Покров Суббота 23.11.24, 16:48
Сайт
Главная » 2013 » Октябрь » 23 » Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
10:39
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція інформує
Відсутня діяльність – звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску не подається
Якщо підприємство не провадить господарську діяльність, не має найманих працівників, відповідно не нараховує заробітну плату, то звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ним не подається. Тобто, звіт з прочерками подавати не потрібно.
Відповідна норма визначена пп. 2.13 п. II. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування  затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за № 1628/24160.

У яких випадках та в які терміни особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ
Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:
якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн., крім особи, яка є платником єдиного податку;
проведення нею операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн..

Увага великих платників податків!
Шановні суб’єкти господарювання, яких включено до Реєстру великих платників податків на 2014 рік та, які не перебувають на обліку в контролюючих органах, що здійснюють супроводження великих платників податків, Нікопольська ОДПІ нагадує щодо виконання вимог Кодексу в частині переведення на облік до таких органів. За довідками звертайтеся по телефону 2-13-41 або 2-23-56.

Увага постальників програмної продукції!
Нікопольська ОДПІ звертає Вашу увагу, що наказом Міністерства доходів і зборів України затверджено 07.10.13 №536 Узагальнюючу податкову консультацію щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції.
В цьому наказі визначено:
- використання комп’ютерної програми як об’єкта авторського права шляхом укладення ліцензійних (субліцензійних) договорів та надання ліцензій;
- постачання засобів криптографічного захисту інформації;
- оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції;
- створення програмної продукції за межами митної території України та постачання результатів таких робіт на митну територію України;
- обов'язковість пільгового режиму оподаткування;
- запитання - відповіді.

Проходження митного контролю по «червоному коридору» передбачає заповнення декларації
Проходження митного контролю по  «червоному коридору» передбачає заповнення громадянами митної декларації, а у разі наявності товарів, які перевищують встановлені норми – і сплату податків.
Пасажир обирає червоний коридор у випадку, якщо він переміщує:
Товари,
загальна вартість яких перевищує 1 000 євро;
загальна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться частіше одного разу протягом однієї доби.
Готівкову валюту України або іноземну валюту в сумі, яка перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;
Домашніх тварин за наявності оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів країн, з яких походять ці тварини.
Якщо пасажир переміщуєте товари:
загальна митна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться особою, яка в’їжджає в Україну  частіше одного разу протягом однієї доби, або товари, загальна митна вартість яких від 1 000 до 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом у розмірі 10 % митної вартості, податком на додану вартість;
загальна митна вартість яких перевищує 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно з Митним тарифом України, податком на додану вартість.
Податки нараховуються із розрахунку вартості товарів, для чого пасажирам слід пред’явити посадовій особі митниці товарні чеки, ярлики та інші наявні цінові документи. Якщо такі документи відсутні, посадові особи митниці визначають митну вартість товарів на підставі цін на ідентичні або подібні товари.

До якого моменту діє тимчасове зупинення ЗЕДі?
Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов’язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати внесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб’єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума страхового відшкодування, яка виплачується фізичній особі за пошкоджене застраховане майно?
Пунктом 165.1 ст.165 Податкового кодексу України передбачено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Так, згідно з пп. «в» пп.165.1.27 п.165.1 ПКУ сума страхового відшкодування, яка виплачується фізичній особі за пошкоджене застраховане рухоме майно, що не перевищує розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати, не оподатковується.

Про оподаткування доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції
Пунктом 179.2 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначені випадки коли обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, зокрема від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тобто доходи, які перелічені у ст.165 ПКУ.
Згідно з пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. 
При цьому, якщо платник податку отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом (у т.ч. фізичної особи), поняття якого визначено пп.14.1.180 п.14.1 ст.14 ПКУ, то такий платник зобов’язаний включити суму цих доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ). Для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, такий платник податку відповідно до п.176.1 ст.176 ПКУ зобов’язаний вести облік доходів і витрат та подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов’язковим.
Щодо довідки за ф. 3-ДФ, то згідно Порядку її видачі, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 № 975 вона надає право фізичній особі на отримання доходу безпосередньо від податкового агента без утримання податку на доходи фізичних осіб. При цьому, у довідці зазначаються, зокрема, вид використання земельної ділянки та розмір земельної ділянки у гектарах. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку. 
Отже, у разі продажу фізичною особою іншій фізичній особі, самостійно вирощеної сільськогосподарської продукції на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, такі доходи, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і не відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. При цьому, розмір земельної ділянки можна підтвердити даними, зазначеними у довідці за ф. 3-ДФ.
У разі якщо розміри земельних ділянок перевищують норми встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставками 15(17)%, встановленим п.167.1 ст.167 ПКУ.

Який розмір єдиного внеску застосовують роботодавці, які нараховують заробітну плату (дохід) працюючим інвалідам на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсій відповідно до спеціальних законів України?
Роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування інвалідам, працюючим на посадах, робота яких дає право на одержання пенсії відповідно до спеціальних законів України, на заробітну плату за видами виплат у розмірі 8,41 відсотка та утримують із зазначених сум єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 6,1 відсотка.

Чи є базою нарахування єдиного внеску відшкодування працівникам витрат на придбання ними спецодягу та інших засобів індивідуального захисту в разі невидачі їх роботодавцем або вартість виданого згідно з діючими нормами спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту?
Відшкодування працівникам витрат на придбання ними спецодягу та інших засобів індивідуального захисту в разі невидачі їх роботодавцем або вартість виданого згідно з діючими нормами спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Подавати звітність з єдиного внеску можна в електронному вигляді
З метою подання платниками звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міністерством доходів і зборів України розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску.
Крім цього, розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник).
Розробку документів здійснено у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 4 липня 2013 року.
Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна на
веб-порталі Міністерства:
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html. 
При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів.
Нагадаємо, що звіт за вересень 2013 року платникам потрібно буде подати до органу доходів і зборів за місцем взяття їх на облік, як платників єдиного внеску до 21 жовтня 2013 року включно.




Послуги у Центрах обслуговування платників надаються до 20-ї години
Час прийому відвідувачів у ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – щоденно у робочі дні з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. та у суботу – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.
Водночас, центри обслуговування платників (далі – ЦОП) здійснюють прийом відвідувачів до 20 год. 00 хв. не рідше двох разів на тиждень.
З урахуванням специфіки роботи регіону час прийому відвідувачів у ЦОП може бути встановлений щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв., в суботу – з 8 год. 00 хв. до 15 год. 00 хв. Графік роботи ЦОП затверджується у встановленому порядку начальником або заступником начальника інспекції Міндоходів.
Відповідний порядок передбачено п.11 ст.12 Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» та наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.09.13 року №519 «Про затвердження концепції та документів для забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг та сервісів центрами обслуговування платників».
Шановні платники, для уточнення роботи ЦОП звертайтеся до органу Міндоходівза місцем вашої реєстрації.

Сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестиційних проектів на наявність податкових ризиків
Нікопольська ОДПІ нагадує, що Міністерством доходів і зборів запроваджено сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестиційних проектів на наявність податкових ризиків. Таким чином міністерство допомагає бізнесу уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.
Проведений аналіз доводить що інвестори не завжди вірно трактують законодавство і не розуміють тих меж, за якими оптимізація стає порушенням. Також нині існує стійкий ринок послуг щодо побудови бізнес-процесів, незаконних, з точки зору податкового законодавства. Доволі часто менеджери компаній користуються цими схемами без відома роботодавців для оптимізації витрат.
Саме тому для багатьох інвесторів неприємним сюрпризом стають повідомлення про порушення, допущені під час реалізації інвестиційного проекту та нараховані штрафні санкції.
Уникати цих неприємностей підприємства з іноземними інвестиціями зможуть завдяки запровадженому сервісу. Крім того, вони також зможуть перевірити і добросовісність своїх можливих підприємств-контрагентів. Міністерство, у свою чергу, оперативно розглядатиме звернення підприємців та повідомлятиме їх про відповідність господарської операції законодавству. Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому всі виявлені помилки підприємці матимуть змогу виправити самостійно до офіційного оформлення операції.
Скористатись «Сервісом щодо аналізу моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями» зможе будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від країни походження капіталу.

Зменшення кількості перевірок малого бізнесу на Нікопольщині 
Перевірочні заходи підрозділів податкового аудиту фізичних осіб Нікопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області спрямовані на тих суб’єктів господарювання, які свідомо не сплачують, або сплачують не в повному обсязі платежі до бюджету, використовуючи схеми ухилення від оподаткування.
Водночас, переорієнтація контролю на виключно ризикових підприємців не вплинула на основні показники, а сума донарахованих коштів за перевірками недобросовісних суб’єктів господарювання на сьогодні становить понад 1,6 млн. гривень, що на 0,6 млн. гривень більше аналогічного періоду 2012 року.
При цьому, фахівцями Нікопольської ОДПІ в поточному році проведено 626 перевірок, що на 184 перевірки менше за аналогічний період минулого року. 
Тож, перевірки не заважають веденню сумлінному бізнесу, а розумний компроміс між необхідністю перевіряти і обмежуванням втручання у господарську діяльність направлені й надалі на зменшення фіскального тиску на сумлінних платників податків.

Сервісні центри у відділеннях Нікопольської ОДПІ – до Ваших послуг!
До послуг відвідувачів сервісних центрів обслуговування платників – просторі приміщення, сучасне обладнання, достатній штат кваліфікованих фахівців, які в найкоротший час зможуть надати наступні адміністративні послуги:
- видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів;
- видача торгового патенту, свідоцтва платника єдиного податку, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість;
- видача документів про взяття на облік та зняття з обліку платника податків ;
- видача довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняються/припиняють підприємницьку діяльність;
- видача свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість;
- прийняття на облік, подача звітності, отримання довідок та програмного забезпечення  для звітування в електронному вигляді;
- реєстрація книги обліку доходів і витрат (для загальної системи оподаткування та єдиного податку),
та багато інших послуг, з якими Ви маєте можливість детально ознайомитись на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України за адресою: www.minrd.gov.ua.
Крім того нагадуємо, що з 1 жовтня платники мають можливість скористатися сервісними службами Нікопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області для надання звітності по ЄСВ, як особисто, скориставшись центрами обслуговування платників, так і засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Міндоходів готується до проведення дистанційних електронних перевірок
Міністерство доходів і зборів планує поліпшити якість податкового аудиту шляхом проведення електронних перевірок. Механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».
Зокрема, Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків.  Такі перевірки проводитимуться за заявою платника податків. Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і спрямований засобами електронного зв'язку платнику податків.
Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.
З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків.

З введенням утилізаційного збору різко зменшилась кількість імпортованого автотранспорту до Дніпропетровського регіону
Як і прогнозувалося, фахівцями митниці Міндоходів з 1 серпня 2013 року різко зменшилася кількість автотранспорту, який ввозиться на митну територію України, що, в першу чергу пов’язано з введенням утилізаційного збору.
В той же час, відмічалося різке збільшення кількості автотранспортних засобів, що ввозилися на митну територію України у «літні» місяці. Так, у серпні 2013 року через Дніпропетровську митницю Міндоходів ввезено на територію регіону 215 автотранспортних засобів, у вересні 2013 їх кількість знизилася до 24. Для порівняння: у вересні 2012 року через Дніпропетровську митницю Міндоходів пройшло 120 транспортних засобів.
Таким чином, кількість ввезених автотранспортних засобів з 1 вересня 2013 року зменшилася на 81 відсоток у порівнянні з відповідним періодом минулого року та на 87 відсотків у порівнянні з серпнем 2013 року.
Загалом, найбільше до Дніпропетровської області ввезено легкових автомобілів: у серпні 2013 року - 2 618, у вересні 2013 – 247. Вантажних автомобілів: у серпні та вересні - 134 та 13 відповідно. Автобусів: у серпні та вересні 2013 року – 14 та 4 відповідно.
Загалом, в Україну з 1 червня по 31 серпня в Україну імпортовано 26,6 тисяч автомобілів на 1,2 мільярди гривень.

Міндоходів приводить митні процедури до європейських стандартів, - О.Клименко
Впровадження європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності має на меті полегшити вихід українських підприємств на ринки ЄС та інших країн-торгівельних партнерів України. Про це сьогодні під час зустрічі з керівниками найбільших суб’єктів ЗЕД заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
Він повідомив, що у поточному році об’єм експортно-імпортних операцій склав уже  більше 100  млрд. доларів США.
«Однак динаміка зовнішньої торгівлі, як і сальдо, на сьогодні недостатні для оптимізму. Очевидно, що зміни цієї тенденції бажають і держава, і більше ніж 62 тисячі  суб’єктів ЗЕД, які працюють сьогодні в Україні. Ми разом маємо віднайти рішення тих проблемних питань, які стоять на заваді активізації торгівлі», - зауважив міністр, звертаючись до учасників зустрічі.
Керівник Міндоходів впевнений, що наближення національних стандартів митних процедур до європейських, яке закладене в Митному Кодексі та інших документах, дозволить спростити формальності та сприятиме активізації міжнародної торгівлі.
Так, Міністерство вже затвердило механізм надання статусу уповноваженого економічного оператора. Відповідний проект наказу Міністерства розроблений і погоджується на рівні Уряду.
«Ми максимально врахували європейські стандарти, щоб забезпечити спрощений митний контроль у країнах ЄС тим українським підприємствам, що працюють прозоро та мають бездоганну репутацію. Умови цього  статусу  - максимально чіткі і прозорі», - зазначив Міністр.
Зокрема, для того, щоб отримати статус УЕО, підприємство повинно здійснювати зовнішньоекономічну  діяльність  протягом  не  менше  трьох  років, відповідати вимогам в питаннях звітності, платоспроможності та стандартів безпеки. Цей статус дозволить підприємствам автоматично надавати митницям заявлену митну вартість при мінімумі документів. Також такі підприємства матимуть право без участі митниці розміщувати на складах товар, вивантажувати його та знімати пломби.
«Як тільки відповідні процедури будуть затверджені, ми розпочнемо роботу щодо укладення угод про взаємне визнання національних сертифікатів уповноваженого оператора з країнами-торговельними партнерами. Плануємо провести відповідний пілотний проект із Європейським союзом. Прагнемо забезпечити національному виробнику конкурентні переваги для роботи на ринках ЄС», - зазначив міністр.
Олександр Клименко підкреслив, що підтримка національного виробника і розвиток міжнародної торгівлі є спільною зоною інтересу бізнесу і держави. Ця позиція зафіксована, зокрема, у п’ятирічній стратегії Міністерства доходів і зборів України, яка сьогодні була затверджена на засіданні Уряду.

Міндоходів України розвиватиме співробітництво із російською митницею
Міністерство доходів і зборів України  разом із Федеральною митною службою Російської Федерації  планують розвивати співробітництво з організації спільного контролю, обміну попередньою інформацією та управління ризиками. Такої домовленості досягнуто під час зустрічі керівників двох відомств Олександра Клименка та Андрія Бєльянінова сьогодні, 16 жовтня,  у Києві.
Під час зустрічі сторони також підкреслили необхідність подальшої співпраці  у сфері правоохоронної, експертної та науково - методичної діяльності. Окрім цього, планується  вдосконалення митних процедур при переміщенні через українсько-російський державний кордон предметів релігійного призначення.
Олександр Клименко зауважив, що Міністерство доходів і зборів України розраховує на подальшу плідну співпрацю із Федеральною митною службою Російської Федерації  для швидкого вирішення проблемних питань, що виникають на українсько-російському державному кордоні.
Зі свого боку Андрій Бєльянінов виявив зацікавленість  у  вивченні українського досвіду з  об’єднання податкової та митної служб, особливо в контексті процедур пост-аудиту, а також роботи слідчих підрозділів Міністерства доходів і зборів України.
За підсумками зустрічі, до кінця року буде підготовлено та затверджено  План спільних дій на 2014 рік щодо зміцнення співпраці України і Російської Федерації у митній сфері.

Інтернет - семінар за участі заступника начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Куришко Л.А.
Днями був проведений інтернет - семінар за участі заступника начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Куришко Лілії Анатоліївни.
Питання та відповіді:
Ліліє Анатоліївно, розкажіть будь ласка, про підсумки роботи Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
З початку року Головним управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області направлено до бюджету України більше 14 мільярдів гривень податкових та митних платежів. З них до Державного бюджету надійшло майже 9 мільярдів гривень. До місцевих бюджетів в цьому році спрямовано понад 5 мільярдів гривень.
Основними джерелами наповнення державного бюджету стали надходження по:
-  податку на прибуток – фактично надійшло 1 020 млн. грн.;
- платі за користування надрами –  232 млн. грн.;
- екологічному податку – 190 млн. грн.;
- акцизному податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – 34 млн. грн.;
- акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 23 млн. грн.
Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб - фактично надійшло понад 3 млрд. грн. Ці надходження напряму повязані з офіційним оформленням трудових відносин та легалізації зайнятості населення.
Використання електронних сервісів Міністерства доходів і зборів України зручно і вигідно як для підприємців, так і для співробітників Міндоходів. Скажіть, чи планується розширити перелік електронних сервісів?
Так, у Міністерстві доходів і зборів України планується, що в подальшому майже 100 відсотків податкових і митних послуг суб’єкти господарювання зможуть отримати в електронному вигляді через мережу Інтернет.
Звіти до усіх центральних органів влади незабаром можна буде подати в онлайн-режимі через спеціальне «Єдине вікно» та за єдиним уніфікованим стандартом. Відповідна Концепція створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» схвалена на засіданні Уряду. Концепція передбачає, що громадяни та підприємства замість подання значної кількості ідентичних звітних даних до різних органів влади та за різними стандартами, матимуть можливість подавати їх один раз і в дистанційному режимі. В той же час, між центральними органами влади буде налагоджений автоматичний інформаційний обмін, що дозволить оперативно отримати доступ до звітних даних, необхідних для виконання покладених на них функцій.
За оцінками фахівців Міндоходів, запровадження «Єдиного вікна» дозволить громадянам та бізнесу зберегти час та скоротити матеріальні витрати на підготовку і подання звітності, а органам влади – на її приймання та опрацювання. І, що не менш важливо, дозволить відмовитися від паперового документообігу, а також знизити роль людського фактору - наявності помилок у звітах, суб’єктивізму, корупційних проявів тощо.
В цілому, створення «Єдиного вікна» - це важлива складова електронного врядування, запровадження якого сприятиме покращенню бізнес-середовища та інвестиційного клімату.
Також, Міністерство доходів і зборів планує поліпшити якість податкового аудиту шляхом проведення електронних перевірок. Механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».
Зокрема, Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків.  Такі перевірки проводитимуться за заявою платника податків.  Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і спрямований засобами електронного зв'язку платнику податків.
Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.
З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків.
Скажіть будь ласка, де у місті Дніпропетровську можна отримати безкоштовні електронні ключі для подання звітності в електронному вигляді?
У місті Дніпропетровську Акредитовані центри сертифікації ключів розташовані у приміщеннях Центрів обслуговування платників податків:
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, за адресою: вул. Героїв Сталінграду, 25;
Лівобережної об’єднаної ДПІ, за адресою: проспект ім. Газети «Правда», 95.
Крім того, електронні ключі можна отримати у містах Дніпропетровської області: Нікополь, Павлоград, Кривий Ріг.
Інформація щодо адрес розташування цих центрів сертифікації ключів знаходиться на суб-сайті Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області www.dpminrd.gov.ua.
Ліліє Анатоліївно, розкажіть про новації у справлянні акцизного податку з 01 вересня 2013 року?
З 1 вересня 2013 року в Україні введені в обіг акцизні марки нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для імпорту дизайном і кольором. Для вітчизняних алкогольних напоїв марки виготовляються двох кольорів: для лікеро-горілчаної продукції - в зеленій гаммі; для виноробницької продукції - в червоній. На кожну марку наносяться реквізити, які містять: індекс регіону (тільки для вітчизняних товарів і відповідає місцезнаходженню виробника продукції); серію і номер; дату виготовлення марки; а для алкогольних напоїв додатково - суму акцизного податку, сплачену з одиниці продукції в гривнах до тисячного знаку. Маркуванню підлягають всі алкогольні напої із вмістом спирту понад 8,5% об'ємних одиниць.
Ціна за одну марку для маркування алкогольних напоїв виросла з  0,103 грн. до 0,27 грн.; для маркування тютюнових виробів - з 0,055 грн. до 0,142 грн.
Акцизні марки старого зразку для алкогольних напоїв і тютюнової продукції діятимуть до 1 вересня 2014 року. Відповідно до норм Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і зберігання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», у раз зміни зразка марки, придбані раніше платником акцизного податку марки попереднього зразка використовуються ним для маркування вітчизняних і імпортних алкогольних напоїв і тютюнових виробів впродовж 12 місяців з дати введення марок нового зразка. Тобто, алкогольні напої і тютюнові вироби, марковані марками попереднього зразка (до 1 вересня 2013 року), можуть знаходитися в обігу впродовж 12 місяців з дати введення марок нового зразка (до 1 вересня 2014 року). Після закінчення цього терміну, марки попереднього зразка підлягають обміну на марки нового зразка.
У Дніпропетровській області на податковому обліку знаходяться 20 платників акцизного податку, з них - 17 юридичних осіб і 3 приватних підприємця – фізичні особи.
З початку 2013 року до Державного бюджету мобілізовано 46,5 млн. гривень акцизного податку, що на 126,6% більше ніж за аналогічний період минулого року.
Порівняно з аналогічним періодом 2012 року у поточному році спостерігається збільшення надходжень акцизного податку по лікеро - горілчаних та тютюнових групах підакцизних товарів по ввезених в Україну товарах через кордон Дніпропетровської митниці Міндоходів.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 38 млн. грн. за ліцензування торгівлі алкоголем і тютюном
Станом на 01.10.2013 року у Дніпропетровській області діє 11844 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 5340 ліцензій на алкоголь та 6504 - на тютюн.
З початку року видано 8821 ліцензія на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами, з них: 4383 ліцензії на алкоголь та 4438 - на тютюн.
Водночас, торговці підакцизними товарами в цьому році втратили 1075 ліцензій. Ще 851 платнику призупинено їх дію через несплату чергового платежу.
У жовтні 2013 року від ліцензування оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами бюджет Дніпропетровського регіону зріс на 4,9 млн. грн. Всього за три квартали поточного року надійшло понад 38 млн. грн. такої плати.

У вересні дніпропетровські підприємці сплатили до бюджету понад 10 мільйонів гривень акцизного податку
У Дніпропетровській області на податковому обліку знаходяться 20 платників акцизного податку, у тому числі 17 - юридичних осіб та 3 - приватних підприємця - фізичних осіб.
Фактичні надходження за січень - вересень 2013 року з акцизного податку від виробництва в Україні та ввезення в Україну підакцизних товарів склали 67,7 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року сплата акцизу зросла на 11,9 млн. грн., або на 21,3%.
Зокрема, у вересні від сплати акцизного податку Державний бюджет поповнився на 10,2 млн. грн., що на 3,4 млн. грн., або на 50% більше, ніж у дев’ятому місяці минулого року.

16 жовтня 2013 року відбувся сеанс телефонного звязку "гаряча лінія" на тему: "Контроль за валютними операціями та операціями у сфері ЗЕД"
Питання, які надійшли від платників:
Як здійснюється підтвердження контролюючими органами інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій?
Відповідь: Для підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій іноземний інвестор або уповноважена ним особа звертається із заявою у письмовій формі до органу державної податкової служби за місцем здійснення інвестиції. Орган державної податкової служби розглядає подані документи протягом 15 календарних днів з дати одержання письмової заяви.
Порядок державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.13 №139;
Порядок підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій, затверджений наказом ДПА України від 29.06.05 №238.
Який орган уповноважений здійснювати проставлення апостиля на довідках, які підтверджують статус податкового резидента?
Відповідь: Проставлення апостиля на довідках, які підтверджують статус податкового резидента здійснює Міністерство закордонних справ.
Постанова Кабінету Міністрів України від 18.01.03 №61 ”Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів”;
Наказ Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 05.12.03 №237/803/151/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.12.03 №1151/8472.
Яка відповідальність передбачена за невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?
Відповідь: Невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність:
- порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період;
- порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Декрет Кабінету міністрів України від 19.02.93№15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю”;
Наказ ДПА України від 04.10.99 №542 "Про затвердження Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства";
Постанова Національного банку України від 08.02.00 №49 "Про затвердження Положення про валютний контроль".
Який порядок подання до контролюючих органів довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, та довідки про відсутність валютних цінностей та майна за межами України та які терміни реєстрації зазначених довідок в контролюючих органах?
Відповідь: Терміни реєстрації довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, та довідки про відсутність у суб’єкта підприємницької діяльності валютних цінностей та майна за межами України встановлені у листі ДПС України від 25.01.12 №2351/7/22-3317, а саме протягом 5 робочих днів.

З початку року викрито 125 випадків міжнародних перевезень „наркотичних посилок”
За 9 місяців поточного року співробітники  Міндоходів виявили 125 випадків незаконного переміщення наркотиків у міжнародних поштових та експрес відправленнях. Було вилучено 4,31 кг наркотичних засобів і 769 таблеток наркотичних засобів, понад 116 кг і 14,3 тис. шт. психотропних речовин та 690 таблеток - хімічних сполук, які відносяться до прекурсорів.
За словами фахівців Міністерства, такий спосіб переміщення наркотичних засобів досить популярний, оскільки є „економічно вигідним” при відправках незначних партій наркотику на значні відстані. А це „зручно” саме для безпосередніх споживачів даної продукції, котрі роблять замовлення для власного користування.
Для руйнування схем ввезення в Україну наркотиків та психотропів Міністерством застосовується цілий спектр заходів. Зокрема, аналізуються ризики зовнішньоекономічних операцій, налагоджено активну співпрацю з вітчизняними та зарубіжними правоохоронними органами. Крім цього, для здійснення ефективного митного контролю співробітники митниць застосовують сучасні спеціальні технічні засоби.
Загалом з початку року зафіксовано понад 1,6 тис. випадків переміщення через митний кордон України наркотиків, прекурсорів і психотропів (та їх аналогів). У переважній більшості випадків (1,4 тис.) наркотичні засоби намагалися ввезти на українську територію.
Серед вилученого понад 6,4 кг кокаїну, 28 кг конопель (канабісу), 1,7 кг гашишу та майже 1 кг макової соломки.
Крім того, митницями Міндоходів вилучено: наркотичних засобів, обіг яких обмежено, – 8,2 тис. шт. таблеток та 900 мл, психотропних речовин – 134,43 кг та 3,8 тис. шт. таблеток, а також хімічні сполуки, які належать до прекурсорів, – 15,6 тонн, 79,5 л та 2,5 тис. таблеток.
За даними випадками до правоохоронних органів України направлено 258 повідомлень про виявлення ознак злочинів, передбачених ст. 305 Кримінального кодексу України.

На рахунки Міндоходів вже надійшло 5 млрд. грн. єдиного соціального внеску
Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два тижні жовтня перерахували на рахунки Міндоходів, відкриті в головних управліннях Держказначейства, 5 млрд. гривень.
Про це повідомив директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Вячеслав Бусарєв під час прес-конференції в інформаційному агентстві „Інтерфакс”.
За його словами, за цей період платники подали 279 тис. звітів про нараховані суми внеску.
„Процес передачі функцій з адміністрування єдиного внеску до Міндоходів відбувався без жодних незручностей для платників податків. Приведено у відповідність до чинного законодавства нормативні документи, завершено усі технічні роботи. Більше того, ми активно працюємо над удосконаленням існуючих процедур адміністрування, зокрема, над розширенням можливостей електронного звітування”, – підкреслив Вячеслав Бусарєв.
Міністерством створюються усі умови для того, щоб якомога більше платників змогли скористатися цією можливістю. Розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з ЄСВ та довідник відповідності кодів органів Міндоходів і кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення.
„Дистанційне звітування сьогодні досить популярне серед платників податків, адже економить час та кошти, витрачені на подання звітності. Для електронного звітування платникам потрібно лише отримати в Міндоходів безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення”, – зазначив посадовець.
Вячеслав Бусарєв також нагадав, що цього місяця останнім днем подання звітності з ЄСВ є 21 жовтня. Для зручності платників всі кошти, які будуть помилково перераховані на старі рахунки, протягом доби автоматично переводитимуться на рахунки Міндоходів.
У випадку виникнення будь-яких запитань з адміністрування єдиного соціального внеску платники податків можуть звернутися до Центрів обслуговування платників або зателефонувати до кол-центру Міндоходів за тел. 0800-501-00-7.

Партію незадекларованих новеньких «Iphone 5S» вилучили оперативники Міндоходів
12 мобільних телефонів моделі «Iphone 5S» з об‘ємом пам‘яті 16 та 64 GB співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів виявили у 26-річного українця, який намагався незаконно ввезти їх на територію України, скориставшись «зеленим коридором».
Подія сталася в міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) під час здійснення митного контролю пасажирів, що прибули з російського «Внуково». Оперативники Міндоходів встановили, що в одного з громадян наявні 14 мобільних телефонів.
При детальному огляді багажу та особистих речей виявлено 12 нових мобільних телефонів марки «Apple» моделі «Iphone 5S» в заводській упаковці з повним комплектом аксесуарів до них та 2 «Iphone» 4 і 5 моделі з ознаками використання.
Дозволені законодавством мобільні телефони у кількості 2 штук повернуто громадянину, а решту вилучено на підставі виявленого порушення митних правил, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Наразі встановлюється вартість вилученого товару та готуються матеріали до суду, який і винесе рішення по суті виявленого правопорушення.

Продовольчі та промислові товари є лідерами незаконного імпорту та експорту
За 9 місяців 2013 року митники Міндоходів зафіксували понад 10 тисяч випадків незаконного переміщення товарів та засобів на загальну суму 266,44 млн. гривень.
Лідерами серед товарів, які намагаються незаконно перемістити через український митний кордон, є продовольчі. З початку року було викрито 4,6 тис. таких випадків на загальну суму майже 26 млн. гривень. Не набагато менше зафіксовано порушень з промисловими товарами – 4,4 тис. випадків на суму майже 154,6 млн. гривень.
Так, наприклад, під час митного оформлення товару загальною вартістю понад 800 тис. грн. кіровоградські митники виявили в документах певні розбіжності. Як з’ясувалося під час перевірки, для оформлення були надані сертифікати з неправдивою інформацією щодо країни походження товару, а також неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару та їх митної вартості. За ознаками правопорушення складено протокол про порушення  митних правил.
Незаконно перемістити валюту намагалися 482 рази на загальну суму 51,7 млн. грн., порушення з транспортними засобами зафіксовано 441 раз, загальна сума товарів понад 34,2 млн. гривень.
Загалом  протягом січня-вересня 2013 року митницями заведено понад 18 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 428,8 млн. грн.

Прес-конференція на тему «Надання звітності по єдиному соціальному внеску до ДПІ по місцю реєстрації платників. Переваги надання звітності в електронному вигляді»
15 жовтня в ІА «Мост-Днепро» за участю начальника відділу адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів фізичних осіб Головного управління Міндоходов у Дніпропетровській області Юлії Ігнатьевої відбулася прес-конференція на тему «Надання звітності по єдиному соціальному внеску до ДПІ по місцю реєстрації платників. Переваги надання звітності в електронному вигляді».
З 1 жовтня Міністерство доходів і зборів України почало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. «Функція адміністрування єдиного соціального внеску перейшла від Пенсійного фонду Міністерству доходів і зборів.
"На сьогоднішній день органи Міндоходов провели всю необхідну технічну і організаційну підготовку, щоб для підприємців цей процес був максимально комфортний. Звітність можна подавати в електронному, та паперовому вигляді. Для юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю, звітність повинна подаватися до 20-го числа кожного місяця. Звітувати вони повинні за минулий місяць. ФО - підприємці зобов'язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. ФО - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік".

На Дніпропетровщині 19 тисяч абонентів користуються послугами електронного цифрового підпису
Безкоштовні посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису за 9 місяців цього року на Дніпропетровщині отримали понад 19 тисяч абонентів. Вони стали власниками близько 30,0 тисяч сертифікатів.
Найактивнішими користувачами послуг електронних ключів залишаються фізичні особи та фізичні особи - підприємці.
Активізація виготовлення ключів електронного цифрового підпису пов’язана з розширенням можливостей цього сервісу – з ключами Міндоходів платники мають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів доходів і зборів, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду.
Дана послуга – зручний та сучасний спосіб не тільки спростити документообіг суб’єктам підприємницької діяльності, але й має низку інших переваг: цілодобове прийняття звітності, захищеність інформації, усунення людського фактору, запобігання допущенню арифметичних помилок, листування електронною поштою тощо.
Нагадаємо, що стати власником посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису можна, звернувшись у відділ реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області управління (центру) сертифікації ключів ІДД Міндоходів. Окрім того, це можна зробити під час виїздів фахівців з оформлення безкоштовних ключів до районних інспекцій за попереднім замовленням
Детальну інформацію щодо режиму роботи, представництв Акредитованого центру, бланків документів, зразків їх заповнення, переліку необхідних для реєстрації документів можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД www.acskidd.gov.ua
Шановні платники податків! Будьте сучасними та отримайте ключі у приміщеннях Дніпропетровських відділень Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів для подачі звітності в електронній формі!

Хабарництво не лишається безкарним!
Працівниками управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на «гарячому» затримано співробітника керівної ланки однієї з Державних податкових інспекцій області. Посадовця затримали при отриманні хабара у розмірі 15 тисяч гривень від підприємця – фізичної особи за позитивні результати перевірки.
Нагадуємо, що у Міністерстві доходів і зборів України діє сервіс «Пульс». Тож, зателефонувавши на номер (044)-284-000-7, можна повідомити про протиправні дії працівників Міндоходів.

На Дніпропетровщині для 290 тисяч платників єдиного внеску відкриті нові рахунки
Як повідомили в управлінні ІТ та обліку платників ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, станом на перше жовтня 2013 року обліковано 290,6 тисяч платників єдиного соціального внеску. Із загальної кількості суб’єктів господарювання 199,3 тисячі це фізичні особи, 91,3 тисячі – юридичні особи.
Процедура адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розпочалася з початку четвертого кварталу поточного року. В органах Державної казначейської служби відкрито нові рахунки для зарахування єдиного внеску. Отже, з повним переліком нових рахунків для зарахування єдиного внеску платники мають можливість ознайомитись на веб-порталі Міндоходів у розділі „Реєстри” http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/111543.html.
З питань звітування з єдиного внеску (в тому числі електронного), отримання безкоштовних електронних ключів, інших консультацій з зазначеного питання платники Дніпропетровського регіону можуть звертатися в центри обслуговування платників, які працюють у кожному головному офісі ДПІ області та чотирьох відділеннях ДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Інформаційно – комунікаційний сектор

Категория: Город | Просмотров: 875 | Добавил: admin | Теги: Податкова, об'єднана, інспекція, державна, інформує, Нікопольська
Всего комментариев: 0
avatar