Покров Среда 27.11.24, 02:21
Сайт
Главная » 2014 » Апрель » 1 » Нікопольська ОДПІ ГУ у Дніпропетровській області інформує
21:10
Нікопольська ОДПІ ГУ у Дніпропетровській області інформує
Податківці Нікопольщини провели виїзний “круглий стіл” на тему “Кампанія Декларування – 2013” на ПАТ “Нікопольський завод феросплавів”
 
З початку року до Нікопольської ОДПІ вже подано 1712 декларацій про доходи, задекларовано доходу майже 58 млн. грн., задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі майже 730,0 тис. грн. по 819 громадянам, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, становить 901,0 тис. грн. по 893 громадянам, - зазначив заступник начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський.
Свідоме декларування своїх доходів та сплата податків українцями – правильний шлях до побудови європейського суспільства. На даний час триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році.
Наприкінці березня податківці м. Нікополя організували та провели виїзний “круглий стіл” на тему декларування доходів, отриманих у 2013 році, працівниками ПАТ “Нікопольський завод феросплавів”. Основна мета заходу – це інформування працівників заводу в зручний для них час (без відриву від виробництва) про умови декларування доходів та майнового стану, а також терміни подання декларацій. Під час заходу податківці вручали присутнім друковану продукцію кампанії Декларування – 2014 «Декларуй, Україну будуй!» та роз’яснювали питання щодо декларування громадянами своїх доходів, можливості та випадки отримання податкової знижки, а також, можливість подання декларації через Інтернет.
Відрадно, що громадяни, з якими провели агітаційні перемови податківці, відреагували позитивно. Сподобався їм і такий незвичайний та креативний спосіб привернути увагу до важливості та необхідності декларування доходів. Взагалі, захід, проведений під егідою Міністерства доходів і зборів України, вкотре дозволив впевнитися, якщо застосовувати нестандартні методи у роботі податкового просвітництва, досягається більший ефект та кращий результат.
Володимир Малиновський пропонує громадянам не відкладати до 1 травня, а подати декларацію про майновий стан і доходи вже сьогодні!
 
У 2014 році бізнес Нікопольщини оформив 187 ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем та цигарками
 
Як зазначив перший заступник начальника Нікопольської ОДПІ Віктор Ковальчук, з початку року від плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами платниками перераховано до бюджету більше 770 тис. гривень. Так, на сьогодні з початку року в Нікопольському регіоні суб’єктам господарювання видано 187 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Віктор Ковальчук нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України реєстрація в контролюючих органах як платника податку суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів та/або імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб’єкту відповідної ліцензій.
Отже, органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на зазначені види діяльності, зобов’язані надати контролюючому органу за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців інформацію про видані, переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії в п’ятиденний строк з дня здійснення таких дій. Інші платники підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, проживання фізичних осіб – підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність.
 
 
 
За два місяці 2014 року кількість користувачів порталу Міндоходів зросла майже двічі
Протягом січня-лютого 2014 року Інформаційним порталом Міндоходів України користувалися понад 1 млн. суб`єктів господарювання. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник збільшився майже у 2 рази.
Все більшої популярності набувають електронні сервіси, розроблені відомством для платників податків. Так, зокрема, за два місяці поточного року було надано понад 462 тис. виписок з Єдиного реєстру податкових накладних та відповідей на 2,4 тис. запитів стосовно наявності суб`єктів господарювання  в Реєстрі платників ПДВ.
Оскільки все більша кількість платників податків переходять на електронний документообіг, популярною послугою залишається укладання договору з територіальними органами Міністерства доходів і зборів „Про визнання електронних документів”. Таких договорів в електронній формі у січні-лютому було укладено більше 488 тис.
Крім того, відомство постійно інформує платників про наявні податкові ризики та заходи щодо їх усунення. Для цього працює автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”. За його допомогою з початку року на електронні адреси понад 12 тис. суб`єктів господарювання було здійснено персоніфіковану розсилку ознак ризиковості.
Нагадаємо, що отримати інформацію та технічну допомогу щодо користування порталом платники податків можуть у call-центрі Міністерства доходів і зборів України за телефоном 0-800-501-007.
 
Щодо припинення перевірок ЗМІ на час передвиборної кампанії
Нагадуємо, 13 березня Верховна Рада України прийняла постанову № 875-VII «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2014 року». Постанова має на меті забезпечити належні умови для діяльності журналістів і множинність думок у друкованих та електронних ЗМІ, а також усунути правові, адміністративні, економічні та організаційні перешкоди у висвітленні передвиборної кампанії з виборів Президента України у 2014 році.
Згідно постанови №875-VII, Кабінет Міністрів України має вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України.
Міністерству доходів і зборів України, Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення рекомендовано відмінити графіки перевірок засобів масової інформації на період передвиборної кампанії з виборів Президента України.
Водночас припинення діяльності засобів масової інформації може бути не інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду.
Переглянути постанову №875-VII можна на наступним посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/875-18.
 
Ресурс «ЗІР». Електронний сервіс, який знає все!
Нікопольська ОДПІ нагадує, що загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, чи спрощено «ЗІР», дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але й по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотного зв’язку”, розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися послугою можна на веб-порталі Міндоходів за адресою www.minrd.gov.ua у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».
Впровадження сервісу позитивно впливає на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією, шляхом широкого використання інформаційних технологій та сприяє впровадженню державної інформаційної політики.
 
Ігор Білоус: Ми оголосили війну „податковим ямам”
Міністерство доходів і зборів України вживає максимальних заходів для боротьби з „податковими ямами”. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, присвячене створенню сприятливих умов для інвестиційної діяльності в державі в рамках підвищення рейтингу України в рейтингу „Doing Business”.
За його словами, створено робочі групи, які аналізують наслідки діяльності „податкових ям”, їх клієнтів, а також причетність до цих схем працівників Міністерства.
„Ми знаємо імена тих, хто користувався цими незаконними послугами, і тих, хто прикривав цю злочинну діяльність. Незабаром громадськість побачить резонансні справи по тих податківцях, які всі ці роки оперували схемами податкових кредитів та іншими корумпованими методами”, – наголосив Ігор Білоус.
Керівник відомства застеріг представників підприємницьких кіл  від подальшої роботи в тіньовому секторі, підкресливши, що „такий бізнес є кримінальним”. А боротьба з такими злочинами у сфері оподаткування є одним з пріоритетних напрямів роботи Міністерства доходів і зборів.
„Цей період є перехідним. Ви добре розумієте, що з України за один день ми не можемо зробити Швейцарію. Нам потрібно налаштуватися на наполегливу роботу. Необхідно знайти шляхи подальшого розвитку, які будуть погоджені з бізнесом. Це, зокрема, введення додаткових нормотворчих актів, полегшення адміністрування деяких податків”, – наголосив Ігор Білоус.
Він також підкреслив, що серед головних кроків сьогодення для Міністерства доходів і зборів України є зміна ставлення бізнесу до роботи відомства та налагодження діалогу з представниками бізнесу, як великого, так і середнього та малого.
„70 відсотків всіх  податків надходить від великого бізнесу, тому нам потрібно налагодити діалог перш за все з цими компаніями. Завдяки проведеним першим заходам вже за 12 днів роботи фактично наблизилися до виконання бюджету березня”, – підкреслив Ігор Білоус.
 
Віталій Науменко: Моє завдання полягає в тому, щоб служба працювала з бізнесом за рівними, наперед відомими умовами
План розвитку Державної митної служби та напрями її співпраці з бізнесом 20 березня представив заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко під час зустрічі з представниками Американської торгівельної палати в Україні та Європейської Бізнес Асоціації.
За його словами, основними стратегічними завданнями для працівників служби стануть забезпечення реалізації  економічних реформ, боротьба з митними правопорушеннями, розвиток технологічного супроводження діяльності митниць, а також ефективна кадрова політика.
«Я налаштований на те, щоб змінити ситуацію в країні. Сьогодні вкрай важливо встановити партнерські відносини з бізнесом. Для мене принциповим питанням є ефективна робота громадських рад та зворотній зв'язок з бізнесом. Робота Митної служби повинна базуватися на результатах такої співпраці», - наголосив Віталій Науменко.
У ході зустрічі було приділено значну увагу проблемним питанням митної вартості, обміну інформацією та системі аналізу ризиків, пост-аудиту та електронному декларуванню. Також наголошено на прозорості роботи митних органів для того, щоб бізнес, який заходить на український ринок,  мав розуміти, що очікувати від митниці.
«Моє завдання полягає в тому, щоб служба працювала з бізнесом за рівними, наперед відомими умовами. Ми усі знаємо, що рівність та прозорість у правилах ліквідовує будь-які корупційні схеми роботи. Саме в такому випадку довіра до митних органів з боку бізнес спільноти зросте, а держава отримає суттєве покращення  інвестиційного клімату»,- зазначив заступник Міністра.
Віталій Науменко запевнив представників бізнесу, що подібні зустрічі будуть регулярними, всі пропозиції і напрацювання  братимуться до уваги та обговорюватимуться. Крім того, будуть створюватись спільні робочі групи, до складу яких входитимуть представники бізнесу та митниці.
«Мені хотілось би дати сигнал бізнесу, що митні органи сьогодні націлені на спілкування. Я оголошую початок діалогу з бізнесом, щоб зрештою розв’язати усі проблеми в роботі. Ми готові будувати взаємовигідні стосунки, які нададуть можливості модернізувати процес митного оформлення товарів та відповідно, спільно наповнювати державний бюджет» - підсумував свій виступ Віталій Науменко.
 
Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: "Подання звітності в електронному вигляді - вибір доступний кожному"
Питання 1. За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису в АЦСК ІДД Міндоходів, можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі по Єдиному внеску?
Відповідь. Платники податків, які отримали ключі електронного ЕЦП від АЦСК ІДД Міндоходів можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі, звіти з ЄСВ, за допомогою таких програмних забезпечень:
- Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності «Єдине вікно подання електронної звітності» надає можливість платникам податків безкоштовно формувати та подавати звітність до органів доходів і зборів та Державної служби статистики України. Програмне забезпечення знаходиться на офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua).
- «Електронний кабінет платника податків» (за винятком звітів з Єдиного внеску) який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів доходів і зборів України електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.
- Онлайн сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД Міндоходів можливість безкоштовно підписувати та подавати до контролюючих органів наступну електронну звітність.
- Програмне забезпечення «SONATA» надає можливість безкоштовно підписувати та подавати податкову звітність, що імпортована з інших програмних продуктів, до органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України в електронному вигляді.
Питання 2. Який порядок подання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді?
Відповідь. Платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства.
Крім того, платник податків отримує в органі доходів і зборів за місцем реєстрації або на офіційному веб-cайті Міндоходів чи регіонального органу доходів і зборів:
- текст примірного договору про визнання електронних документів;
- безкоштовне спеціалізоване програмне забезпечення формування та подання до органів доходів і зборівподаткових документів в електронному вигляді.
Інформація на офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua) знаходиться в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/.
Питання 3. Чи має можливість покупець отримати в органах державної податкової служби інформацію про те, якій особі належить електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?
Відповідь. Платник податку – покупець, який склав запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, та надіслав його засобами телекомунікаційного зв’язку Державній податковій службі, повинен отримати автоматично сформований витяг з Єдиного реєстру податкових накладних, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної/розрахунку коригування, та який містить відомості про те, якій особі належить електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну/розрахунок коригування.
Питання 4. Яким чином зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних у разі зміни уповноваженої особи, якій делеговано право підпису податкової накладної?
Відповідь. Всі податкові накладні, складені та підписані уповноваженою особою, повинні бути до зміни такої уповноваженої особи зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з накладанням її електронного цифрового підпису, але не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
 
Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області запрошує юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України в п’яти Центрах сертифікації електронних ключів області: у містах Дніпропетровську, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді.
Посилені сертифікати електронних ключів оформлюються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Фахівці органів Міндоходів у Дніпропетровській області щиро дякують платникам податків, які вже звітують в он-лайн режимі, і нагадують, що в електронному вигляді до органів Міндоходів можна також подавати митні декларації та декларації про доходи громадян, отримані у минулому році.
Для отримання сертифікату посиленого електронного ключа Міністерства доходів і зборів України необхідно подати:
Юридичним особам
1) заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
2) оригінал статуту (положення про установу, філію);
3) документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
4) документи, що підтверджують належність підписувала до юридичної особи – заявника;
5) копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).
Фізичним особам та фізичним особам – підприємцям
1) заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
2) копію паспорту;
3) копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
Більш докладно з порядком отримання сертифікату посиленого електронного ключа можна ознайомитись на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України acskidd.gov.ua.
 
У Дніпропетровській Академії митної справи відкрилася традиційна конференція молодих науковців
26 березня 2014 року у Дніпропетровській Академії митної служби відкрилася наукова конференція молодих вчених, які роблять лише перші кроки у своїй науковій діяльності. В Академії митної справи такі конференції стали традиційними, і якщо навесні Академія збирає обдаровану молодь, то восени конференції проводяться для вчених, які мають науковий досвід і ведуть вагому наукову роботу.
Всього на участь у конференції заявлено 437 учасників, в тому числі молоді науковці з-за кордонів України. Зокрема, участь у конференції взяли студенти з Шанхайського митного коледжу, Академії бізнесу та університету Складовської-Кюрі Польщі. Крім цього, активну участь у конференції прийняли фахівці Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області і Дніпропетровської митниці, Одеської юридичної академії та інших наукових та державних закладів України і області.
Виконуючий обов’язки ректора Дніпропетровської академії митної служби України Віктор Ченцов, відкриваючи конференцію рекомендував молодим вченим, щоб наукова діяльність, якою вони займаються по-перше, приносила задоволення і по-друге, мала практичну реалізацію. Лише така наукова діяльність принесе користь державі і задоволення науковцю. Директор державного інституту митної справи з міста Хмельницького Іван Бережнюк у своєму виступі додав, що інститут у своїй діяльності дає широку можливість для реалізації наукового потенціалу молоді. Інститут, за дорученням митних органів України, виконує десятки наукових досліджень: від дослідження ризиків контрабандних дій до реалізації відеоспостереження на митних постах для аналізу руху вантажів у реальному вимірі часу. Кожна тема дослідження може доповнитись свіжими ідеями від талановитої молоді України.
Порядок проведення конференції передбачає не лише виступи молодих науковців, але і практичне викладання фахівців митної та податкової справи з органів Міндоходів і митниці. Співпраця науковців повинна дати не лише теоретичні, але і практичні навички та співвідношення теоретичних розробок з практичною необхідністю.
 
На Дніпропетровщині вже 13 мільйонерів задекларували свої доходи
За оперативними даними з початку 2014 року вже 13 мешканців Дніпропетровської області задекларували дохід понад 1 млн. грн. Сума задекларованих такими громадянами доходів становить 223,1 млн. грн.
До речі, про свої доходи, отримані у минулому році, прозвітували вже понад 8,5 тис. громадян, задекларувавши свої доходи на суму майже 606 мільйонів гривень. При цьому, податкові зобов'язання склали 8,6 мільйони гривень, що на 2 мільйони більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Серед загальної кількості наданих до органів ДПІ Міндоходів області декларацій у 2149 задекларована податкова знижка. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню громадянам складає майже 2,5 млн. грн.
Нагадаємо, кампанія декларування доходів, отриманих протягом минулого року триватиме до 1 травня. Проте для отримання права на податкову знижку чинне законодавство дозволяє громадянам надавати декларацію про свої доходи за минулий рік протягом усього року.
 
На Полтавщині викрито виробництво фальсифікованої горілки на легальному підприємстві
На Полтавщині оперативники ГУ Міндоходів викрили факт підпільного виробництва алкогольних напоїв на одному з місцевих лікеро-горілчаних заводів.
Так, при наявності усіх дозвільних документів посадовці підприємства налагодили виробництво ще й контрафактного алкоголю у „третю зміну” на легальному конвеєрі.
Фальсифіковані алкогольні напої випускалися під видом продукції відомого виробника та обклеювались підробленими акцизними марками, після чого реалізувались через оптово-роздрібну мережу області.
У результаті проведених обшуків  у місцях виробництва та реалізації підробок було знайдено „чорнову бухгалтерію”, підроблені транспортні накладні, а також близько 50 пляшок контрафактної продукції та сировину для її виробництва на загальну суму понад 1,1 млн. гривень.
Загалом з початку року оперативними підрозділами Міністерства доходів і зборів було вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 100 млн. гривень.
Перше місце серед них продовжує посідати алкогольна продукція, її було вилучено на суму понад 61 млн. гривень, друге місце залишається за тютюновими виробами – вартість фальсифікату понад 23 млн. гривень.
На третьому місці спирт та нафтопродукти, цієї продукції з початку року було вилучено на загальну суму понад 21 млн. гривень.
Також було припинено діяльність 31 незаконного виробництва підакцизних товарів та конфісковано близько 700 тис. підроблених акцизних марок.
 
На російській ділянці українського кордону черги не збільшуються
Інформація, озвучена деякими ЗМІ, про зростання черг автомобілів у пунктах пропуску на українсько-російському кордоні не відповідає дійсності.
Ситуація на кордонах спокійна.
Логістика комерційних компаній організована таким чином, що графіки перевезень враховують обмеження в деяких країнах руху вантажних автомобілів у святкові та вихідні дні. Через це пікове навантаження на пункти пропуску припадає на понеділок, саме у цей день на кордоні можуть збиратися до 200 автомобілів.
Проте ритмічна робота пунктів пропуску дозволяє провести митне оформлення вказаних автомобілів протягом стислого терміну. Так, станом на ранок вівторка 25.03.2014 у пункті пропуску «Бачівськ-Троєбортне» нараховувалось 50 автомобілів, однак вже на ранок середи 26.03.2014 в очікуванні на митне оформлення не було жодного автомобіля.
Наголошуємо, що така ситуація є традиційною для цієї ділянки кордону та відповідає звичайному навантаженню.
 
Міндоходів: Бізнес Криму та Севастополя матиме змогу сплачувати податки відповідно до законодавства України
В умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі буде запроваджено новий механізм, який дозволить місцевим суб’єктам господарювання сплачувати податки відповідно до законодавства України. Для цього представникам бізнесу потрібно лише перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області України чи міста Києва.
Для зміни свого місцезнаходження або місця проживання юридичні особи та фізичні особи –підприємці, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, повинні звернутися до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та місті Києві.
У свою чергу органи доходів і зборів після отримання відомостей з Єдиного державного реєстру щодо внесених змін беруть на облік таких платників.
Ті ж платники податків, які здійснюють перереєстрацію, однак не включаються до Єдиного державного реєстру, повинні подати відповідну заяву до органів доходів і зборів обраного регіону, на підставі якої і буде здійснено їх облік.
Всі суб’єкти господарювання, які вже перебували в стані переходу з податкових інспекцій Автономної Республіці Крим або міста Севастополя до податкових інспекцій в областях або міста Києва, вважаються взятими на облік.
Юридична особа або самозайнята особа, яка сплачує податки на території області або міста Києва, а єдиний  внесок на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, може подати заяву про взяття її на облік як страхувальника до відповідної податкової інспекції в області або міста Києві. 
В усіх чотирьох випадках після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов'язки платників в областях та місті Києві.
 
Замаскований фальсифікат
В ході проведення оперативно-слідчих заходів по кримінальному провадженню, відкритому за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами СГД-виробника підакцизної продукції, працівниками оперативного управління Міндоходів у Полтавській області викрито незаконне виробництво лікеро-горілчаних напоїв, що проводилося за допомогою заводського обладнанням для їх масового виробництва.
Оперативними заходами встановлено, що службові особи вказаного СГД здійснюють незаконне виробництво та відвантаження необлікованих лікеро-горілчаних напоїв. З метою маскування незаконного виробництва, покупцям надавалися документи, відповідно до яких підакцизна продукція значилася як виготовлена на лікеро-горілчаних заводах сусідніх областей. Відповідним  чином, на пляшки клеїлися етикетки із зазначенням назви продукції вказаних заводів, а також марки акцизного податку, що містять ознаки підробки.
Під час чергового відвантаження виготовленої таким чином продукції, оперативниками Міндоходів Полтавської області  затримано вантажний автомобіль з причепом, за допомогою якого незаконно виготовлена продукція перевозилася за межі області для розповсюдження в торгових мережах. Під час огляду автомобіля вилучено 22 тисячі пляшок горілки, товарно-транспорті накладні, інша документація.
У ході проведення обшуків місця виробництва та складських приміщень, виявлено обладнання для масового виробництва алкогольних напоїв, спирт, водно-спиртова суміш, марки акцизного податку, етикетки горілки різних торгових марок, інше обладнання і фурнітура для розливу та пакування алкогольних напоїв, а також 27 тисяч пляшок лікеро-горілчаних напоїв з ознаками фальсифікації.
Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає майже 1,5 млн. грн.
За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ознаками ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків) та 204 Кримінального кодексу  України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), проводяться заходи для встановлення завданих державі збитків, а також замовників і розповсюджувачів продукції.
 
На Дніпропетровщині завдяки слідчим Міндоходів відшкодовано понад 2 млн. грн. збитків
Протягом січня - лютого 2014 року слідчими ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області розслідувалось 253 кримінальних проваджень, з яких закінчено 52.
Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались слідчими впродовж 2 місяців 2014 року, до суду направлено 16, у т.ч. 13 кримінальних проваджень з обвинувачувальним актом та 3 кримінальних провадження для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими Міндоходів Дніпропетровщини з початку поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 2 млн. 162 тис. грн.
 
Ставка єдиного податку при здійсненні видів діяльності, не зазначених у реєстрі
Дохід, отриманий платниками єдиного податку І та ІІ груп від провадження видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, оподатковується за ставкою 15%.
При цьому такі платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, тобто на загальну систему оподаткування. Такий перехід необхідно здійснити з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися види діяльності, не зазначені у реєстрі платників єдиного податку.
Нагадуємо, платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Порядок нарахування та ставки єдиного податку визначено розділом XIV Податкового кодексу України.
 
Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами - «спрощенцями»
Фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку. Це відбувається незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.
Для зазначеної категорії платників єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються ними самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року № 455, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154.
 
Ви навчаєтесь на контракті? Тоді скористайтеся правом на отримання податкової знижки!
Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом отримати податкову знижку на навчання за наслідками звітного 2013 року до кінця поточного 2014 року, подавши до Державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси декларацію і копію підтвердних документів, а саме паспорт, ідентифікаційний номер, довідку з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки та довідку про вартість навчання у звітному році. Подаються документи для батьків студента - копія свідоцтва про народження дитини та для чоловіка чи дружини студента - свідоцтва про одруження. Також потрібно подати оригінал та копію договору з навчальним закладом, довідку про термін навчання в навчальному закладі та про загальну кількість навчальних місяців у звітному році, оригінал та копії платіжних документів, що підтверджують сплату за навчання у 2013 році.
 
Благодійники можуть скористатися податковою знижкою
Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, переданих ним у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми його загального річного оподатковуваного доходу. Такі неприбуткові організації повинні бути зареєстровані в Україні і внесені до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна.  Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.
 
Вчасно сплачуйте податкове зобов’язання
Нікопольська ОДПІ нагадує платникам про своєчасність сплати податкового зобов’язання.
Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу - 10% суми боргу - при затримці до 30 календарних днів, 20% - при затримці більше 30 календарних днів. Згідно зі ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених зазначеним Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
 
Платникам єдиного податку на замітку
Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України).
Платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
 
Не зволікайте – декларацію вчасно подайте!
Добігає до кінця деклараційна кампанія 2014 року й територіальні органи Міндоходів працюють у подовженому режимі робочого часу для прийняття кожного громадянина, який ще не встиг задекларувати свої доходи.
До 1 травня 2014 року декларацію про майновий стан та доходи в обов'язковому порядку необхідно надавати тим, хто отримував протягом минулого  року доходи від осіб, які не є податковими агентами (тобто осіб, які не утримували податок), іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами,  надання майна в оренду фізичним особам, отримання спадщини або подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за  місцем  їх виплати, а також дохід у вигляді заробітної плати чи суми винагород від декількох податкових агентів і при цьому  загальна сума доходу перевищила 120 розмірів мінімальної заробітної плати (137 тис. 640 грн.).
Для правильного заповнення декларації про майновий стан та доходи за 2013 рік, Ви можете особисто або через законного представника за дорученням звернутись до територіального органу Міндоходів за своєю податковою адресою (місцем проживання) з відповідною заявою та отримати відомості про свої доходи за 2013 рік із Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Шановні громадяни, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи! Проявіть себе справжніми патріотами своєї батьківщини та порядними громадянами. Не зволікайте! Часу залишилося зовсім мало!
 
Лісовий збір у 2014 році
З 1 січня 2014 р. розміри ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів збільшені вдвічі, а порядок обчислення та сплати збору в 2014 році залишився незмінним. Розрахунок лісового збору складається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2012 №1404, та подається до територіального органу Міндоходів за місцем розташування лісової ділянки.
Граничні терміни подання звітності збору за спеціальне використання лісових ресурсів в 2014 році:
за I квартал 2014 - 12 травня
за півріччя 2014 - 11 серпня
за три квартали 2014 - 10 листопада
за 2014 - 9 лютого 2015 року.
 
Державні суб`єкти господарювання повинні отримувати всі електронні ключі в одному акредитованому центрі
Норма щодо отримання послуг електронного цифрового підпису лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів Міндоходів стосується виключно державних суб`єктів господарювання.
Це визначено Порядком застосування електронного підпису органами державної влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 28.10.2004 року №1452.
Згідно з цим документом отримувати послуги електронного цифрового підпису тільки в одному акредитованому центрі повинні органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності.
Тобто, якщо такий платник податків бажає отримати додаткові ключі електронного цифрового підпису, він має звертатися до того акредитованого центру сертифікації, в якому отримав цю послугу вперше.
 
Митна вартість товарів та їх проценти
Відомості про митну вартість товарів використовують для нарахування митних платежів, застосування інших заходів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності України, ведення митної статистики, розрахунку податкового зобов’язання. Проценти, що нараховуються за фінансовими угодами, які укладені покупцем і стосуються купівлі імпортованих товарів, не будуть розглядатися як частина митної вартості, у випадку, якщо:
1) проценти, виділені з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари;
2) положення щодо фінансування, укладені у письмовій формі;
3) покупець може продемонструвати, що:
а) такі товари фактично продані за ціною, задекларованою як ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті;
б) процентна ставка не перевищує рівня ставок, які звичайно застосовуються в країні, де і коли таке фінансування було надане.
Декларант повинен надати документально підтверджені відомості щодо звичайного рівня ставок, за якими здійснюється фінансування в країні, де і коли таке фінансування було надане.
 
Обліковуємо вірно екологічний податок
Нікопольська ОДПІ нагадує, що податкові зобов’язання з екологічного податку з 1 січня 2014 року визначаються за 100% ставками, передбаченими статтями 243-246 Податкового кодексу України, за винятком зобов’язань у виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС, для яких ставки екологічного податку до 1 січня 2016 року залишилися на рівні 75% від встановлених законодавством. 
Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то він повинен повідомити про це відповідний орган доходів і зборів за місцем розташування джерел забруднення та написати заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі податкова декларація екологічного податку подається за загальними правилами.
 
Митний режим переробки товарів
Поміщення товарів у митний режим переробки на митній території України здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами. Водночас поміщення товарів у митний режим переробки за межами митної території  у визначених законом випадках здійснюється зі сплатою вивізного мита. 
Порядок здійснення операцій з переробки товарів, у тому числі не вивезення за межі митної території України (не ввезення на митну територію України) товарів, що переміщувалися через митний кордон України з метою переробки, та/або продуктів їх переробки після закінчення строку переробки, тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 480 Митного кодексу України). 
 
Відвантаження товару до реєстрації платником ПДВ 
Якщо у платника податку на додану вартість перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга - після такої реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов’язання.
Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку. 
Якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з набранням обсягу оподатковуваних операцій більше 300 тис. грн., але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.
 
Відповідальність за несвоєчасну сплату ПДФО
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: 
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня, на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
 
Оподаткування неповернутої фіндопомоги
Фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. 
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку особам (які не є платниками податку на прибуток, мають пільги з цього податку, нерезиденти) що повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, - 15% або 17 %.
 
Інформаційно – комунікаційний відділ
Категория: Город | Просмотров: 950 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar