Покров Среда 27.11.24, 08:07
Сайт
Главная » 2013 » Май » 16 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
10:58
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформуєСума коштів, сплачена за періоди навчання наступного року,
не включається до податкової знижки
Окремі громадяни мають право на податкову знижку, тобто можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого протягом 2012 року із заробітної плати.
До податкової знижки можна включити, зокрема, суму коштів, сплачених протягом звітного податкового року платником податку на користь закладу освіти за навчання платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Платник податку у звітному році сплатив ВУЗу суму коштів за навчальний рік. Водночас, частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина – на наступний. У такому випадку сума коштів сплачена за періоди навчання наступного календарного року, не включається до податкової знижки за звітний рік.
Нагадаємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.
Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також порядок нарахування податкової знижки визначені у ст.166 ПКУ.

Податкова накладна складається у двох примірниках
Платник податку зобов'язаний надати покупцю на його вимогу підписану уповноваженою особою та скріплену печаткою податкову накладну.
Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів або послуг вважається дата, яка припадає на податковий місяць, протягом якого відбувається будь-яка з подій:
дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника як оплата товарів або послуг. У випадку готівкового розрахунку - дата оприбуткування коштів у касі платника або дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
дата відвантаження товарів. У випадку експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України. Для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Виключними підставами для складання зведених податкових накладних є:
безперервний або ритмічний характер постачання;
постійні зв’язки постачальника з покупцем;
обов’язкове підтвердження фактичних обсягів постачання товарів або послуг реєстром товаротранспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів або послуг.
Складання податкової накладної регулюється статтею 201 Розділу V Податкового кодексу України.

Ведення незалежної адвокатської діяльності фізичними особами
Фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої діяльності. Водночас, такій особі не заборонено здійснювати іншу, відмінну від адвокатської, підприємницьку діяльність.
Взяття на облік осіб, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, проводиться у територіальному органі Міндоходів України за місцем їх постійного проживання. Для цього фізичній особі необхідно подати такі документи:
- заяву за ф. № 5-ОПП;
- копію реєстраційного посвідчення про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності, якщо заявник є приватним нотаріусом;
- копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю за формою, визначеною додатком до Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 05.05.93 № 155 (із змінами). У випадку, якщо заявник є адвокатом, який займається адвокатською діяльністю індивідуально та не зареєстрований як фізична особа – підприємець;
- копію свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, виданого Центральною експертно-кваліфікаційною комісією при Міністерстві юстиції України. У випадку, якщо заявником є судовий експерт, який не є працівником державної спеціалізованої установи та отримав право самостійно здійснювати судово-експертну діяльність.
При подачі документів пред’являються їх оригінали.
Після взяття на облік таким суб’єктам господарювання видається довідка за формою №4-ОПП, у якій перед прізвищем, ім`ям та по батькові обов’язково зазначається вид професійної діяльності (наприклад, «Приватний нотаріус», «Адвокат»).
Нагадуємо, що порядок обліку осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, регулюється наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».

Витрати підприємця для визначення об’єкта оподаткування визнаються на підставі первинних документів
Об’єктом оподаткування доходів фізичної особи-підприємця, який здійснює господарську діяльність та обрав загальну систему, є чистий оподатковуваний дохід. Тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.
Такі витрати визначаються на підставі первинних документів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку. 
Нагадаємо, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу України.
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, визначено у ст. 177 розд. IV ПКУ.

Реєстратори розрахункових операцій
Оновлено Державний реєстр РРО
З 26.04.2013 набрав чинності наказ Міндоходів України, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО з урахуванням моделей реєстраторів, унесених відповідними наказами ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України.
Визнано таким, що втратив чинність, Наказ ДПС України від 05.03.2013 р. № 51.

Податкові  зобов’язання зі сплати земельного податку фізичною особою за земельну ділянку приватної власності від попереднього власника
На численні запити Нікопольська ОДПІ повідомляє, що згідно п.286.5 ст.286 ПКУ передбачена спеціальна норма щодо дати набуття або припинення обов’язку по сплаті земельного податку для фізичних осіб. У разі набуття фізичною особою протягом року права власності на земельну ділянку земельний податок за неї сплачується починаючи з місяця, в якому у такої фізичної особи виникло право власності, незалежно від того, хто був попереднім власником.

Антикорупційний сервіс «Пульс»
Міністерства доходів і зборів України
Міністерство доходів здійснило ребрендінг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань.
Пульс” Міністерства доходів і зборів України попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування.
Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.
Нагадаємо: номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу «Пульс» Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

Податок на прибуток
Зарахування переплати в рахунок авансових внесків
ДПС України повідомила, що сплату грошових зобов’язань або погашення податкового бору платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Якщо платник податку на прибуток має надміру сплачені грошові зобов’язання з цього податку, то таку переплату може бути зараховано у сплату щомісячних авансових внесків на підставі поданої платником відповідної заяви про таке зарахування.

Щодо правомірності застосування та повного відображення пільг з ПДВ, а також правильності заповнення звіту про суми податкових пільг
Механізм розрахунку пільг з податку на додану вартість затверджений наказом ДПА України від 29.03.11 № 167 "Про затвердження порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній територій України”, відповідно до якого не віднесені до бюджету суми ПДВ за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, розраховуються шляхом визначення суми ПДВ за основною ставкою від обсягів пільгових операцій з придбання товарів, зменшених на обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в таких операціях.

Новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестиційних проектів на наявність податкових ризиків
Нікопольська ОДПІ повідомляє, що Державна податкова служба України запроваджує новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестиційних проектів на наявність податкових ризиків. Таким чином податкова допомагає бізнесу уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.
Проведений аналіз доводить що інвестори не завжди вірно трактують податкове законодавство і не розуміють тих меж, за якими оптимізація стає порушенням. Також нині існує стійкий ринок послуг щодо побудови бізнес-процесів, незаконних точки зору податкового законодавства. Доволі часто менеджери компаній користуються цими схемами без відома роботодавців для оптимізації витрат.
Саме тому для багатьох інвесторів неприємним сюрпризом стають повідомлення про порушення, допущені під час реалізації інвестиційного проекту та нараховані штрафні санкції.
Уникати цих неприємностей підприємства з іноземними інвестиціями зможуть завдяки новому податковому сервісу. Крім того, вони також зможуть перевірити і добросовісність своїх можливих підприємств-контрагентів. Податкова, у свою чергу, оперативно розглядатиме звернення підприємців та повідомлятиме їх про відповідність господарської операції податковому законодавству. Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому всі виявлені помилки підприємці матимуть змогу виправити самостійно до офіційного оформлення операції.
Скористатись «Сервісом щодо аналізу моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями» зможе будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від країни походження капіталу.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Категория: Город | Просмотров: 971 | Добавил: admin | Теги: Податкова, об'єднана, інспекція, державна, інформує, Нікопольська
Всего комментариев: 0
avatar