий граничний строк.
У разі отримання звітності в електронному вигляді орган ДПС надсилає платнику дві квитанції.
Перша квитанція є підтвердженням того, що податкові документи передано до органу ДПС. Ця квитанція надсилається на ту електронну адресу, з якої надійшла звітність від платника. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
Водночас, якщо перша квитанція не надійшла на електронну адресу платника, то податковий документ вважається не одержаним.
Друга квитанція є підтвердженням прийняття документів платника до бази даних ДПС в електронному вигляді у текстовому форматі. У ній зазначаються:
- реквізити прийнятого документа в електронній формі;
- відповідність звітності затвердженому формату (стандарту) електронного документа;
- результати перевірки електронного цифрового підпису (ЕЦП);
- інформація про платника податків;
- дата та час приймання, реєстраційний номер;
- податковий період, за який подається звітність та дані  про відправника квитанції.
На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник такої квитанції також зберігається в електронному вигляді в органі ДПС.
Звертаємо вашу увагу на те, що отримані платником електронні квитанції повинні зберігатися протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Порядок подання податкової звітності в електронному вигляді регламентований Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою Наказом ДПА України від 10.04.2008 №233.
Антикорупційний сервіс «Пульс»
Міністерства доходів і зборів України
Міністерство доходів здійснило ребрендінг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань.
Пульс” Міністерства доходів і зборів України попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування.
Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.
Нагадаємо: номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу «Пульс» Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

Як отримати реєстраційний номер облікової картки дитині до 16 років?
Дитина, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. Замість неї це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник). Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, то треба подати засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою.
Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи її законного представника або уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання. У такому документі зазначається реєстраційний номер Облікової картки.
Фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якої державної податкової інспекції. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до десяти робочих днів.
Відповідна норма передбачена р. VII Положення (далі – Положення) про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб –платників податків. Положення та додатки до нього (форми повідомлень, облікової картки, заяв, довідок, та ін.) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

Категория: Город | Просмотров: 911 | Добавил: admin | Теги: Податкова, об'єднана, інспекція, державна, інформує, Нікопольська
Всего комментариев: 0
avatar