Покров Среда 27.11.24, 02:44
Сайт
Главная » 2014 » Апрель » 7 » Нікопольська ОДПІ ГУ у Дніпропетровській області інформує
22:05
Нікопольська ОДПІ ГУ у Дніпропетровській області інформує

За січень - березень звітного року бізнес Нікопольщини поповнив казну на 116,6 млн.гривень

Про це повідомив начальник Нікопольської ОДПІ Геннадій Ткачук. За його словами за січень - березень 2014 року податківці Нікопольщини спрямували до бюджетів всіх рівнів 166,8 млн. гривень.

Зокрема, в січні - березні 2014 року до загального фонду держбюджету від платників Нікопольщини надійшло 39,7 млн. грн., що на 8,1 % більше аналогічного періоду минулого року. Найбільшу питому вагу у структурі податкових зборів, як і раніше, мають два податки – ПДВ – 17,5 млн. грн. та податок на прибуток – 10,9 млн. гривень.

Місцевий бюджет у січні – березні 2014 року отримав 127,1 млн. гривень. Основними джерелами наповнення місцевого бюджету є податок з доходів фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок.

Начальник Нікопольської об’єднаної державної податкової інспекції Геннадій Ткачук зазначив, що головним завданням Міністерства доходів і зборів України є забезпечення прогнозованого, ритмічного і стабільного наповнення державного та місцевого бюджетів. Робота Нікопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області націлена на розвиток та зміцнення партнерських відносин з представниками бізнесових структур міста та району. Конструктивна співпраця з платниками податків на засадах довіри та взаємодопомоги, покращення якості їх обслуговування, зниження адміністративного тиску, сприяють наповненню бюджетів та забезпеченню соціального захисту громадян.

 

У 2014 році бізнес Нікопольщини оформив 187 ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем та цигарками

Як зазначив перший заступник начальника Нікопольської ОДПІ Віктор Ковальчук, з початку року від плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами платниками перераховано до бюджету більше 770 тис. гривень. Так, на сьогодні з початку року в Нікопольському регіоні суб’єктам господарювання видано 187 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Віктор Ковальчук нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України реєстрація в контролюючих органах як платника податку суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів та/або імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб’єкту відповідної ліцензій.

Отже, органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на зазначені види діяльності, зобов’язані надати контролюючому органу за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців інформацію про видані, переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії в п’ятиденний строк з дня здійснення таких дій. Інші платники підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, проживання фізичних осіб – підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність.

 

Ігор Білоус: Платникам відшкодовано 3 млрд. грн. податку на додану вартість

Міністерство доходів і зборів відновило відшкодування податку на додану вартість. Платникам вже повернули 3 млрд. грн. бюджетної компенсації. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, у березні сума відшкодування склала 2,3 млрд. гривень, а зараз вже перевищує 3 млрд.

„Ми врегулювали ситуацію з відшкодуванням податку на додану вартість експортерам. У лютому цей процес було призупинено через масштабні махінації. Наші фахівці вже проаналізували подані на відшкодування заявки. У переліку претендентів на відшкодування немає жодної „податкової ями”, – наголосив Ігор Білоус.

Загалом, у березні до загального фонду державного бюджету було зібрано 17,4 млрд. грн., що трохи перевищує показник відповідного періоду минулого року. Таких результатів вдалося досягти за рахунок стабілізаційних кроків та заходів з детінізації економіки.

Керівник відомства також окреслив пріоритетні напрями у роботі Міндоходів на найближчий час. Так, фахівці Міністерства вже працюють над змінами підходів щодо адміністрування податків і зборів, яке має стати більш ефективним. Змінено й критерії формування плану відбору суб’єктів господарювання до перевірок. На думку Ігоря Білоуса, потрібно взагалі скасувати перевірки мікробізнесу, оскільки вони не є результативними.

Потребує реформування і податкове законодавство. Над розробкою окремих норм та положень вже працює новостворена робоча група.

„Моя позиція – реформування податкової системи має відбуватися не революційно, а еволюційно. Зміни здійснюватимуться поступово з урахуванням комфортних для бізнесу темпів та перехідних періодів. Більше того, ці зміни ми хочемо робити у постійному діалозі з бізнесом”, – підкреслив Ігор Білоус.

 

Міндоходів не перевірятиме засоби масової інформації у другому кварталі

На період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України всі графіки перевірок засобів масової інформації відмінено. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

«Враховуючи рекомендації Верховної Ради України щодо забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборний період 2014 року, ми прийняли рішення не включати ЗМІ до графіку перевірок у другому кварталі», – підкреслив Ігор Білоус.

Таким чином журналісти матимуть всі умови для об’єктивного та неупередженого висвітлення виборчої кампанії.

 

Шукати українські тіньові кошти будуть не лише в Україні, а й за кордоном

В Україні планується створення міжнародних груп, які забезпечуватимуть фінансові інтереси нашої держави. Про це йшлося під час зустрічі Першого заступника Міністра доходів і зборів України Ігоря Білоуса та заступника Міністра Володимира Хоменка з Генеральним директором Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF) Джованні Кеслером.

До складу груп увійдуть представники правоохоронних органів України та фахівці з ЄС, які розслідуватимуть кримінальні провадження, пов’язані з фінансовими шахрайствами та виведенням за межі України незаконно здобутих коштів.

За словами Ігоря Білоуса, така скоординована співпраця, оперативний та максимальний обмін інформацією одночасно із застосуванням успішного європейському досвіду сприятиме якнайшвидшому поверненню в  Україну викрадених фінансових ресурсів.

У свою чергу, заступник Міністра Володимир Хоменко, зазначив, що відомство вже має перелік конкретних фізичних осіб, відносно яких відкриті кримінальні провадження. Ці особи оголошені у міжнародний розшук. За його словами, основною метою діяльності у цьому напрямі має стати повернення державі коштів та притягнення до відповідальності винних у їх розкраданні.

Антикорупційні ініціативи Міндоходів підтримав Генеральний директор OLAF Джованні Кеслер. Запропоновані заходи, впевнений він, запобігатимуть нецільовому використанню коштів, що інвестуватимуться в економіку України та перешкоджатимуть їх залученню до будь-яких непрозорих схем.

Учасники зустрічі також обговорили заходи Міндоходів щодо боротьби з функціонуванням тіньового ринку підакцизних товарів, зокрема, впровадження в Україні електронної системи контролю виробництва та обігу підакцизних товарів, яка має прийти на зміну існуючим акцизним маркам.

Додатковим важелем контролю за фінансовою безпекою держави має стати створення служби фінансових розслідувань, яка не тільки боротиметься зі злочинами у податковій та митній сферах, а й, за словами керівників Міндоходів, контролюватиме надходження та видатки бюджету.

 

Ігор Білоус: Незважаючи на кризову ситуацію, в березні до загального фонду державного бюджету зібрано 17,4 млрд. гривень

За оперативними даними, Міндоходів у березні 2014 року зібрало до загального фонду державного бюджету 17,4 млрд. грн. – це на рівні 2013 року, незважаючи на кризову ситуацію в країні. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час 10-ї Щорічної Інвестиційної конференції.

За його словами, на 14 березня ризик виконання планових призначень був на рівні 9 млрд. грн., проте за рахунок проведених стабілізаційних заходів відставання скоротилось удвічі.

„Ми виконали першочергове завдання, поставлене Урядом – надходження до бюджету стабілізовано. Загальний фонд державного бюджету отримав 17,4 млрд. грн., що є на рівні минулорічних показників. І це – незважаючи на значно складніші економічні умови порівняно з минулим, 2013 роком – політичну нестабільність та військову інтервенцію в Криму. В майбутньому ми плануємо не зменшувати темпи, а досягти показників, затверджених законом про бюджет. Це наша стратегічна ціль на сьогодні”, – наголосив Ігор Білоус.

Як вже повідомлялося, Міндоходів оголосило тотальну боротьбу з розкраданням ПДВ, нелегальним обігом підакцизних товарів, кримінальними схемами та конвертаційними майданчиками, які використовувались для виведення коштів з бюджету. Виведені кошти з тіньового сектору економіки стали додатковим резервом надходжень до бюджету.

Крім того, за результатами декларування лютого, було визначено оперативний перелік ризикових платників. Саме з цими підприємствами працюватимуть фахівці Міністерства для уточнення розрахунків податкових зобов’язань з ПДВ та запобіганню ухиленню від оподаткування.

 

Володимир Хоменко: Боротьба з економічними правопорушеннями дозволить вивести з „тіні” мільярди гривень

Ефективна боротьба з економічними правопорушеннями разом із запровадженням відповідного механізму декларування видатків дозволить вивести із тіньового сектору мільярди гривень. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України 1 квітня 2014 року.

Для запобігання ухиленню від оподаткуванням Міністерством доходів і зборів України визначено нові підходи. Ліквідація економічної злочинності здійснюватиметься за рахунок не лише виявлення та розслідування таких правопорушень, а запровадження європейських механізмів знешкодження тіньового збагачення.

Також буде посилено контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів через запровадження механізму електронного лазерного маркування підакцизних товарів. Таке маркування надасть можливість контролювати товарообіг підакцизних товарів на всій території України, мінімізувати виготовлення контрафакту та сприятиме заощадженню мільярдів гривень на рік.

„В Україні обсяг видатків передбачений для виготовлення марок акцизного збору становить близько 1 млрд. грн. на рік. При застосуванні електронної марки витрати скоротяться наполовину”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Особливу увагу співробітники оперативних підрозділів приділятимуть і фактам незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість. Вже протягом останніх 20 днів березня співробітниками оперативних підрозділів Міністерства доходів і зборів України виявлено та проводиться відпрацювання 160 комерційних структур, якими сформовано податковий кредит підприємствам реального сектору економіки на загальну суму понад 13,5 млрд. гривень. Здійснюється досудове розслідування щодо 45 суб’єктів господарювання, за якими обліковується 4,6 млрд. грн. невідшкодованих сум податку на додану вартість.

Змінилася й оцінка оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства. Всю роботу спрямовано, в першу чергу, на відшкодування завданих збитків державі. Крім того, керівництво Міндоходів звернулося до Генеральної Прокуратури України з проханням закрити кримінальні провадження, які незаконно вносилися до єдиного реєстру для здійснення тиску на певні комерційні структури.

„Уже сьогодні прокуратурою закрито 393 таких кримінальних проваджень, у яких відсутній склад злочину. Проводяться службові перевірки за фактами незаконного внесення інформації до єдиного реєстру. Винні будуть притягнуті до дисциплінарної та кримінальної відповідальності”, – підкреслив Володимир Хоменко.

 

Про декларування доходів громадян

28 березня 2014 року в Інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція «Декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році». У прес-конференції взяв участь заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ігор Ломако.

За словами Ігора Ломако: "До кінця деклараційної кампанії залишився один місяць. По Дніпропетровській області з 60 тисяч громадян, які повинні задекларувати свої доходи, поки що це зробили лише 10 тисяч. Чомусь люди відкладають цю дуже важливу процедуру на самі крайні терміни. Тому, у квітні робота Центрів обслуговування платників подовжена до 20-00 години у будні дні та працюють по суботах. Ми просимо громадян не відкладати подачу декларацій на останні дні і нагадуємо, що зобов'язані подавати декларації всі, хто одержує спадок, подарунки, здає в оренду нерухоме або рухоме майно, одержує іноземні або інвестиційні доходи, благодійну допомогу тощо".

«Всього в області за підсумками 2013 року дохід вище 1 млн. грн. задекларували 30 чоловік. Сума задекларованих коштів - 293 млн. грн, за якими податкові зобов’язання складають близько 10 млн. грн.», - зазначив він.

 

З початку року єдиноплатники-юридичні особи поповнили бюджет Дніпропетровщини майже на 35 млн. грн.

В Дніпропетровській області зареєстровано майже 11 тисяч юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

У січні - лютому 2014 року юридичні особи – платники єдиного податку поповнили доходи місцевих громад Дніпропетровського регіону на 34,8 млн. грн., що перевищує надходження минулого року на 13,4 млн. грн., або на 63%.

«Надходження двох місяців поточного року від дніпропетровських «єдинщиків» – значні для місцевого бюджету, що є запорукою стабільності у соціально-економічній сфері регіону. Передусім, мова йде про своєчасні виплати заробітних плат працівникам бюджетної сфери, соцвиплат малозахищеним верствам населення та реалізація соціальних програм у кожному місті та районі області. До того ж, створення сприятливих економічних умов для діяльності бізнесу й у подальшому стимулюватимуть розвиток малого та середнього підприємництва», – зазначила заступник начальник ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Лілія Куришко.

 

Особливості пільгового режиму оподаткування сільськогосподарських підприємств та порушення, виявлені в ході проведення перевірок

31 березня 2014 року в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція «Особливості пільгового режиму оподаткування сільськогосподарських підприємств та порушення, виявлені в ході проведення перевірок».

У прес-конференції взяв участь начальник відділу контролю ризикових фінансових операцій і операцій, пов'язаних з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом управління податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів в Дніпропетровській області Євген Новицький.

Євген Новицький повідомив, що у Дніпропетровській області зареєстровано 1290 сільгосппідприємств, які знаходяться на спеціальному режимі оподаткування. За словами Євгена Новицького: «Обсяг реалізації сільгосппродукції в 2013 році склав 13,4 млрд грн. Сума пільги за 2013 рік склала 2,2 млрд грн. Спеціальний режим оподаткування може обрати сільськогосподарське підприємство (резидент), яке здійснює підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства. При цьому застосування спеціального режиму оподаткування це право, а не обов'язок платника. Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75% вартості товарів/послуг, реалізованих протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів. Основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є виробництво у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях. Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету, а повністю залишається у розпорядженні с/г виробника».

Євген Новицький зазначив, що податкова політика спрямована на підтримку чесного сільгоспвиробника і недопущення формування податкового кредиту з подптку на додану вартість по товару, якого або не існує, або від продажу якого не сплачено податки до бюджету. «Аналізом діяльності деяких сільськогосподарських підприємств виявлені випадки декларування нібито вирощеного врожаю, при цьому у підприємств відсутня земля, сільгосптехніка і працівники, мінімально необхідні для оброблення землі та збирання вирощеного врожаю.

У зв'язку з цим, Головним управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області контрольно-перевірочні заходи проводяться лише тих сільгосппідприємств, в яких встановлено невідповідність обсягів реалізації продукції власного виробництва з наявними виробничими ресурсами. По перевірках сільськогосподарських підприємств, на яких відсутні податкові ризики не проводяться», - зазначив він.

 

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області закликає не зволікати

Добігає до кінця деклараційна кампанія 2014 року, й територіальні органи Міндоходів працюють у подовженому режимі робочого часу для прийняття кожного громадянина, який ще не встиг задекларувати свої доходи.

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області дякує всім, тим хто уже задекларував доходи і закликає решту - вчасно завітати до територіального органу Міндоходів і заповнити декларацію або ж надіслати її електронною поштою.

Лише 30 з заможних громадян, які отримали торік понад мільйонні доходи, задекларували їх і чесно сплатили податок. Вони продемонстрували громаді, що добровільне декларування доходів і сплата податку на доходи фізичних осіб – це норма для розумної доброчесної людини, людини, якій немає чого приховувати. Решта поки що приховує свій успіх.

Таким радимо: завітайте до 1 травня 2014 року до територіального органу Міндоходів і подайте декларацію.

Не зволікайте! Часу залишилося зовсім мало!

 

Більше 95 відсотків митних декларацій на Дніпропетровщині подається в електронному вигляді

У Дніпропетровській області, з 11 тисяч 271 митної декларації, поданої до Дніпропетровської митниці Міндоходів у березні 2014 року 10 тисяч 768, або 95,5% надано в електронному вигляді.

У лютому поточного року загальна кількість електронних митних декларацій становила 93,5 відсотки, в електронному вигляді було подано 11 тисяч 258 митних декларацій з загальної кількості 12 тисяч 049.

В області спостерігається постійне зростання кількості митних декларацій які направляються до митних органів в електронному вигляді. Так за 12 місяців 2013 року 77 відсотків митних декларацій подавалося у електронному вигляді, а за 2012 рік кількість електронних митних декларацій становила всього 18 відсотків.

 

Подавайте декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді

Нагадуємо, що платники податку на доходи фізичних осіб мають змогу подати  податкову декларацію  про майновий стан і доходи до контролюючих органів в електронній формі у режимі реального часу, тобто он-лайн, через офіційний веб-портал Міністерства доходів і зборів України. Для цього платнику необхідно:

- Отримати електронний цифровий підпис. ЕЦП безкоштовно  видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів;

- Завантажити із сайту АЦСК інсталяційний пакет програмного забезпечення «Програмний комплекс користувача ЦСК». Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе Інструкція користувача;

- Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа  та розпочати роботу.

Слід додати, що на сьогодні на допомогу платнику на офіційному веб-порталі функціонує сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнити річну податкову декларацію та зберегти результат у файлі як для друкування, так і надсилання до органів Міндоходів через Інтернет. Скористатися сервісом можна за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/incomedecl.

Нагадуємо, платники податку на доходи фізичних осіб, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, подають її до 1 травня 2014 року. При цьому суму податкового зобов’язання, зазначену у такій декларації, фізична особа повинна самостійно сплатити до 1 серпня 2014 року.

 

Майже 100% платників ПДВ Дніпропетровщини звітують через Інтернет

Протягом лютого 2014 року в цілому по Дніпропетровській області 18 тисяч 250 платників податків подали декларацію з податку на додану вартість, з яких засобами електронного зв’язку через мережу Інтернет скористувалися 17 тисяч 825 або 98% платників.

Крім того, по сумах нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування прозвітувало 15 тисяч 609 платників єдиного соціального внеску із кількістю застрахованих осіб більше п’яти. Майже 92% таких платників прозвітували е-mail зв’язком.

Також зазначаємо, що для створення комфортних умов платникам податків у Дніпропетровській області працює 5 пунктів АЦСК ІДД, які надають послуги щодо оформлення безоплатних електронних ключів. Знаходяться ці пункти у Лівобережній ОДПІ м. Дніпропетровська та ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, а також у містах: Нікополі, Кривому Розі та Павлограді.

 

Щодо припинення корупції

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ Міндоходів у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу Міністерства доходів і зборів України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці. Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:

- труднощі в спілкуванні;

- некоректне ставлення;

- перевищення повноважень;

- неякісне обслуговування

та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

 

Змінено порядок оподаткування пасивних доходів

Верховною Радою України прийнято Закон України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, яким змінено порядок оподаткування пасивних доходів – дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів.

Відповідно до Закону, до загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді дивідендів, виграшів, призів та процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

„Оподаткування пасивних доходів, отриманих фізичними особами протягом звітного місяця, здійснюватиме податковий агент за ставкою 15 відсотків. У свою чергу отримувач таких доходів повинен буде здійснити річний перерахунок”, – пояснив  начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Сергій Наумов.

Оподатковуватимуться пасивні доходи за ставками 15%, 20% та 25% в залежності від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначаються громадянами в податковій декларації.

Так, якщо отриманий дохід не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році – це 248 472 грн.), ставка податку складатиме 15%.

Якщо сума доходу сягає від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248 472 грн. до 482 328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься вже 20%.

У разі отримання пасивного доходу понад 396 прожиткових мінімумів ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25%.

Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.

Прийнятим Законом також запроваджується оподаткування пенсій або щомісячного грошового утримання, які виплачуються з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо вони перевищують 10 тис. гривень. До суми перевищення застосовуватимуться ставки 15% або 17%.

Зазначені норми Закони набирають чинності з 1 липня 2014 року. При цьому порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т.ч. платників єдиного податку, цим Законом не змінюється.

 

Завчасно повідомте орган доходів і зборів про відсутність скидів забруднюючих речовин

Платник екологічного податку, який не планує з початку звітного року здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів, повинен повідомити про це відповідний орган доходів і зборів за місцем розташування джерел забруднення. Крім цього, такий платник складає заяву у довільній формі про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення та складання заяви про відсутність у нього об’єкта обчислення екологічного податку є 12 травня 2014 року.

Нагадуємо, порядок подання податкової звітності та сплати екологічного податку регламентовано розділом VIII Податкового кодексу України.

 

Громадянин, який одночасно з пенсією отримує заробітну плату, має право на ПСП

Громадянин, який одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України. При цьому заробітна плата платника податку, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн.

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку на доходи фізичних осіб подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Водночас, згідно з пп.169.2.3 п.169.2 ст.169 ПКУ податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Платники податку, які мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, та розміри податкових соціальних пільг визначені у ст.169 ПКУ.

 

Міндоходів скасовує критерії оцінки ефективності проведених перевірок

Міністерство доходів і зборів України скасовує критерії ефективності проведених планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання. Такі критерії були запроваджені у липні минулого року відповідним відомчим наказом Міністерства.

Згідно з минулорічним документом, під час перевірок юридичних осіб із валовими доходами понад 100 млн. грн. сума донарахувань основного платежу повинна була складати не менше 1 млн. грн.

Якщо обсяг валових доходів коливався у межах від 30 млн. грн. до 100 млн. грн., донарахування вже складали не менше 500 тис. грн. При валових доходах до 30 млн. грн. сума донарахованих податків мала б бути від 250 тис. гривень.

З відміною критеріїв основну увагу працівників буде зосереджено на якості організації, складання та оформлення матеріалів перевірок.

 

Платникам за користування надрами

З 01.04.2014 ставка плати за користування надрами на газовий конденсат підвищена з 39% до 42%.

Коло платників збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ розширено. Види погашених запасів корисних копалин більше не потрібно визначати платником на підставі висновків державної експертизи.

 

Антикризові зміни в перерахунку

З 01.06.2014 при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу для бази оподаткування доходів у формі процентів, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку необхідно застосовувати наступні ставки:

  • якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми  (в 2014 році це 248 472,00 грн.)— 15 відсотків;

  • якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів (в 2014 році це 482 328,00 грн.), до суми такого перевищення — 20 відсотків;

  • якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення — 25 відсотків.

 

Заповнення товарно-транспортної накладної

До внутрішніх перевезень вантажів відносяться перевезення вантажів між пунктами відправлення та призначення, розташованими в Україні, та комплекс допоміжних операцій, пов'язаних з цими перевезеннями, а також технологічні перевезення вантажів, що здійснюються в межах одного виробничого об'єкта без виїзду на автомобільні дороги загального користування. До комплексу допоміжних операцій, пов'язаних із внутрішніми перевезеннями вантажів автомобільним транспортом, належать: завантаження та розвантаження автомобільних транспортних засобів; перевантаження вантажів на інший вид транспорту чи транспортний засіб; сортування, пакування, обмірювання та маркування вантажу; накопичення, формування або дроблення партій вантажу; зберігання вантажу; транспортно-експедиційні послуги.

Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів для водія є посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. Вимоги стосовно заповнення товарно-транспортних накладних лише друкованим або іншим способом Правилами не встановлюються. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом).

Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишаться у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у раз потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику. Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри, засвідчення Перевізником товарно-транспортної накладної Правилами не встановлюються.

У тих випадках, коли в товарно-транспортній накладній немає можливості перерахувати всі найменування вантажу, підготовленого для перевезення, до такої накладної Замовник додає документ довільної форми з обов'язковим зазначенням відомостей про вантаж (графи 1 - 10 товарно-транспортної накладної).

У цих випадках в товарно-транспортній накладній зазначається, що до неї додається як товарний розділ документ, без якого товарно-транспортна накладна вважається недійсною і не може використовуватись для розрахунків з Замовником.

(Лист Міністерства інфраструктури України від 11.03.2014 №2455/25/10-14).

 

Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів

З 18.03.2014 набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України від 04.02.2014 №115 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку», яким затверджено форми заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку тощо.

 

Операції з постачання документів про освіту

Документ про освіту (кваліфікацію) є підтвердженням здобуття вищої освіти, а його видача є складовою послуг з освітньої діяльності. Відповідно до підпункту "ґ" підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами I - IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти.

Оплата студентами вартості документів про освіту є частиною оплати вартості освітніх послуг та не включається навчальним закладом до бази оподаткування податком на додану вартість, оскільки операції з надання таких послуг звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, які звільнені від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

(Лист Міністерства доходів і зборів України від 17.12.2013 №17676/6/99-99-19-04-02-15).

 

Подайте до 12 травня заяву

Платник екологічного податку, який не планує з початку звітного року здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів, повинен повідомити про це відповідний орган доходів і зборів за місцем розташування джерел забруднення. Платник складає заяву у довільній формі. Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення та складання заяви про відсутність у нього об’єкта обчислення екологічного податку є 12 травня 2014 року.

 

Податкова соціальна пільга для працівників-пенсіонерів

Громадянин, який одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. При цьому, заробітна плата платника податку, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 1710 грн.

 

Зміни в ознаках доходів

Основні зміни в Довіднику ознак доходів:

Ознаку доходів "107" викладено в такому формулюванні:

"Сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності, та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності";

  1. ознака доходів "108" у значенні:

"Доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики)";

  1. ознака доходів "118" викладена наступним чином:

"Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 розділу IV Кодексу";

  1. в ознаку доходів "128" внесено уточнення: сюди відноситься і сума допомоги по вагітності та пологах;

  2. до ознаки доходів "144" також входить вартість торф’яних брикетів;

  3. в ознаці доходів "148" зазначено, що до неї не відносяться доходи від продажу продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД;

  4. в ознаці доходів "167" внесено доповнення:

  5. "Сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються за рішенням професійної спілки, її об'єднання та/або організації професійної спілки, прийнятим в установленому порядку, на користь члена такої професійної спілки";

  6. в ознаку доходів "150" входить тепер не тільки сума стипендії, але й сума її індексації;

  7. з'явилися нові ознаки доходів:

"179" - Доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД;

"180" - Дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України ;

"181" - Доходи від операцій з конвертації цінних паперів у разі, якщо їх обмін здійснюється за звичайними цінами або за вартістю чистих активів у розрахунку на один цінний папір, які не призводять до відчуження інвестицій та проводяться з цінними паперами ІСІ, що перебувають в управлінні однієї компанії з управління активами;

"182" - Доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено нормами розділу IV Кодексу;

"183" - Інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями Національного банку України та казначейськими зобов'язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти.

Нова форма розрахунку 1 ДФ перший раз буде подаватися за I квартал 2014 року.

 

Кредит - не дохід

Фінансовий кредит - кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.

Згідно із пунктом 177.1 статті 177 Податкового кодексу України оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Отримання фізичною особою – підприємцем кредиту відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

Якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

 

Декларуємо дохід від двох роботодавців

Нікопольська ОДПІ нагадує, що у разі отримання громадянином протягом року оподатковуваних доходів від двох або більше податкових агентів у загальній сумі, яка перевищує сто двадцять розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (137640 гривень у 2013 році), в нього виникає обов’язок подавати річну Декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року.

Декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік необхідно подати до 1 травня 2014 року до територіального органу Міндоходів за місцем реєстрації.

 

За якою адресою необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особі, якщо на момент подання декларації фізична особа  знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Відповідно положень Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.


Інформаційно – комунікаційний відділ

Категория: Город | Просмотров: 955 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar