Покров Среда 27.11.24, 02:47
Сайт
Главная » 2014 » Апрель » 15 » Нікопольська ОДПІ ГУ у Дніпропетровській області інформує
22:05
Нікопольська ОДПІ ГУ у Дніпропетровській області інформує

При визначенні податкових зобов’язань необхідно застосовувати офіційний курс гривні, встановлений НБУ

При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі, митних платежів) протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений Національним банком України, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. Тобто, якщо протягом дня Нацбанком змінено курс валют, при визначенні податкових зобов’язань новий курс починає застосовуватись з 00 год. 00 хв. наступного календарного дня.

Таке розпорядження було надано Першим заступником Міністра доходів і зборів України Ігорем Білоусом у зв’язку з виданням постанови Правління Національного банку України „Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів” від 31 березня 2014 року №180.

 

Ігор Білоус: У минулому році тіньовий обіг коштів в Україні сягнув 280 млрд. гривень – це більше, ніж податкові надходження в бюджет за рік

За уточненими оцінками Міндоходів, у 2013 році тіньовий обіг коштів в Україні становив 280 млрд. грн. Про це Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус сказав під час засідання Громадської ради при Міндоходів 8 квітня 2014 року.

За його словами, близько 30 відс. від суми обігу тіньових капіталів складають кошти, виведені з державних підприємств.

„З бюджету вимивалося більше, ніж надходило в нього. „Податкові ями” є нашим основним податковим резервом. Зупинивши системне розкрадання ПДВ, ми зможемо запобігти катастрофічному відтоку готівки з економіки країни. У той же час, ми не плануємо підвищувати податкове навантаження на бізнес, який сумлінно платить податки”, – підкреслив Ігор Білоус. За його словами, активність так званих „конвертаційних майданчиків” поступово згортається

Ще один вагомий резерв для наповнення бюджету – боротьба з нелегальним обігом підакцизних  товарів. На думку керівника відомства, з цієї сфери до бюджету можна залучити близько 100 млрд. грн. тіньових коштів. Робити це у відомстві планують за допомогою впровадження електронних акцизних марок.

На думку Першого заступника Міністра, боротьба з ухиленням від сплати податків не може бути цілком ефективною без системних змін. У Міністерстві вже створили робочу групу, яка працює над реформуванням як податкового законодавства, так і адміністрування податків.

Фахівці групи працюють за чотирма напрямами: координація роботи з бізнесом, спрощення процедур адміністрування податків, розробка електронних сервісів та систем їх захисту та виведення з тіні ринку підакцизних товарів.

 

Ігор Білоус обговорив плани реформування податкової системи з послами США, Канади та країн Євросоюзу

7 квітня 2014 року Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус зустрівся з надзвичайними та повноважними послами США, Канади, Європейського Союзу, Великої Британії, Франції, Німеччини та Швеції. Учасники зустрічі обговорили плани діяльності Міністерства, зокрема, у рамках детінізації економіки, а також подальші напрями реформування податкової системи.

Коментуючи плани щодо виведення з тіні багатомільярдного обігу коштів та боротьби з чорним ринком підакцизних товарів, Ігор Білоус сказав: «У 2013 році, за нашими оцінками, тіньовий обіг становив 280 млрд. гривень. Це не просто недоотримані бюджетом кошти, це – загроза національній безпеці України».

Лідери дипломатичної спільноти позитивно оцінили перші кроки і плани Міністерства та запропонували свою допомогу у вирішенні низки питань – від залучення експертів до підтримки у впровадженні систем електронного урядування.

 

Ігор Білоус: Ми ініціюємо звільнення кримчан від оподаткування на період окупації

Міністерство доходів і зборів України ініціює внесення змін до Податкового кодексу України, які звільнять мешканців Криму від оподаткування. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

«З нашої точки зору, Крим – це територія України, і його мешканці – наші громадяни. Сьогодні у кримчан немає жодної можливості сплачувати податки. Тому повне звільнення їх від оподаткування на період окупації – це єдиний шлях повернути їх у правове поле України», – зазначив Ігор Білоус.

Відповідні зміни будуть внесені за рахунок ухвалення Закону про особливості оподаткування на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, над розробкою якого сьогодні працюють фахівці Міністерства.

Нагадаємо, що наприкінці березня Міндоходів запровадило новий механізм, який дозволив місцевим суб’єктам господарювання в АР Крим та м. Севастополі сплачувати податки відповідно до законодавства України, перереєструвавши свій бізнес на територію будь-якої області України чи міста Києва.

 

Митники визначилися з тим, якою бути системі управління ризиками

Департамент митної справи Міністерства доходів і зборів України визначив основні перспективи розвитку системи управління ризиками при митному оформленні товарів.

Так, побудова ефективної системи управління ризиками передбачає впровадження цілого комплексу заходів, які включають обов’язкове попереднє інформування перевізниками, розширення застосування електронного декларування, побудову інституту уповноваженого економічного оператора, перенесення акцентів здійснення контролю фіскальних ризиків, в тому числі митної вартості, на етап після завершення митного оформлення, запровадження прогресивних ІТ-рішень у сфері митного контролю, в тому числі автоматизованого випуску товарів.

«Максимальна автоматизація прийняття управлінських рішень щодо форм та обсягів митного контролю та мінімізація впливу «людського фактору» – є першочерговими питаннями на порядку денному вдосконалення системи управління ризиками, - сказав Віталій Науменко, заступник Міністра доходів і зборів України, говорячи про основні завдання цієї системи, - управління ризиками є тим інструментом, який дозволяє підтримувати баланс між спрощенням митних формальностей та забезпечення належного рівня контролю».

Слід зазначити, що кращий світовий досвід, закріплений міжнародними нормами і стандартами, свідчить про те, що сучасний митний контроль має базуватись на застосуванні ефективної системи управління ризиками.

 

На Дніпропетровщині більше половини ПДВ відшкодовується «автоматом»

З початку поточного року підприємствам Дніпропетровської області відшкодовано майже 86 мільйонів гривень податку на додану вартість, з них більше 45 мільйонів 600 тисяч гривень - в автоматичному режимі, або 53,1%. В першому кварталі минулого року суб’єктам господарювання «автоматом» повернуто тільки 19,8% відшкодованих сум, а в 2012 році -17,7%.

Крім того, зберігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості «автоматичних відшкодуванців». Зараз їх у Дніпропетровському регіоні нараховується 22, проти 14 минулого року та 10 в позаминулому.

Зручність та оперативність цього механізму сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємств та збільшенню кількості платників Дніпропетровської області, які претендують на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі.

Про це повідомила заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Лілія Куришко.

 

Міндоходів переводить працівників з Криму на материкову Україну

Для належної координації роботи органів доходів і зборів в АР Крим та м. Севастополі Міністерство створило робочу групу, до складу якої увійшли працівники цих регіональних органів. Понад 40 фахівців, які вирішили продовжити працювати в Міндоходів, вже переїхали до Києва та працюють дистанційно.

Крім того, виявили бажання працювати в митних органах інших регіонів України ще 23 працівника Кримської та Севастопольської митниць. Це особи керівного та інспекторського складу. З них 18 вже переведено для подальшої служби на українських митницях материкової України, інші будуть працевлаштовані після закінчення щорічної відпустки, в якій вони наразі перебувають.

Нагадуємо, що всі працівники ГУ Міндоходів в АР Крим, які бажають продовжити державну службу, можуть подати заяви про вступ до робочої групи з координації роботи органів ГУ Міндоходів АР Крим та м. Севастополя.

Працівники, які мають намір звільнитися за власним бажанням, повинні подати відповідні заяви до територіального органу ГУ Міндоходів м. Києва, на адресу якого буде здійснено перереєстрацію кримських органів доходів і зборів.

 

Отримані минулорічні доходи вже задекларували понад 213 тис. громадян

За три місяці цьогорічної деклараційної кампанії 213,2 тис. громадян вже подали свої декларації про майновий стан та доходи. Вони задекларували майже 12 млрд. грн. отриманого у минулому році доходу. З цих коштів до бюджету буде сплачено 267,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 30 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Найбільша сума задекларованого доходу 4,3 млрд. грн. була отримана громадянами від заробітної плати. Доходи від успадкованого або отриманого у подарунок майна склали 3,1 млрд. грн., від здавання у найм нерухомості – 262,5 млн. грн. На продажі нерухомого або рухомого майна громадяни заробили 1 млрд. грн., на операціях з інвестиційними активами – 262,7 млн. грн.

Дохід у розмірі понад 1 млн. грн. задекларували 664 громадянина на загальну суму 3,5 млрд. гривень.

Правом на отримання податкової знижки скористалися 59,6 тис. осіб. Їм буде повернуто 78,4 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість таких осіб зросла на 13 відс.

Нагадаємо, що деклараційна кампанія триває до 1 травня. Просимо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

В Дніпропетровській області 98% платників ПДВ звітують за допомогою Інтернету

За посередництвом електронної пошти в Дніпропетровській області за підсумками березня 2014 року прозвітували понад 18 тисяч платників ПДВ, або 98% від загальної кількості звітуючих з цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість платників ПДВ, які надають звітність засобами e-mail, збільшилась на 5,4%.

Також у березні поточного року у Дніпропетровському регіоні по сумах нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування прозвітувало понад 15,5 тисяч платників, у яких кількість застрахованих осіб більше п’яти. З них засобами телекомунікаційного зв’язку прозвітувало більше 14,5 тисяч платників, або 93%.

Для покращення умов подання звітності в електронному вигляді в області працюють 5 представництв акредитованих Центрів сертифікації ключів – у Лівобережній ОДПІ м.Дніпропетровська, в ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, у м.Нікополі, м.Кривому Розі та м.Павлограді.

Протягом першого кварталу цього року фахівцями Міндоходів Дніпропетровщини видані безкоштовні посилені сертифікати відкритих ключів понад 12,5  платникам податків, тоді як за весь 2013 рік власниками безоплатних електронних ключів стали трохи більше 31 тисячі платників.

 

З підроблених поштових адрес Міндоходів розсилається шкідливе програмне забезпечення

Наприкінці березня зафіксовано нову хвилю розсилки з підроблених поштових адрес Міндоходів електронних листів зі шкідливим програмним забезпеченням. Файли, які надсилаються у додатку, мають формати «.doc», «.rar», «.zip» тощо та містять експлойти для програмного забезпечення Microsoft Office. Після їх відкриття (у разі не оновленості вищезазначеного програмного забезпечення) відбувається ураження засобів обчислювальної техніки шкідливим програмним забезпеченням.

Цей вірус дозволяє отримувати несанкціонований віддалений доступ до комп’ютерної техніки, слідкувати за нею та використовувати для здійснення мережевих атак. Усі уражені засоби обчислювальної техніки можуть належать до бот-мережі.

Вперше розсилку спамів з вірусами було здійснено наприкінці січня цього року. Фахівцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України CERT-UA спільно з представниками іноземних профільних організації та міжнародної спільноти інформаційної безпеки було блоковано  доменні імена та NS-сервери, що забезпечували функціонування цієї бот-мережі.

Проте, як свідчить аналіз нових електронних листів, що розсилаються з 27 березня, доменні імена та NS-сервера, які використовувалися бот-мережею, були змінені.

У разі отримання подібних листів користувачам необхідно здійснити блокування  доступу до доменних імен, які наразі використовуються для функціонування бот-мережі: nof.su, ohi.su, ohy.su, tknsk.su.

Крім того, отримувачі листів повинні терміново повідомити про це  Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України за адресою cert@cert.gov.ua та надіслати зразки шкідливого програмного забезпечення.

Для цього їх необхідно окремо зберігати в архіві з паролем. Вибір паролю залишається на розсуд відправника, оскільки відомі паролі, такі як «infected», «virus» та інші можуть розпізнаватися поштовими системами, в результаті чого потенційно шкідливий файл, що міститься в архіві, буде видалено.

Підкреслюємо, що об’єктами масового ураження є не лише комп’ютери державних органів чи установ, а й громадян України. Просимо усіх бути уважними та не відкривати подібних листів.

 

Від дніпропетровського бізнесу надійшло майже 12 млн. грн. плати за ліцензії підакцизних товарів

На протязі трьох місяців поточного року дніпропетровські суб’єкти господарювання сплатили до бюджету Дніпропетровського області майже 12 млн. грн. за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

В цілому, станом на перше квітня поточного року на Дніпропетровщині діє 10050 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 4875 ліцензії на алкогольні напої та 5175 - на тютюнові вироби.

З початку цього року підприємцям – юридичним та фізичним особам видано 2396 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами, з них: 1202 ліцензії на алкогольні напої та 1194 - на тютюнові вироби.

Водночас, 263 ліцензії анульовано суб’єктами господарювання, а дію 224 ліцензій призупинено через несплату чергового платежу.

 

На Дніпропетровщині більше двох третин судових справ вирішено на користь держави

Юристи ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області довели у судах обґрунтованість вимог податкового законодавства по 351 справі з 497 розглянутих, або по 70,6%.

Сума коштів, які вдалося захистити для казни правовикам Міндоходів Дніпропетровського регіону складає майже 200 млн. грн., в тому числі за позовами органів Міндоходів суб’єкти господарювання мають сплатити 45,3 млн. грн., а за позовами платників податків позицію юристів Міндоходів підтримано судами в грошовому виразі на 154,4 млн. грн.

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує громадянам, що вчасна та повна сплата податків і зборів — конституційний обов’язок кожного, тож підприємцям варто грунтовно вивчати законодавство і вміти застосовувати його положення на практиці. Фахівці Головного управління Міндоходів області радять звертатися за роз’ясненнями на офіційний сайт відомства, який працює за адресою http://dp.minrd.gov.ua. На сайті зокрема, розміщено діюче податкове і митне законодавство, нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

В Міндоходів працює антикорупційна комісія

Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», що діє в Міністерстві доходів і зборів України, виявляє правопорушення чинного законодавства як з боку службових осіб Міністерства, так і суб’єктів господарювання. Про всі випадки правопорушень інформуються відповідні правоохоронні і контролюючі органи.

Інформацію щодо протиправних дій посадових осіб Міндоходів, порушення чинного законодавства суб’єктами господарювання можна надавати антикорупційній Комісії за адресою: 04655, Київ–53, Львівська площа, 8, або за телефонами (044) 247-35-37, 590-27-34.

Нагадаємо, Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в Міндоходів діє з 27 лютого 2014 року  та створена за ініціативи Громадської ради Міндоходів і при безпосередній участі активістів Євромайдану.

 

Майже 267 млн. грн. заробили на благодійності дві громадські організації Києва

Працівниками Міндоходів Київщини викрито факт нецільового використання благодійних коштів двома київськими громадськими організаціями.

Під час аналізу діяльності цих організацій були встановлені факти отримання коштів від низки підприємств для нібито вирішення завдань у сфері підтримки підприємництва та молодіжного олімпійського руху в Україні.

Кошти отримувались у вигляді благодійних внесків, які в подальшому перераховувались не за призначенням, а в якості „оплати за іменні цінні папери” на рахунки групи підприємств – біржевих маклерів.

Загальна сума коштів, які були легалізовані, але не мають статусу „благодійних” склала 266,9 млн. грн. Слідство у справі триває.

«Наслідки від зловживання в благодійності є дуже суттєвими. З одного боку, порушення законодавства одиницями дискредитує діяльність тисяч порядних благодійних фондів та організацій, а з іншого - вони руйнують довіру суспільства до базової людської цінності - творити добро та допомагати ближньому. Тому спільним завданням уряду та благодійного сектору має стати не лише боротьба з шахраями, але й популяризація позитивних прикладів благодійництва», - прокоментувала Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

Загалом з початку року за матеріалами підрозділів боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, податковою міліцією та іншими правоохоронними органами обліковано 166 кримінальних правопорушень. Державі відшкодовано 16,7 млн. грн. завданих збитків, а також вилучено рухомого майна та накладено арешт на майно на загальну суму 29 млн. грн.

 

Міндоходів ініціює спрощення процедури обчислення та сплати єдиного внеску

Міністерство доходів і зборів України ініціює уніфікацію звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по фізичних особах-підприємцях.

Це пропонується здійснити шляхом об`єднання в одну таблиць 1, 2, 3 Додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відомством розроблено проект макету об`єднаної звітності „Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску”, який розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів.

На думку фахівців Міністерства, об`єднання трьох таблиць в одну посприяє спрощенню умов ведення бізнесу та підвищить ефективність реалізації податкової реформи.

Ознайомитись з макетом можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Міндоходів у розділі „Діяльність” (Діяльність>Взаємодія з громадськістю>Консультації з громадськістю >Громадське обговорення).

Також на головній сторінці порталу можна висловити свою думку стосовно спрощення звітності, взявши участь в опитуванні у розділі „Опитування”.

 

Шановні підприємці, які обрали з 01 січня 2014 року загальну систему оподаткування!

Нікопольської ОДПІ нагадує, що згідно з пп. 177.5.2 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу фізичним особам - підприємцям, які зареєстровані протягом І кварталу 2014 року або перейшли з 1 січня 2014 року із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за І квартал 2014 року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу – граничний термін подачі 12.05.2014 року.

 

Відшкодування - шляхом оформлення облігацій

внутрішньої державної позики

Платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.

Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до виплати платнику податку сум бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.

Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики, а також нарахування процентів на них затверджується Кабінетом Міністрів України, при цьому має бути забезпечено рівність умов для всіх платників податку щодо визначення способу відшкодування податку на додану вартість, добровільність здійснення такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку.

Кабінет Міністрів України планує проводити погашення зазначених облігацій кожні півроку згідно з сумою, визначеною у купоні до облігації, з одночасним нарахуванням та виплатою відсотків за такою сумою у розмірі до 9% річних.

Зміни, внесені до Держбюджету - 2014 Законом України від 27.03.14 №1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», набрали чинності 03.04.2014р.

 

Платником податку на доходи фізичних осіб при наданні нерухомості в оренду є орендодавець

Дохід від надання майна в лізінг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. У разі, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. При цьому, сума отриманого доходу, сума сплаченого  протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації  про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація).

У разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця. При цьому, нотаріус несе відповідальність, передбачену законом, за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації.

Таким чином, у разі якщо фізична особа – орендодавець у 2013 році здавала квартиру в оренду фізичній особі – орендарю, яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець мав сплачувати щокварталу протягом 2013 року. При цьому податкову декларацію такий платник повинен подати до 01.05.2014 року.

Дохід від надання в оренду нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15 (17)%.

Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.

 

Виплата вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника: чи застосовується ПСП

Фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, в тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу. Водночас, повинна зберігатись умова, що розмір місячного оподатковуваного доходу працівника, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, не перевищує встановленого граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1218 грн. х 1,4).

Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Нагадаємо, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абзац перший пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ).

Перелік податкових соціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб визначено п.169.1 ст.169 ПКУ.

 

Подайте вчасно розрахунок збору за користування радіочастотним ресурсом України

Останній день подання податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2014 року припадає на 22 квітня, останнім днем сплати збору за користування радіочастотним ресурсом є 30 квітня.

Нагадуємо, що з 1 квітня 2014 року розміри ставок збору за користування радіочастотним ресурсом України збільшено.

 

Пільгове перевезення пасажирів єдинщиками

Фізична особа - підприємець, яка здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, надає такі послуги безпосередньо населенню та за умови дотримання критеріїв, визначених пп.2 п.291.4 Податкового Кодексу України (не використовує працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.), має право обрати другу групу платників єдиного податку незалежно від того, що пільгові перевезення пасажирів покриваються за рахунок сум дотації з бюджету.

Органи виконавчої влади й органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону (ст.29 Закону України від 05.04.2001 №2344-III. «Про автомобільний транспорт»).

 

Власникам нежитлового приміщення у багатоповерховому житловому будинку

Власник нежитлового приміщення (або його частини) у багатоповерховому житловому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 

Членам садівницького товариства про земельний податок

Якщо земельна ділянка приватизована громадянином - членом садівницького товариства та право власності засвідчується державним актом на землю, такі громадяни сплачують земельний податок самостійно.

Якщо власником землі чи користувачем земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, є садівницьке товариство і члени товариства не оформили право власності на свою земельну ділянку, то таке товариство є платником земельного податку до бюджету (включаючи земельні ділянки загального користування).

Члени садівницького товариства мають право приватизувати земельну ділянку, така приватизація здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

 

Екологічний податок

Суб’єкти господарювання платники екологічного податку, які в результаті господарської діяльності здійснюють:

- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – подають податкову декларацію до органу Міндоходів України за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;

- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення в частині обсягів палива, що реалізоване податковими агентами, - подають податкову декларацію до органу Міндоходів України за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку у контролюючих органах;

- утворені радіоактивні відходи та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - подають податкову декларацію до органу Міндоходів України за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Податкову декларацію з екологічного податку за I квартал 2014 року необхідно подати до 12 травня (включно).

 

Використання води для потреб рибництва

Збір за спеціальне використання води для потреб рибництва обчислюється, виходячи з фактичних обсягів води, необхідної для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, яке пов’язане із втратами води на фільтрацію та випаровування), та ставок збору.

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.

За відсутності вимірювальних приладів обсяг фактично використаної води визначається водокористувачем за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо). У разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, збір сплачується у двократному розмірі.

У разі, якщо водокористувачі, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, використовують обсяги води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, збір обчислюється на загальних підставах з усього обсягу використаної води з урахуванням обсягу втрат води в їх системах постачання.

 

Своєчасно подайте звіти

22 квітня – останній день подання звіту по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованому за попередній календарний місяць (березень) роботодавцями за найманих працівників.

22 квітня – останній день подання такої звітності за березень:

  • декларації з податку на додану вартість платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

  • копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді усіма платниками податку на додану вартість;

  • декларації акцизного податку;

  • розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України;

  • розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;

  • розрахунку за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

  • декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;

  • декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності;

  • розрахунків суми податкових зобов’язань з рентної плати за:

- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;

- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;

- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

30 квітня – останній день подання:

  • річної декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;

  • податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою за 2013 рік.

Шановні платники! Нікопольська ОДПІ нагадує, що на відміну від граничних строків подання звітності, які переносяться на наступний за вихідним або святковим робочий день, для строків сплати податків та зборів у Податковому кодексі України таке перенесення не передбачено. Тому податки та збори, останній строк сплати яких спливає у неробочий (вихідний або святковий) день, слід сплатити напередодні.

 

Нові правила оподаткування податком на нерухоме майно

Нікопольська ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 квітня 2014 року база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається виходячи із загальної площі об`єкту нерухомості, а не його житлової площі. Для фізичних осіб база оподаткування зменшується на:

- 120 кв. м для квартири/квартир;

- 250 кв. м для житлових будинків;

- 370 кв. м, якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.

З 1 січня 2014 року розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1218 грн.

 

Ввезення товарів у митному режимі імпорту

Імпорт - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;

2) сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту;

3) виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Якщо іноземні товари після ввезення їх на митну територію України були пошкоджені або втрачені внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили або внаслідок протиправних дій третіх осіб, що підтверджується документально, за рішенням декларанта вони можуть бути заявлені органу доходів і зборів у митний режим імпорту в пошкодженому стані чи у фактичній кількості. Це відбувається з додержанням щодо таких товарів заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

У разі втрати товарів після ввезення їх на митну територію України внаслідок протиправних дій третіх осіб митні платежі, встановлені на імпорт таких товарів, підлягають сплаті в повному обсязі у порядку, встановленому Митним кодексом України.

За рішенням декларанта або уповноваженої ним особи допускається поміщення пошкоджених товарів в інші митні режими.

Товари, поміщені у митний режим імпорту, набувають статусу українських товарів.

Умови поміщення товарів у митний режим імпорту визначено ст. 75 Митного кодексу України.

 

Вдосконалимо податкову систему разом

З метою покращення бізнес-клімату в Україні при Міністерстві доходів і зборів України створено Робочу групу з підготовки пропозицій щодо удосконалення податкової системи України.

Нікопольска ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області запрошує усіх платників та представників громадськості регіону долучитись до процесу формування пропозицій щодо удосконалення законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у податковій сфері.

Пропозиції щодо Узагальнюючих податкових консультацій, виданих Міністерством доходів і зборів України, які потребують перегляду, або видання нових Узагальнюючих податкових консультацій, можна залишити в спеціальній скриньці, встановленій в Центрі обслуговування платників за адресою: м.Нікополь, пр.Трубників ,27.

 

Продаж нерухомості

Дохід, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Якщо ж, протягом року було здійснено продаж більш, як одного з таких об’єктів нерухомості, або продаж об’єкта нерухомості, відмінного від житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, отриманого у спадщину, одержаний дохід оподатковується за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів та за ставками 15% (17%) – для фізичних осіб-нерезидентів. У такому ж порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.


Інформаційно – комунікаційний відділ

Категория: Город | Просмотров: 982 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar